Skocz do zawartości
mappeo

Nowy zestaw i pomysł na niego. Opłacalne?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam zamiar złożyć nowy komputer i zamknąć się z nim w kwocie do 6500złł. Do tego dochodzi jeszcze koszt skalpowania procesora itd. ale to już opisze poniżej. Pytanie moje czy zestaw (link poniżej), który jakoś dobrałem jest w porządku i czy można coś jeszcze zmienić na plus.

Link do zestawu:

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=217004

 

W/w zestaw mam zamiar jeszcze oddać specjaliście do skalpowania wymiany pasty termo przewodzącej na grizzly kryonaut zarówno w procesorze jak i karcie graficznej oraz podkręceniu go maksymalnie bezpiecznie z w/w chłodzeniem i pastą.

Zależy mi żeby zestaw ten był przyszłościowy i starczył mi na kilka dobrych lat wyłącznie do grania w gry w 1080 na ultra/wyoskie. Pytanie co do chłodzenia ponieważ jest ono dosyć spore - czy obudowa którą dobrałem i kości ramu nie będą kolidowały z takim chłodzeniem? Skalpowania i zmiana pasty wydaje mi się obowiązkowa celem osiągnięcia lepszej wydajności ale także lepsze kulturze pracy. Proszę o porady i opinie  ale także o uzasadnienie tych opinii użytkowników forum ,którzy znają się na rzeczy zarówno skalpowaniu podkręcaniu jak i składaniu PC najlepiej z własnego doświadczenia. 

P.S Dorzuce 8gb ramu w przeciągu nastp. kilku miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam tylko 8700 bez K, ale coś mogę już napisać odnośnie temperatur  CPU.

 

Bez deliida nie ma szans na rozsądne OC 8700K - u Ciebie.

 

U mnie przy automat CPU VID jest 1.3 Volt i jakieś 78-81 stC w Prime.

 

Ale po obniżeniu napięcia CPU do 1.200 volt, temperatura spadła o dobre 15 stC.

 

Nie zdejmowałem IHS-a.

 

 

Myślę, że po dellidzie Ihsa będziesz mieć po obniżeniu napięcia CPU całkiem przyzwoite temperatury po OC na 4.8... może 5.0 GHZ.

 

 

Z iinej beki... popatrz na ten monitoring w Crysis 3.

 

Słynna trawa, która zabija CPU.

 

Zwykły 8700  potrafi utrzymać 1060 6GB na 99% w najtrudniejszych dla CPU miejscach gry:

 

 

Crysis3_2017_11_29_01_02_31_232.jpg
Crysis3_2017_11_29_01_02_37_738.jpg
Crysis3_2017_11_29_01_02_48_503.jpg
Crysis3_2017_11_29_01_03_46_029.jpg
Crysis3_2017_11_29_01_14_14_018.jpg
Crysis3_2017_11_29_10_49_55_307.jpg

 

A  to oznacza, że wystarczy zwykły 8700 - boost na 4.3 GHZ.

 

 

Chłodzenie mam stare, używane, kupione na Allegro:

 

http://allegro.pl/chlodzenie-cpu-zalman-cnps9900a-led-gwarancja-i7056386003.html?snapshot=MjAxNy0xMS0yMVQxMToyNzozOC42NjhaO2J1eWVyO2QyZTZlOTY2NTVlMWVjOTQyNTAxNjAxMmE0ZGFhN2Q0ZTE2ZTk0NTM2OGEzZWFhZTM5ODIxZGZlYTYwODg0ZjI%3D

 

 

Aha... zasilacz musi być taki drogi ?

 

500 Wat dobrej marki wystarczy do Intel + Nvidia np:  BQ 500 Wat:

 

http://allegro.pl/zasilacz-atx-be-quiet-500w-system-power-8-pfc-i7043400405.html

 

 

Do gier 8700 bez K wystarczy - ale jak masz parcie na 8700K to już musisz mieć bardzo wydajne "graty" :P

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłbym zasilacz na np.:  Seasonic Focus Plus Gold  (10 lat gwar.)  , Forton Hydro lub Evga G3

 

Edit

Przy takim zestawie +OC zastanowiłbym się nad zasilaczem ~600W . Choć dobre 550W powinno wystarczyć.

Co do Noctua NH-D15 to dobry cooler. Ale D-15 chłodzi lepiej ( wg testów) o około 0,1-1,0 st. C od tańszego Scythe Mugen 5 - czy warto płacić ~180zł więcej dla tak znikomej różnicy?   Przeglądnij kilka testów (różne warunki są podczas testów).

Po skalpie będą niższe temp. i skutecznie, cicho poradzą sobie inne coolery także. Różnicę można ulokować do zasilacza. 

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Seasonic focus plus gold jest też półpasywny, będzie ciszej przy mniejszych obciążeniach , ale i trochę droższy. Poczekaj na cenne rady innych forumowiczów. 

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...