Skocz do zawartości
Novice

Karta dźwiękowa + słuchawki za 700-800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

 

Nie znam się za bardzo w temacie więc proszę o poradę. Na chwilę obecną mam zintegrowaną kartę (1150) i jakieś stare słuchawki pioneer, na pewno są one niższej klasy bo kosztowały koło 150zł o ile pamiętam.

 

Chcę zakupić coś co będzie dawać ładny dźwięk w grach i filmach, niekoniecznie do muzyki. Słuchawki muszę być przede wszystkim lekkie i wygodne, mikrofon nie jest wymaganiem, najlepiej jakby go nie było albo był składany.Nie chciałbym przeznaczać na nie więcej niż 300-400zł.

 

Karta dźwiękowa przede wszystkim dobra do słuchawek, jeżeli można to zewnętrzna bo tak mi będzie wygodniej, wewnętrzna niestety zablokuje mi opcje kupna dysku ssd pci-e x4 bo wszystkie pci-e x1 dzielą transfer z chipsetu ze złączem x4. No chyba że odradzacie zewnętrzne karty z jakiegoś ważnego powodu. Tutaj też 300-400zł.

 

razem coś za 700-800zł gdzie odczuję różnicę w porówaniu do integry i bardzo przeciętnych słuchawek.

 

 

pzdr.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy też jakie preferujesz- nauszne. wokółuszne, itd.

Najlepsze jakie miałem jeśli chodzi o jakość to koss porta pro nauszne, dożywotnia gwarancja, ~150-200 zł 

https://www.ceneo.pl/28193770

Podobno przebijają droższe wg opinii testujących ( ja nie sprawdzałem z wyższego przedziału cenowego np 400zł).   Z czystym sumieniem mogę polecić. Czyste, bardzo dobrej jakości wysokie tony, niskie mocne, ale nie przeważające. Wykonane świetnie. Z resztą przed ich zakupem przeglądałem wiele tematów szukając słuchawek, te były polecane w większości wątków.  Hmm każdy ma inne preferencje, odsłuch itd. Ty też masz inny przedział cenowy ~300-400zł.

Przeglądnij testy. Najlepiej gdybyś przymiarki zrobił, odsłuchał-w niektórych sklepach można przetestować.

 

hahhaa ,  w saturnie/mediamarkt za 250zł (pewnie "bez vat" hahha)

Teraz używam Jays (dokanałowe- do telefonu, ale czasem też do PC) też dobry dźwięk, (dla mnie trochę zbyt dominujące bassy)ale do powyższych Porta Pro nawet nie mają "startu". Co prawda to całkiem inne słuchawki o  innych parametrach stąd taka różnica. 

 

W kwestii karty nie pomogę.

Edytowane przez Dart9
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Zobacz sobie słuchawki Panasonic RP-HD5E-K. Mają pasmo przenoszenia 4-40000khz. Powinny grać bardzo czysto. Kabel 1,2m. Nie wiem z jaką długością kabla słuchawki potrzebujesz? Tzn.. Czy masz wejście z tyłu obudowy, czy z przodu, oraz w jakiej odległości od siebie masz komputer?

 

Dopiero jak zmiana słuchawek nie pomoże, to pomyślał bym o możliwości dokupienia karty dźwiękowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy 1.2m

 

te koss-y odpadają, chcę nauszne. te panasonic spoko, i dźwiękówka audiotracka też.

 

chodzi mi jednak przede wszystkim o jedną rzecz. czy jesli słuchawki chcę do gier to nie lepsze będą zestawy gamingowe typu logitech g633 czy corsair void pro ? zależy mi przede wszystkim na wygodzie i dobrym dźwięku w grach. muzyki na nich słuchane będzie bardzo mało.

 

np te

 

https://www.morele.net/sluchawki-razer-kraken-7-1-v2-black-oval-rz04-02060100-r3m1-1070292/?reviews_page=2

 

mają mnóstwo pozytywnych opinii, mało kto pisze o wadach. jedynie są trochę ciężkie ale generalnie piszą że komfortowe.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlinkowane przez ciebie Krakeny to jest absolutny kał, nie oferuja niczego poza basem ktory przytlacza i zaglusza wszystko inne nie do poprawy przez zadne equalizery. Jakos dzwieku to jest absolutne dno w porownaniu praktycznie z kazdymi innymi sluchawkami w podobnej cenie, mialem je (nietrafiony prezent).. trzymaj sie od "tego" z daleka.

W tym przedziale cenowym rzadza Hyperx Cloud'y.. zarowno jesli chodzi o jakosc dzwieku, wykonanie i wyposazenie. https://www.morele.net/sluchawki-hyperx-cloud-black-khx-h3cl-wr-636654/

 

Co do kart dzwiekowych zobacz http://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/  (jesli rozwazasz DAC to do tej listy napewno warto dodac SMSL M3)

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Gamingowych nie ma wiekszego sensu, ostatecznie mozesz dolozyc do odswiezonych Cloud'ów - Alpha https://www.euro.com.pl/sluchawki-dla-graczy-pc/hyperx-cloud-alpha.bhtml

 

https://www.purepc.pl/audio_foto_video/hyperx_cloud_alpha_odswiezona_wersja_swietnych_sluchawek

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie słuchawki Panasonic RP-HD5E-K. Mają pasmo przenoszenia 4-40000khz. Powinny grać bardzo czysto.

 

... wnioskujesz to po podanym przez producenta paśmie przenoszenia? Jeszcze bez informacji o jakim spadku wzgl. średniego SPL mowa? Serio - po takim napisie w specyfikacji "pasmo przenoszenia 4Hz-40 kHz" na dobrą sprawę nic nie wiadomo jak one grają.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przekonuje mnie argument takich opinii dla hyper x-ów, dodatkowo cena fajna i na prawdę podoba mi się wygląd i odpinany mikrofon.

 

natomiast mam jeszcze jedno pytanie - z tych dźwiękówek w cenie koło 400zł które polecił kelcior w artykule, które będą najlepsze pod słuchawki ? czym się różni ten smsl m3 od typowej dźwiękówki i czy mam go rozważać tylko jako dodatek do dobrej karty dźwiękowej czy poradzi sobie na integrze 1150 bez kupowania dźwiękówki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość janek20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te Beyery w wersji 250ohm, grają fajnie, rozrywkowo (typowa "V"), prosto z dziury laptopa, ale znacznie zyskują przy podpięciu do czegoś lepszego, chociaż w moim przypadku trochę cisną i po kilku godzinach trzeba zrobić sobie przerwę, ale może po prostu jestem jakiś dziwny.

 

Karta dźwiękowa potrafi zdziałać cuda, ale zazwyczaj 90% roboty robią same słuchawki, moim zdaniem lepiej tu ulokować większą część budżetu, chociaż ja tradycyjne poleciłbym HyperXy, a z kartą się wstrzymać, bo ALC1150 to nie jest jakiś zły układ.

 

 

P.S.

 

Podobno przebijają droższe wg opinii testujących.

 

Nie wierz w takie bajki, tanie słuchawki mogą grać poprawnie, wystarczająco, ale nigdy nie będą na poziomie tych z wyższej półki, no chyba że porównamy je do jakiegoś szrotu, który nie jest warty swojej ceny, choć czasem różnice są minimalne i dla większości osób, nie warte dopłaty.

Edytowane przez 410N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przekonuje mnie argument takich opinii dla hyper x-ów, dodatkowo cena fajna i na prawdę podoba mi się wygląd i odpinany mikrofon.

 

natomiast mam jeszcze jedno pytanie - z tych dźwiękówek w cenie koło 400zł które polecił kelcior w artykule, które będą najlepsze pod słuchawki ? czym się różni ten smsl m3 od typowej dźwiękówki i czy mam go rozważać tylko jako dodatek do dobrej karty dźwiękowej czy poradzi sobie na integrze 1150 bez kupowania dźwiękówki ?

 

SMSL M3 nie podlaczasz pod dzwiekowke, to jest DAC zasilany przez USB - dziala samodzielnie. Pamietaj tylko ze ten sprzet nie ma wyjscia mikrofonowego.

Do "gamingu" raczej zostan przy karcie dzwiekowej, jesli chcesz cos high endowego to masz AIM SC808 / SBX AE-5 (ze wskazaniem na SC808) z nizszej polki co zagra nieco lepiej od integry - Xonar DGX (duzym plusem jest wzmacniacz na wyjsciu sluchawkowym), ew. zostan przy integrze. Sam sobie odpowiedz czego oczekujesz.

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

wystarczy 1.2m

 

te koss-y odpadają, chcę nauszne. te panasonic spoko, i dźwiękówka audiotracka też.

 

chodzi mi jednak przede wszystkim o jedną rzecz. czy jesli słuchawki chcę do gier to nie lepsze będą zestawy gamingowe typu logitech g633 czy corsair void pro ? zależy mi przede wszystkim na wygodzie i dobrym dźwięku w grach. muzyki na nich słuchane będzie bardzo mało.

 

np te

 

https://www.morele.net/sluchawki-razer-kraken-7-1-v2-black-oval-rz04-02060100-r3m1-1070292/?reviews_page=2

 

mają mnóstwo pozytywnych opinii, mało kto pisze o wadach. jedynie są trochę ciężkie ale generalnie piszą że komfortowe.

Patrz na pasmo przenoszenia. 12-28000Hz to mniej niż 4-40000Hz. Do gier RP-HD5E-K będą dobre, ale pod warunkiem, że grając w Cs-Go nie gadasz nic do ludzi. Jak lubisz sobie porozmawiać, to lepsze będą RP-HD6ME-K z mikrofonem.  Słuchawki o paśmie 4-40000Hz doceni każdy meloman. Integra 1150 jest  dobra.  Nie wiem na ile ten mikrofon w HD6 będzie sprawny jak byś Chciał nagrywać gameplaye z komentarzem. Wtedy lepsze były by typowe gamingowe słuchawki z mikrofonem pod usta typu HyperX Cloud KHX-H3CL/WR.

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli pójdzie tak:

 

aim sc808+hyperx cloud black

 

zestaw do 700zł, gotowy również pod wymianę głośników (mam chyba z 7-letnie microlaby m880)

 

w sumie to może od razu bym sobie sprawił głośniki, polecicie jakieś 2.1 lub 2.0 ? Najlepiej nieduże a dobre. Nie muszą być głośne, tzn wystarczy mi po 10 RMS na kanał, byle by ładnie brzmiały. Głośniki będą do muzyki i filmów, do gier tylko słuchawki.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz na pasmo przenoszenia. 12-28000Hz to mniej niż 4-40000Hz. Do gier RP-HD5E-K będą dobre, ale pod warunkiem, że grając w Cs-Go nie gadasz nic do ludzi. Jak lubisz sobie porozmawiać, to lepsze będą RP-HD6ME-K z mikrofonem.  Słuchawki o paśmie 4-40000Hz doceni każdy meloman.

 

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że pasmo 4 Hz - 40 kHz może być węższe od pasma 12 Hz - 28 kHz ? Wystarczy, że w pierwszym przypadku producent ma na myśli spadek -30dB, a w drugim -3 dB. Już pomijam fakt, że producenci często bzdury piszą. Poza tym nie tylko szerokość pasma się liczy, ale przede wszystkim jego równomierność, czy poziom zniekształceń. Także wniosek, że słuchawki mające namalowane w specyfikacji producenta literki 4-40000Hz zagrają lepiej niż takie z malunkiem 12-28000Hz jest na prawdę niepoważny.

 

Zerknij na specyfikację tych słuchawek:

http://sennheiser.pl/o/hd-700

... to zagrają prawdopodobnie gorzej od tych RP-HD6ME-K, czy może lepiej Twoim zdaniem? (uważaj, pytanie podchłytliwe) ;) ;)

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.Do tego warto dodać, że zakres słyszalny zazwyczaj to 20-24kHz. Niektórzy lubią wierzyć w bajki i wymyślone cyferki. Zaraz zacznie się jeszcze o tym, że kabel zasilający w komputerze trzeba wymienić to będzie lepszy bas...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że wymiana kabla zasilającego da bardziej głęboki bas, który polecacie ?

 

A tak na serio, która opcja lepsza:

 

1. HyperX cloud 300zł + sc808 400zł + zestaw 2.1/2.0 koło 400zł

 

czy

 

2. HyperX cloud 300zł + zestaw 2.0/2.1 wartości 800zł

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja 2 wyjdzie lepiej. Kup dobre monitory studyjne.

no właśnie chciałbym raczej nie za duże a takie studyjne monitory są całkiem spore.

 

wolałbym 2 małe głośniki na biurko a subwoofer już mogę schować pod biurkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup dobre monitory studyjne.

 

... ale tam jest 800zł, a nie 8000zł ;) Bo sam bym polecił Genelec 8240A w promocji, z jedyne 8332zł para (wyprzedają ten model, bo został zastąpiony przez 8340).

no właśnie chciałbym raczej nie za duże a takie studyjne monitory są całkiem spore.

 

 

Genelec 8330, albo 8320 nie są spore ... tylko też się nie zmieszczą w budżecie.

 

wolałbym 2 małe głośniki na biurko a subwoofer już mogę schować pod biurkiem.

 

Osobiście jestem przeciwnikiem subów do PC (bo właśnie lądują pod biurkiem i grają razem z nim, a właściwie z jego rezonansami).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakiejś średniej wielkości 2.0 w takiem razie, ale które ?

 

jak patrzę na te

 

https://www.morele.net/glosniki-komputerowe-edifier-r1700bt-spk-ef-r1700bt-700723/

 

to są całkiem kompaktowych rozmiarów

 

61FsvWPUrPL.01_SL500_.jpg

 

ale czy to dobre głośniki ?

 

 

pytanko - czy jeśli to są głośniki bluetooth to mogę puszczać na nich muzykę z telefonu ?

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że pasmo 4 Hz - 40 kHz może być węższe od pasma 12 Hz - 28 kHz ? Wystarczy, że w pierwszym przypadku producent ma na myśli spadek -30dB, a w drugim -3 dB. Już pomijam fakt, że producenci często bzdury piszą. Poza tym nie tylko szerokość pasma się liczy, ale przede wszystkim jego równomierność, czy poziom zniekształceń. Także wniosek, że słuchawki mające namalowane w specyfikacji producenta literki 4-40000Hz zagrają lepiej niż takie z malunkiem 12-28000Hz jest na prawdę niepoważny.

 

Zerknij na specyfikację tych słuchawek:

http://sennheiser.pl/o/hd-700

... to zagrają prawdopodobnie gorzej od tych RP-HD6ME-K, czy może lepiej Twoim zdaniem? (uważaj, pytanie podchłytliwe) ;) ;)

Miałem Senheisery hd 201 i nie polecam. Oddałem do sklepu dzień po zakupieniu. Może 201 nie są z tak wysokiej półki cenowej jak te z Twojego linku, ale Panasoniki rp ht360 grały znacznie lepiej. Jedynie zremisowały z modelem z podobnego pułapu cenowego JVC (nie pamiętam modelu) , bo JVC miały lepszy bas. Na pewno nie kupił bym Senheiserów.

 

Co do głośników najlepiej grały Bose i to o dziwo Companion 20 już dawały radę. Creativy też są dobre. Model Kratos S5 zapewne by Autorowi wystarczył.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

audiotechnika cube black usb+aks k240 studio lub aks k240 mk2 no chyba że gdzieś dostaniesz aks k612 pro w dobrej cenie

 

https://www.x-kom.pl/p/258829-sluchawki-przewodowe-akg-k612pro-czarne.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

 

ale z kartą to wyjdzie trochę ponad budżet

 

https://www.x-kom.pl/p/259723-karta-dzwiekowa-audiotrak-prodigy-cube-black-edition-usb.html

 

moim zdaniem wrto dopłacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem Senheisery hd 201 i nie polecam. Oddałem do sklepu dzień po zakupieniu. Może 201 nie są z tak wysokiej półki cenowej jak te z Twojego linku, ale Panasoniki rp ht360 grały znacznie lepiej. Jedynie zremisowały z modelem z podobnego pułapu cenowego JVC (nie pamiętam modelu) , bo JVC miały lepszy bas. Na pewno nie kupił bym Senheiserów.

 

Co do głośników najlepiej grały Bose i to o dziwo Companion 20 już dawały radę. Creativy też są dobre. Model Kratos S5 zapewne by Autorowi wystarczył.

 

 

zastanawiam się jednak przede wszystkim nad tymi Edifier R1700BT, pasowały by mi na biurko i uniknął bym pakowania suba pod nogi, z resztą nie jestem wielkim fanem głośnego basu.

 

czy na tych creative'ach można wyłączyć te diody LGBT ?

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Senheisery hd 201 i nie polecam. (...) Na pewno nie kupił bym Senheiserów.

 

Można odnieść wrażenie, że po Sennheiser za 67zł (tyle kosztują HD201) oceniłeś całą markę.

 

ale Panasoniki rp ht360 grały znacznie lepiej.

 

Skoro kosztują 2x tyle, co te Sennheiser HD201, to mnie to nie dziwi. (choć różnie to bywa, jednak w tym przypadku 2x droższe panasonic zagrały lepiej, od wspomnianych tańszych Sennheiser, więc nie ma niespodzianki)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość janek20

Dalej jestem zdania ze lepiej integra i cos lepszego

Z  głosnikami tym bardziej bo nie potrzeba wzmacniacza a do tego sa słabsze w jakosci dzwieku   jak słuchawki

 

https://proline.pl/edifier-r2600-glosniki-2-0-czarne-p951513


Z  suba zrezygnowałem bo tylko przeszkadza w muzie

Edytowane przez janek20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

 

Można odnieść wrażenie, że po Sennheiser za 67zł (tyle kosztują HD201) oceniłeś całą markę.

 

 

Skoro kosztują 2x tyle, co te Sennheiser HD201, to mnie to nie dziwi. (choć różnie to bywa, jednak w tym przypadku 2x droższe panasonic zagrały lepiej, od wspomnianych tańszych Sennheiser, więc nie ma niespodzianki)

Porównując do modeli Panasonika w podobnej cenie też. Po słyszalnym szumie i kiepskiej jakości dźwięku to oceniłem. Może pochopnie, bo zapewne lepsze modele są dobrej jakości i wydają czysty dźwięk, oraz nie szumią, ale w przypadku tych budżetowych Senheiserów powiedzenie ``solidnie jak u niemca`` się nie sprawdziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...