Skocz do zawartości
tydraniu

odświeżenie pc w miarę po taniości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Chciałbym trochę poprawić działanie swojego staruszka. Aktualnie mam włożone w niego:

procek intel core i7 3,4ghz 2600 https://valid.x86.fr/da8s8w staruszek, ale nie chciałbym go na razie wymieniać, myślę że jeszcze parę lat posłuży... ma już około 4-5 lat

grafika nvidia geforce gtx 650ti boost 2gb

ram 2x4gb ddr3 686,6 MHz

płyta asusowska P8H61-M LE/USB3

 

nie pamiętam, jaki zasilacz, a nie mam za bardzo jak wydzierać paki z biurka :<

 

wiem że na 90% do wymiany mam pamięć RAM. częste blue screeny, prawdopodobnie któraś z kości jest wadliwa. iść w 2x 4gb czy lepiej już 2x8? 

 

przed RAMami chciałbym wsadzić SSD do HDD (aktualnie mam roczny zielony WD 1TB), najlepiej 250GB aby weszła chociaż jedna gra oprócz systemu.

 

ostatnią rzeczą jest grafika do wymiany. możecie zaproponować coś sensownego do 1k PLN?

 

Ogólnie nie chcę za bardzo wydawać na raz większej ilości kasy, dlatego planuję w tym roku SSD i RAM, a na początku przyszłego grafikę (i możliwe że zasilacz). Myślicie, że takie rozwiązanie ma sens? Czy może lepiej kupić jakąś pakę do 2k pln, a to co mam sprzedać na części (oprócz RAM, bo wg mnie coś z nimi nie bangla).

 

Proszę o rady jak dla żółtodzioba

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor jest porównywalny do i5 7x00, więc jeszcze nie ma biedy. 1k na pamięć, SSD i GPU? Czy na samo GPU, bo niezbyt przejrzyście to napisałeś? Jeżeli na wszystko, to 8GB (2x4) za jakieś 300 PLN, SSD 240GB za jakieś 400PLN i zostaje jakieś 300 na GPU...jeżeli 1k na samą grafikę, to co najmniej o 100-200 za mało na GTX 1060 6GB lub RX470, więc zostaje 1060 3GB lub 1050Ti. Tylko nowe rzeczy bierzesz pod uwagę? Chociaż jeżeli chodzi o używki to sprzedający często żyją "w swoim świecie" jeżeli chodzi o ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć dobrą kartę graficzną to dołóż do https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1060-jetstream-6gb-gddr5-192-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-ne51060015j9j-998793/

Jak budżet naprawdę ogranicza cię do 1k to pozostaje tylko 1060 3GB ale średnio opłaca brać się kartę z tak małą ilością pamięci za te pieniądze i już chyba lepiej przyoszczędzić (na wmianę procka) i wybrać 1050 Ti 4GB za ~600zł

Co do SSD aktualnie cały system + 8 w miarę nowych gier zajmuje u mnie 150GB więc z tą "jedną grą" bym nie przesadzał, 128GB by wystarczyło https://www.emag.pl/dysk-ssd-128gb-adata-su800-asu800ss-128gt-c/pd/DFMZ12BBM

RAM przetestuj bo może wcale nie trzeba go wymieniać, a 8GB to nie mało nawet do gier z tego roku

Z wymianą CPU najlepiej poczekaj na premierę płyt dla coffe lake'ów za ~200zł i wtedy mógłbyś kupić świetnego i5-8400 

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie trochę niejasno napisałem, przepraszam. Kartę graficzną do 1k, nie całość.

Co do ramów, pisałem że jestem pewien na 99% że to w nich leży problem blue screenów, ponieważ wysyłałem ich zdjęcia zaprzyjaźnionemu informatykowi, także sprawdzałem kod błędu na necie. Niestety jestem trochę laikiem w tych kwestiach. Muszę zrobić test, tak jak mówicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie trochę niejasno napisałem, przepraszam. Kartę graficzną do 1k, nie całość.

Co do ramów, pisałem że jestem pewien na 99% że to w nich leży problem blue screenów, ponieważ wysyłałem ich zdjęcia zaprzyjaźnionemu informatykowi, także sprawdzałem kod błędu na necie. Niestety jestem trochę laikiem w tych kwestiach. Muszę zrobić test, tak jak mówicie.

No to musisz byc dziś czujny w czarny piątek jak chcesz coś dobrego kupić do 1K. A nuż się uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw ta jedna gra to wow, więc ponad 40gb. W przyszłym roku nowy dodatek, więc i objętość wzrośnie. Jestem ciekaw, czy mając grę na ssd jest zauważalny duży skok wydajności, czy jednak jest to zbyteczne i wystarczy mieć sam system na ssd a wsio na hdd

Edytowane przez tydraniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze tsakie szybkie pytanie, bo mały pomysł przyszedł mi do głowy. sprzedałbym aktualną pakę i kupiłbym na raty coś nowszego. tylko nie potrafię wycenić w miarę sensownie tego, co mam. czy mógłby ktoś mniej więcej wycenić wartość tego zestawu?

 

procek intel core i7 3,4ghz 2600 https://valid.x86.fr/da8s8w

grafika nvidia geforce gtx 650ti boost 2gb

ram 2x4gb ddr3 686,6 MHz

płyta asusowska P8H61-M LE/USB3

dysk green wd 1TB kupiony rok temu

zasilacz 500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...