Skocz do zawartości
kabanoss

Skalowanie w dół

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam monitor FullHD i troszkę brakuje mi na nim przestrzeni roboczej. Ratuje się drugim monitorem, na którym mam część pasków narzędziowych ale jest to raczej niewygodne. Chciałbym kupić 4K albo chociaż 2560/1440 tyle, że w takich rozdziałkach to raczej nie pogram w nowsze tytuły i tu mam pytanie. Czy ktoś z Was skalował w dół w proporcjach 4:1 i jak to wygląda?

4:1 mam na myśli z 3840/2160 na 1920/1080 albo z 2560/1440 na 1280/720.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziec, nie widzialem, ale czytalem, pytalem i kazdy twierdzi, ze to zle wyglada. Nawet sa petycje do nvidii i amd w sprawie integer scalling w sterownikach, na razie jest tylko w geforce na linuksie i nie bez problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, na razie jest tylko w geforce na linuksie i nie bez problemow.

 

... no i na AMD pod Windows 10 (VSR - sprawdzałem, działa nie tylko w grach, ale też na pulpicie i można na ekranie 1920x1200 ustawić sobie 3840x2400).

Chciałbym kupić 4K albo chociaż 2560/1440 tyle, że w takich rozdziałkach to raczej nie pogram w nowsze tytuły i tu mam pytanie. Czy ktoś z Was skalował w dół w proporcjach 4:1 i jak to wygląda?

4:1 mam na myśli z 3840/2160 na 1920/1080 albo z 2560/1440 na 1280/720.

 

Lepiej kup to 4K. Grałem na RX470 w 3840x2400 w Battlefield 1 i po zredukowaniu detali szło to całkiem płynnie. Także na 3840x2160 będzie tylko łatwiej, o 2560x1440 nawet nie wspominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 monitory 2560x1440, na żadnym nie wyglądało to dobrze. Natomiast przy ręcznym ustawieniu opcji grafiki można na prawdę uzyskać spory skok wydajności przy niedużym spadku jakości. Ja na przykład w wiedźmina 3 grałem na R9 290 @1440p i wyglądało to całkiem nieźle, a przy tym utrzymywało minimum te 55 klatek.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...