Skocz do zawartości
dasinho

Kupno "budżetowego" laptopa gamingowego z i7/gtx1060

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Planuję zakup laptopa z procesorem i7 (najpewniej i7-7700hq) oraz kartą GTX1060. 

 

Pozostałe komponenty takie jak pamięć RAM oraz dyski hdd i ssd są mniej ważne, gdyż konkretną wersję pamięciową wybiorę w zależności od ofert i aktualnej opłacalności. Po prostu wybierając wersję z HDD i 8gb RAM (kiedy uznam za stosowne) dokupię sobie wybrany dysk SSD oraz dodatkową pamięć RAM. Rozmiar wyświetlacza obojętny.

 

Piszę tutaj z prośbą o pomoc w wyborze po prostu najlepszej konstrukcji w tej cenie (wiecie układ chłodzenia, jakość wyświetlacza, złącza, klawiatura itd.)

 

Cena w jakiej chciałbym się zmieścić to ok. 5000zł.

 

Wybrałem trzy modele odpowiadające moim wymaganiom oraz mieszczące się w zakresie cenowym:

- Acer Predator Helios 300 15cali

- HP Omen 15 (2017)

- Lenovo Y520 15cali

Która z wyżej wymienionych konstrukcji będzie najlepszym wyborem?

 

Z góry dziękuję za pomoc,

 

pozdrawiam :)

Edytowane przez dasinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc sprawa wygląda tak:

1) HP Omen 15 (2017) mógłbym mieć za ok. 4800zł ale z Outletu po zwrocie 14-to dniowym, po wymianie matrycy, ale z pełną 2 letnią gwarancją, 14-to dniowym zwrotem, stan poza historią serwisową nowy, dodatkowo zwrot od HP -650zł to by dalo coś kolo 4200zł za laptopa z i7, gtx1060, 8gb RAM, 1tb HDD i matrycą 120hz

 

2) Acer Predator Helios 300 w konfiguracji i7, 1060, 16 gb RAM, 256 SSD w cenie 4400zł, ale na Amazon.com i tutaj rodzi się pytanie jak wygląda sprawa z gwarancją amazonu? Wiem, że producenta gw. nie będzie, gdyż ten udziela gwarancję europejską, a sprzęt będzie spoza Euro. Ale interesuje mnie czy oprócz gw. producenta Amazon.com udziela swoją gwarancję i jak jest realizowana w razie "W"? Miałem doświadczenia z europejskimi oddziałami Amazonu, ale z amerykańskim nigdy.

3) Lenovo Y720 z komputronika, konfiguracja standardowa i7, gtx1060, 8gb RAM, 1tb HDD, ale wziąłbym raczej wersję UHD bo jest 100zł droższa, a matryca 1080p w testach wychodzi mizernie. Cena 5900zł-fotel (który pewnie pójdzie na sprzedaż, więc okolice 5100zł w zależności od ceny fotela). W tym przypadku mam pytanie, czy doszukał się ktoś testów tego wyświetlacza 4k od Lenovo? Jak wypada odwzorowanie barw itd? 1080p był słaby i wybrałbym 4k z nadzieją na lepsze wyniki i dodatkowym bonusem dpi w programach graficznych. Bo gry wiadomo i tak 1080p ze względu na wydajność gtx1060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dolicz sobie wszystkie opłaty celne.

 

1. Wg. regulaminu HP laptop musi być nowy.

3. Jasne że lepsze parametry w 4K czy warto nie koniecznie.

 

1. Amazon dolicza w cenie.

2. HP ma być nowe tzn. kupione u oficjalnego dystrybutora z faktura 23% i pełną gwarancją 24msc, także ta oferta się do tego łapie.

3. Imo 100zł to grosze przy takiej cenie, więc jak dla mnie na pewno warto, tylko kwestia jak wygląda pokrycie sRGB, adobeRGB itd bo to mnie bardzo interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...