Skocz do zawartości
Fixuku1910

ATI RADEON 4850HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z kartą graficzną ATI RADEON 4850HD.

Wygląda to tak, że w menedżerze urządzeń płyta główna widzi kartę, a ogólnie w użytkowaniu jej nie widzi, nawet przy zmianie rozdzielczości, mam tylko dostępne 1024~, a zawsze to było 1360~.

Prosze o pomoc ! 

PS :

Posiadam windows 10

Edytowane przez Fixuku1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tym Menedżerze to karta występuje pod swoją nazwą, czy jest jakaś standardowa karta graficzna?

Masz sterowniki W10 do tej karty, czy używasz jakichś starszych (Vista/7/8)? Instalowałeś w ogóle sterowniki, czy korzystasz z systemowych? 

 

Usuń/zgłoś dubla.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> goral2099

Jak miałem Radeon HD4850 na Windows 10 x64, to musiałem korzystać z systemowych, bo nowe stery pod tą kartę, na stronie AMD się nie pojawiały. ... ale wszystko działało poprawnie (gry 3D, rozdzielczości typu 1680x1050 itp., karta była ładnie widziana jako 4850).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy ATI x1600 w W10 też miałem maksymalną rozdzielczość 1440 na ileś tam zamiast 1680x1050 i musiałem ręcznie zainstalować (tzn rozpakować i wskazać folder odpowiedni) sterowniki od Visty, czy 7 (już nie pamiętam) żeby wszystko zadziałało jak trzeba.

 

https://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/c6ad0eba-748a-4766-9ec5-350a55200010/ati-mobility-radeon-x1600-graphics-card-windows-8-driver-missing?forum=w8itprohardware

 

Sposób z drugiego postu działa z W10. Może i w przypadku tej karty zadziała. Można spróbować jeżeli inne sposoby zawiodą.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pracy w czwartek lub piątek kilka komputerów się w ten sposób posypało. Sterownik AMD został zastąpiony przez MS i rozdzielczość max 1024x768. Akurat miałem wolne, więc w poniedziałek zobaczę w czym tkwi problem.

 

Mam to samo, sprzęt to Samsung R720 z kartą Mobility Radeon 4650 i rozdzielczość zmienia mi się na żywo z 1600x900 na 1024x768 i z powrotem, choć na stałe pozostaje ta niższa (niewłaściwa). W sterownikach pojawia się raz ATI Radeon, innym razem podstawowy sterownik graficzny Microsoft, przy czym dla wyższej rozdzielczości jest to zawsze sterownik ATI, dla niższej czasem ATI, czasem Microsoft.

 

Odinstalowałem sterowniki w trybie bezpiecznego uruchamiania i próbowałem zainstalować ponownie, ale sypało błędami. Teraz sterowniki ATI "powróciły" same, ale rozdzielczość dalej jest błędna.

 

W komputerze był ostatnio instalowany SSD i już podejrzewałem, że przy okazji została uszkodzona / wysunięta karta grafiki, ale z tego, co piszesz, wygląda to na skuchę Microsoftu.

 

Przyznam, że jestem mocno rozczarowany Windows 10, w pracy z kolei nie mogę odpalić żadnego programu z Menu Start łącznie z tymi wyszukanymi (działają tylko przypięte programy), musiałem instalować alternatywne menu, które działa bez problemu.

 

Jeżeli tylko będziesz wiedział coś więcej, proszę, podziel się informacją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko będziesz wiedział coś więcej, proszę, podziel się informacją :)

 

Poszukałem sam i znalazłem rozwiązanie - trzeba przywrócić poprzednią wersję sterownika, czyli: "ATI Radeon HD 4600 Series Version: 8.970.100.9001", sposób podano tutaj:

https://www.tenforums.com/graphic-cards/9511-no-1920x1080-resolution-while-using-windows-10-a-2.html#post327909

 

Wygląda na to, że w przypadku Windows 10, AMD oferuje wsparcie serii mobilnych Radeonów serii 4xxx HD jedynie za pomocą usługi Windows Update:

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Driver-Support-for-AMD-Radeon%E2%84%A2-HD-4000,-HD-3000,-HD-2000-and-older-Series.aspx

także próby ściągania najnowszych sterowników ze strony AMD w celu rozwiązania ww. problemu są z góry skazane na porażkę. Dodatkowo, w powyższym linku można również znaleźć informację o wersji 8.970.100.9001 jako tej właściwej dla kart serii 4xxx HD.

 

Pozostaje mieć nadzieję, że następna wersja sterowników - jeżeli się ukaże - w witrynie Windows Update będzie już pozbawiona tego błędu. Podsumowując - ze starymi kartami za bardzo nie pofikamy :)

Edytowane przez Szczesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...