Skocz do zawartości
ZONK000 OC

Aktywacja Windows 7 po wymianie płyty głównej w laptopie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wiem że temat wymiany płyty głównej i aktywacji systemu to często powtarzający temat, i trochę się naczytałem, ale często co osoba to inna informacja...

 

 

Laptop został kupiony przez internet od firmy trudniącej się handlem polizingowym itp. Ktoregos dnia komputer nie wstał, wymienili płytę główną. Gdy włożyłem swój dysk twardy po ok godzinie czasu zobaczyłem w rogu TWOJE OPROGRAMOWANIE JEST NIEORYGINALNY czy cos tego typu. Co w takiej sytuacji należy zrobić? Czy gość razem z wymianą płyty powinien wysłać mi nowy kod do aktywacji, czy jest jakaś opcja (dzwoniąc do MS itp) zmienić dane płyty, aby aktywować starym kodem z naklejki? Jedni piszą że w Win 7 OEM niema opcji przenieść klucza na inny sprzęt, a ktoś inny pisał że jest taka możliwość jeden raz. Laptop to HP EliteBook 8570p i system to Windows 7 x64 który najprawdopodobniej był od nowości, choć pewności nie mam - jest naklejka pod baterią i przy klawiaturze ta mała Win 7.

 

Przepraszam za kolejny temat o aktywacji, ale chce wiedzieć co i jak bo wcześniej tego nie przerabiałem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czytałem że właśnie od Windows 8 sie to zupełnie zmieniło, że 8 można nawet wersje OEM przenosić, zmieniac bebechy itp, a w 7 takie rzeczy mozna bylo jedynie w wersji BOX. Nie wiem czy to prawda no już masę sprzecznych informacji sie oczytałem. Że zmiana w OEM 7 jest jeszcze możliwa, gdy PC jest na gwarancji czytałem też... Sam juz nie wiem.

Edytowane przez ZONK000 OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...