Skocz do zawartości
Jumpek

TP-Link TD-W8970 v3 - problem z WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Od czasu, gdy do domu zawitał internet światłowodowy, postanowiłem wykorzystać router Tp-link W8970 (gwarancji do 10 grudnia br.) jako access pointa wraz serwerem do druku (opcja po usb).

 

Na sieci ADSL nie było żadnego problemu, wszystko działało poprawnie.

 

Problem zaczyna się, gdy chcę podłączyć się do routera po WiFi, problemy po kablu nie występują:

W zależności od urządzenia:
Laptop długo łączy się po WiFi, gdy się podłączy to wyskakuje brak dostępu do internetu. Również nie widać innych urządzeń w sieci - nawet pingowanie routera głównego. Po pewnym czasie, jak nagle coś zaskoczy wszystko działa ładnie, lecz problem po godzinach, dniach, restartach powraca.

Komórka mieli mieli mieli, czasami połączy się, czasami nie. Jak już się połączy to podziała trochę internet, potem wyskakuje "brak dostępu do internetu", gdy ponawiam podłączenie się do routera zatrzymuje się na "Uzyskiwanie adresu IP".

W domu posiadam drugi router TP-link WR841N podobnie skonfigurowany pod access pointa i takie problemy nie występują, wszystko działa ładnie.

Próbowałem już:

- włączanie i wyłączanie urządzenia
- powrót do ustawień fabrycznych
- wgrany najnowszy soft
- rezerwacja adresu IP na głównym routerze
- rezerwacja adresu IP spoza puli adresów

Dodałem screeny z ustawieniami routera.

Z góry dziękuję za pomoc i sugestie.

 

post-188356-0-48588000-1512241285_thumb.jpg

post-188356-0-63645800-1512241285_thumb.jpg

post-188356-0-68583000-1512241285_thumb.jpg

post-188356-0-76986100-1512241285_thumb.jpg

Edytowane przez Jumpek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...