Skocz do zawartości
General86

Potrzebny procesor do Asus M4A78-EM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Potrzebuje dobrego procesora do mojego starocia zanim zbuduje cos nowego :)

 

Mój obecny procesor to AMD Athlon 64X2 6000+ 3.1GHz który już osiąga temperatury powyżej 90* (pasta była juz wymieniana wielokrotnie ale daje to krótkotrwały efekt)

 

A płyta główna jak w temacie Asus M4A78-EM

 

I jeszcze jak ktos mógłby zaproponować dysk , może jakis tani SSD lub zwykły

 

PC ma sporo lat i jest mocno wyeksploatowany przez gry :) i do tego celu potrzbuje go lekko ulepszyć

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta obsługuje Athlony II / Phenomy II X2/X3/X4 .

 

Zależnie ile masz kasy to albo Athlona II X2 2xx czy X4 6xx albo Phenom II X4 9xx , opcjonalnie PII X2 + próba odblokowania pozostałych 2 rdzeni .

 

Nawet Athlon II X2 da skok wydajności w stosunku do starszego brata .

 

Do tego jakiś SSD 120+ GB np. A-Data SU800 , Crucial MX300 , Samsung 850 EVO , Goodram Iridium Pro lub A-Data SP920 - z tych dysków tylko modele A-Daty mają wersję 128GB , pozostałe modele mają od 240+ GB pojemności .

 

Ew. sprawdzone używki na MLC czy 3D TLC - Crucial MX200/BX100/M550/M4 , Samsung 830/840 , Sandisk Plus w rewizji G25 , Plextor serii M5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

budżet?

 

niby można Phenom IIX6 1090T(HDT90ZFBK6DGR),3.2GHz,125W,

ale poprzestałbym na prockach 95W

 

popraw przewiew w budzie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leży mi płyta główna z Phenomem X4 9550 i chłodzeniem Thermaltake TR2 R1 TT, także kupując, dwa problemy byś rozwiązał. Jakby co, zapraszam na priv. 

 

Chociaż tak jak Tesel sugeruje, coś pewnie w budzie słaby przeciąg masz, że aż takie temperatury są. 
Masz tam chociaż 4GB ramu?

Edytowane przez okrej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Phenomem X4 9550 

szkoda na niego kasę wydawać - procek szału nie robi niestety

 

ogólnie to przeczyściłbym dokładnie kompa, radiatory , wentyle itd

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i dziekuje wszystkim za odpowiedź

 

Pytacie o budżet to będzie do 500zł

 

A oto pozdespoły mojego PC

 

CPU - AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 6000+ (2 CPUs), ~3.1GHz BOX

GPU - AMD Radeon HD 6800 Series 1GB

RAM - Patriot 4x1GB DDR2 800HZ

Płyta Główna - Asus M4A78-EM

Zasilacz - Pentagram Silent Force 500W

Dysk Twardy - Samsung HDD 500GB 7200Obr. 16MB catche S-ATA 2

 

W załączniku przesyłam jeszcze DXdiag . A problem z moim PC to [ciach!]ie to że już długo "myśli", powolne wczytywanie i nie za dobra wydajność w grach itp

Dodam jeszcze że komputer czyściłem regularnie i nie ma w nim grama kurzu :) do tego co 6 miesięcy zmieniałem pastę na procku na nową co pomagało w sumie tylko na chwile

 

 

 

Z góry dziekuje za pomoc

DxDiag.txt

DxDiag.txt

Edytowane przez General86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Długie myślenie " to może być wina dysku , szczególnie jak jest uszkodzony lub mocno zjechany .

 

Zmiana procka na jakiegoś Athlona II / Phenoma II + do tego kupno SSD powinno pomóc i to dość mocno , SSD to nawet pomoże bez zmiany procka .

 

Procek podniesie wydajność w grach i pozwoli rozwinąć skrzydła grafice .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk mam na pewno zużyty ,kiedyś  znajomy uznał że mam sporo martwych sektorów w dysku może to jest tego wina, gram sporo w World of Warcraft a podobno ta dość mocno zabija dysk . jakiś SSD dla systemu sporo by poprawił szybkość wczytywania ?

 

A polecacie jakiegoś SSD w niedużych pieniądzach np pod sam system . Czy jednak warto zainwestować w coś większego i kupić SSD 500GB i wymienić po prostu zamiast starego HDD

Edytowane przez General86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inwestycja to to nie będzie, bo się nie zwróci. ;) 500GB to przesada jak do tego kompa, moim zdaniem. Rozsądnym minimum byłoby 120 GB, na system, programy i jedną - dwie gry. Np. A-DATA SU800 128GB. 3D TLC. Taniej to już chyba tylko chińszczyzna typu KingDian, czy inny KingSpec na MLC. Ale to na własną odpowiedzialność. :) Oczywiście jak masz fundusze to większy nie zaszkodzi. Różnica w prędkości uruchamiania systemu i programów będzie naprawdę odczuwalna. I tak jak koledzy wcześniej pisali czterordzeniowy procek Athlon II/Phenom II. Powinieneś być zadowolony.

Edytowane przez goral2099
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to w niedługim czasie planuje złożyć jakiegoś potwora za 6000+ zł :) dla tego myślę o większym dysku SSD bo był by od razu do nowego PC , chociaż przez ponad rok czasu może się sporo zmienić

 

Dzieki serdeczne za posty teraz biorę się za zakup procka i dysku

 

Zdecydowałem się na następujące zakupy

 

Dysk

https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-su800-128gb-sata3-asu800ss-128gt-c-1047720/

 

Oraz procek

https://www.morele.net/procesor-amd-athlon-ii-x4-840-3-1ghz-4mb-box-ad840xybjabox-742432/

 

Powinny chwilowo wystarczyć . Dzięki jeszcze raz za pomoc

Edytowane przez General86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaję, że lepiej będzie jak kupisz procek pasujący do swojej płyty, tzn na AM. Bo ten to jest FM2 i posłuży Ci co najwyżej jako przycisk do papieru.

 

 

 

Tu masz listę obsługiwanych procesorów:

 

https://www.asus.com/pl/Motherboards/M4A78EM/HelpDesk_CPU/

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno w stresie sobie nie poradzi [box w phenomach ma ciepłowody ciekawe jakiego boxa ma autor?]

procka szukałbym w wersji C3 

 

 

poszukałbym jakiegos uzywanego chłodzenia

minimum http://allegro.pl/cooler-artic-cooling-freezer-64-pro-am3-am2-fv23-i7034280320.html

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. :) Musisz szukać czegoś do gniazda AM2/AM2+/AM3. Ten, jak widać w opisie jest na FM2+ W którymś z wcześniejszych postów, podałem Ci link z listą kompatybilnych CPU. Najlepiej szukaj:

 

Athlon IIX4 640(ADX640WFK42GM),3.0GHz,512KB,rev.C3,95W,SocketAM3

Phenom IIX4 945 (HDX945WFK4DGM),3.0GHz,2048KB,95W,rev.C3,SocketAM3,Quad-Core

Phenom IIX4 955 (HDX955WFK4DGM),3.2GHz,95W,rev.C3,SocketAM3,Quad-Core

Phenom IIX4 960T (HD96ZTWFK4DGR),3.0GHz,95W,rev.E0,SocketAM3,Quad-Core

 

Zarówno ja jak i tesel podawaliśmy linki do aukcji przykładowych.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...