Skocz do zawartości
Novice

Karta dźwiękowa + słuchawki za 700-800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dalej jestem zdania ze lepiej integra i cos lepszego

Z  głosnikami tym bardziej bo nie potrzeba wzmacniacza a do tego sa słabsze w jakosci dzwieku   jak słuchawki

 

https://proline.pl/edifier-r2600-glosniki-2-0-czarne-p951513

Z  suba zrezygnowałem bo tylko przeszkadza w muzie

za duże

 

na rozmiar podobają mi się Edifier R1700BT, są w sam raz

 

czy to dobre głośniki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

zastanawiam się jednak przede wszystkim nad tymi Edifier R1700BT, pasowały by mi na biurko i uniknął bym pakowania suba pod nogi, z resztą nie jestem wielkim fanem głośnego basu.

 

czy na tych creative'ach można wyłączyć te diody LGBT ?

No to jak jesteś fanem basu Kratos S5 Cię zadowolą. Pudło daj pod stołem a głośniki po bokach biurka.   2:1 z subwoferem, to lepsza opcja jak chodzi o bas niż standardowe głośniki 2.0. Słuchawki Panasonika mają za to delikatny subtelny bas, ale mają. Grają bardzo czysto i naturalnie.  Edifiery to made in china, chociaż r2 600  będą  lepsze od tych co wybrałeś i może od Kratosa S5. Te co wybrałeś ładnie wyglądają, ale ich parametry nie są zachwycające.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudło daj pod stołem a głośniki po bokach biurka.   2:1 z subwoferem, to lepsza opcja jak chodzi o bas niż standardowe głośniki 2.0.

Nie jeśli chodzi o jakość basu. Dudnienie (wielkie THD i tragiczna charakterystyka impulsowa), to nie jest bas.

Te co wybrałeś ładnie wyglądają, ale ich parametry nie są zachwycające.

Jakie parametry? Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pable27 raczej nie chcę pakować się w 2.1 ze względu na to że cena takich zestawów jest duża ze względu na mocny subwoofer, który pod biurko nie pasuje. Lepiej moim zdaniem zainwestować w lepsze 2.0 na biurko. Te 2600 super ale po prostu za duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.audiofanatyk.pl/najlepsze-sluchawki-dla-gracza/

 

Mam koss ur 40(już drugą parę), grają wyśmienicie w grach(filmy muza też spoko, nawet bardzo). Mam też Cloudy - dla mnie są gorsze. Zarówno granie jak i słuchanie muzy, czuję że coś brakuje, niezależnie od źródła.

Mam też Edifier R1700BT. Sprzęt jak na rozmiar i cenę wymiata. Ma sporo basu, stoi se koło monitora, dźwięk czysty, bez zniekształceń. Miałem też solo 7c i one grały głębiej, w końcu masa i rozmiar robi swoje ale...1700 bardziej mi się podobają.

 

Co do Beyerdynamics to tu https://www.head-fi.org/threads/guide-sonic-differences-between-dt770-dt990-models-more.513393/

masz ładne porównanie. Równo grają 880, 990 bardziej pod gry mi podchodzą, zwłaszcza wersja 600Ohm, ale kosztują sporo. Zwłaszcza najrówniejsze, studyjne 880 600Ohm. Ale je rozważałem...770 są zamknięte, jak Cloudy, co mi nie pasi bo to akurat ogranicza scenę i w grach ciężej wyczaić gdzie kto jest. Znaczy jak daleko...

 

Ostatecznie sam zamówiłem se na święta Audio-Technica ATH-PDG1. Podobno bardzo dobre. Mic czysto nagrywa, a same słuchawki mają równy dźwięk i dobrą scenę, co jak wspomniałem istotne jest dla mnie. Jedyny minus to regulator głośności, nie ufam takim rzeczom, lubią się rozwalać.

 

Edyta:

jak myślisz o creative ae5 to podobno zarąbista karta. I obsłuży 600Ohm słuchawki. Do gier zarąbista. Dobra opcja - sam se to kupie do 2 kompa jak kasa wpadnie. Znaczy po nowym roku, bo już mi żona jęczy, że tyle zarabiamy a ciągle kasy nie ma...no ale wywaliłem właśnie 2000e na sprzęt :P

Diody na tej karcie można podobno wypiąć albo nie dać im zasilania.

Edytowane przez Gregu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Jak Chcesz coś bardzo małego, to zobacz sobie w sklepie Bose Companion 20 i podłącz do nich telefon. Te kompaktowe mikro kolumienki grają ok. Sterowanie głośnością pokrętłem poziomym na kabelku jest bardzo wygodnym rozwiązaniem., chociaż w tej cenie można dostać znacznie mocniejsze. Przyznam, że te Edifiery co wybrałeś wyglądają na solidnie wykonane.  Nie miałem niestety okazji ich posłuchać, to się nie wypowiem.


Nie jeśli chodzi o jakość basu. Dudnienie (wielkie THD i tragiczna charakterystyka impulsowa), to nie jest bas.
Jakie parametry?

Pasmo przenoszenia. Im większy jest jego zakres, tym lepiej. Słuchawki Panasionik w mojej prywatnej opinii grają nadzwyczaj czysto i mało firm jest im w stanie dorównać w podobnym przedziale cenowym. Wieże hi fi też robią bardzo wysokiej jakości. Sony i JVC zresztą też.

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasmo przenoszenia. Im większy jest jego zakres, tym lepiej.

Oczywiście, że im niżej kolumny schodzą, tym lepiej (no chyba że z tragiczną jakością, o czym dalej). Jednak nie mniej ważna jest dokładność tego co się w tym zakresie się dzieje. Miałem kolumny, które słyszalnie schodziły do ~30Hz, ale pasmo było bardzo nierówne, bas pozbawiony był też jakiejkolwiek kontroli/szybkości i po przesiadce na mniejsze kolumny, z węższym pasmem, ale wyższej klasy i tak ogólnie było słychać więcej detali z nagrania, bo niezdefiniowane dudnienie nie niszczyło reszty pasma. Te mniejsze przy okazji miały dobrą przestrzeń, a ten tani nisko schodzący szajs, nie miał przestrzeni zupełnie (dźwięk nie odrywał się od kolumn).

Poza tym, skoro takie firmy jak ADAM Audio piszą bzdury w parametrach (np. w modelu ADAM A7X), przy kolumnach kosztujących kilka tysięcy złotych polskich za parę (pojedyncza kolumna kosztuje ponad 2 tys. zł), to tym bardziej bzdury są wypisane przy bzyczkach za kilka stówek za parę.

 

Ponadto widzę, że nie potrafisz poprawnie zinterpretować danych wypisanych przez producenta (zupełnie nie zwracasz uwagi na to przy jakim spadku producent podaje pasmo przenoszenia, co ma potężne znaczenie - właściwie bez info przy jakim spadku SPL wypisano pasmo, to ta informacja o paśmie jest nic nie warta). Już o takich rzeczach jak liniowość pasma, nie wspominając.

 

Reasumując: nie zwracaj uwagi na cyferki, dopóki ich nie zrozumiesz w większym stopniu, bo na obecnym etapie wprowadzają Cie w błąd.

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajecie mi więcej opcji niż jestem w stanie przetworzyć na raz, ale to dobrze.

Czas mam na zastanowienie, a kasa ze sprzedaży monitora będzie aż ponad to. Musze tylko kupić myszkę ale tę już mam upatrzoną, creative siege za 200zł więc budżetu nie uszczupli.

 

Raczej wezmę te kolumny 1700BT, słuchawki się jeszcze zastanawiam czy hyper x-y czy lepsze, i karta dźwiękowa też nie wiem czy zostanę przy integrze czy kupię 808.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Nie miałem okazji przetestować głośników Adama,  aczkolwiek polska firma Unitra Diora robiła kolumny, które po podłączeniu do wieży Hi-Fi  niejednej renomowanej firmy grały lepiej od dołączonych firmowych od danej wieży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji przetestować głośników Adama,  aczkolwiek polska firma Unitra Diora robiła kolumny, które po podłączeniu do wieży Hi-Fi  niejednej renomowanej firmy grały lepiej od dołączonych firmowych od danej wieży.

 

Miałem z tym styczność jako dzieciak. Rozmawiamy o innych światach. Głośnik wysokotonowy, papierowy w tych kolumnach był pozbawiony jakiejkolwiek precyzji. Innymi słowy mówiąc: to nie jest wyznacznik jakości. Z polskich firm, mogę polecić APS Spanily - to jest dobry sprzęt. Z kolumn konsumenckich, posłuchaj najnowocześniejszych modeli KEF (tylko nie podstawowych ... tylko jakieś R300 lub LS50) - to jest dobra firma, choć niestety nie polska.

Raczej wezmę te kolumny 1700BT, słuchawki się jeszcze zastanawiam czy hyper x-y czy lepsze, i karta dźwiękowa też nie wiem czy zostanę przy integrze czy kupię 808.

 

Dobra integra do kolumn tej klasy wystarczy. Do słuchawek różnie to bywa, bo słuchawki mają mniej lub bardziej nierówny i czasem ciężki przebieg impedancji.

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, wiadomo że chcecie mi pomóc wybrać słuchawki które grają jak najlepiej, natomiast nie będę w nich słuchał muzyki, będą tylko do gier i to głównie po to żeby nie słyszeć otoczenia. Dlatego HyperX Cloud wydają się najlepsze - dobra cena/jakość i są wygodne (ponoć).

Głośniki z drugiej strony mają pasować na biurko, do tego 1700BT będą super.

 

Jedynie nad dźwiękówką się zastanawiam. Nie kupować ? Kupić za 150zł ? Kupić za 400zł ? Nie wiem....

 

 

oglądam testy tych 1700bt na yt i natrafiłem na porównanie z r1280T, bardziej podoba mi się dźwięk z 1280t, wydaje mi się bardziej czysty w średnim/wysokim zakresie i nieco bogatszy. 1700bt dają "cieplejszy" dźwięk z większą ilością niskich tonów ale dla mnie i do muzyki której ja słucham (a więc każdej) i do video lepsze chyba będą 1280t.

 

 

 

 

na chwilę obecną wyglądało by to całkiem ciekawie i to za całkiem przyzwoite pieniądze, 440zł + 290zł= 730zł za słuchawki i głośniki, do tego może dorzucę kartę asus dgx lub s808 ale to już za waszą poradą tak czy nie. jakbyśmy się wyrobili w 1000zł z słuchawkami,głośnikami i kartą to byłoby super.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO wez sobie DGX'a jak nie jestes jakims zapalonym audiofilem, przyzwoity upgrade wzgledem integry.. wzmacniacz sluchawkowy przydatna rzecz.

Jesli sie zdecydujesz na tego Xonara to pamietaj zeby sciagnac sobie nieoficjalne sterowniki UNi Xonar ktore wzgledem oficjalnych sa nowsze z poprawionym wsparciem dla W10 z masa fixow  http://maxedtech.com/asus-xonar-unified-drivers/

I zostan przy Hyperx'ach, co do glosnikow nie wiem - nie znam sie.  :wink2:

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak

 

Asus DGX+HyperX Cloud+R1280T, ładnie bo wychodzi 900zł za słuchawki+kartę+głośniki, czyli zrobię za dobrą kasę kompletny upgrade dźwięku na moim PC.

 

Jakby ktoś miał jeszcze inne propozycje to niech się odnosi do tego co właśnie napisałem.

 

Jak stary monitor pójdzie to będę zamawiał od razu.

 

Nie wiem tylko co zrobić z resztą kasy, za monitor wezmę pewnie ze 2000zł, zestaw audio + mysz będzie mnie kosztować 1100zł. Zostanie 1000zł do wydania, pieniądze które generalnie miałem wpakować w PC.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądam testy tych 1700bt na yt i natrafiłem na porównanie z r1280T, bardziej podoba mi się dźwięk z 1280t, wydaje mi się bardziej czysty w średnim/wysokim zakresie i nieco bogatszy. 1700bt dają "cieplejszy" dźwięk z większą ilością niskich tonów ale dla mnie i do muzyki której ja słucham (a więc każdej) i do video lepsze chyba będą 1280t.

 

1700bt na ucho mają uśmiech dyskoteki ... i widać to w pomiarach:

http://www.audiocircle.com/index.php?topic=131553.0

... jednak po odjęciu regulatorem basu i sopranów (tak z -55% od ustawienia domyślnego), można otrzymać całkiem neutralne brzmienie (co też widać w pomiarach na powyższej stronie).

 

Z drugiej strony 1280T po kalibracji ( bas -50% od wartości domyślnej i  góra +25% od domyślnej) też zagrać powinny całkiem równo.

https://www.ixbt.com/multimedia/acoustic-roundup-july-2014.shtml

 

Osobiście bardziej kierował bym się w stronę modelu 1700bt, bo są aktywne (mają aktywną zwrotnicę i bi-amp), natomiast pasywne (pasywny podział pasma) 1280T brzmią jakoś dziwnie (ciekawe co tam się dzieje na char. wodospadowej).

 

Posłuchaj jako punkt odniesienia tego nagrania (na przemian z nagraniem z głośników):

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli r1700bt lepsze tylko kwestia skorygowania basu i sopranu do moich preferencji ? nic za trudnego ;)

no tak, jeśli są kierowane do mas to pewnie tak są ustawione z fabryki, dźwięk r1700bt na pewno wydaje się ciepły i przyjemny w tym video które zamieściłem.

 

 

wydaje mi się jednak że cokolwiek bym nie wybrał będzie to spora róznica w porówaniu do starych microlab m880

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

@Novice

 Porównując modele r1700bt i 1280t  zdecydowanie wybrał bym r1700bt a 1280t bym odpuścił. Nie ma tak, że jak nie zapłacisz, to tańsze głośniki tej samej firmy będą grały super czysto i na porównywalnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za kolejny głos.

 

może po prostu zostanę przy r1700BT /za bardzo mi się kojarzy ta nazwa z prockiem, za każdym razem piszę "ryzen 1700" a potem kasuję :)/ i integrze ALC1150 zamiast DGX. W sumie kasę mam nawet na lepszą kartę za 400-500zł ale tak mi spodobała idea rewitalizacji mojego audio razem z głośnikami za 850zł że chyba "przyżydzę" trochę.

 

chyba że polecacie jednak kartę muzyczną dokupić, za wiele się na tym nie znam więc będę polegał na waszym zdaniu.

 

dziękuję też za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Ładne słuchawki. Podobają mi ze względu na szary stonowany kolor zamiast czerwonych wstawek. Jak potrzebny Ci mikrofon, to są dobrą opcją. Jak nie mówisz do gogli zamiast pisać, czy nie mówisz do ludzi w grach po sieci, czy skypie ani nie nagrywasz gameplayów, to bez zastanowienia brał bym rp-hd5.

 

Co do głośników w Bose Companion 20 Masz konsole sterującą, czyli takie pokrętło na kabelku z włącznikiem i regulacją głośności. W kratos s5 jest podobne. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Polecam Ci zobaczyć w sklepie jak to działa i dopiero podjąć decyzję o zakupie r1700bt. Widziałem, że w zestawie r1700bt jest pilot. Można z niego włączać i wyłączać głośniki, czy to pilot służący tylko do regulacji głośności i ew..można tylko wyciszyć?

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Szkoda. No to wybierz jak tam uważasz. Ja jedynie coś podpowiem. Na moje oko ciekawiej wygląda model r1800bt, ale swoje kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zrobi Ci dużej różnicy, to zamiast DGX lepiej wziąć Soundblaster Z (też mają wzmacniacz), do tego do porównania z fabrycznym brzmieniem polecam sterowniki PAX. Pewnie zostaniesz po instalacji z nimi na dłużej.

 

Ogólnie o DGX, pomijając już że mają wzmacniacz, mówi się że porównując z dobrą integrą, a nawet niekoniecznie, jak na wydane pieniądze to one nie zapewniają aż tak wyrażnego upgradu vs integra. Z drugiej strony do kolumn tej klasy, i do grania na słuchawkach, może Ci to nie zrobić aż takiej różnicy.

 

W tym układzie podszedłbym do sprawy z innej strony.

Słuchawki które bym wybrał, jeśli nie masz preferencji w zakresie otwarte/zamknięte/pół otwarte, to Somic V2. 

Cloudy są zamknięte, i nie zagrają taką sceną jak Somic V2, które są do tego jeszcze tańsze, a którym w razie potrzeby można dokupić mikrofon na pałąku - Zalman ZM-MIC1. W tej opcji prędzej można by myśleć potem o SBZ, choc defacto co się tyczy samych słuchawek, z integry da się je dobrze napędzić.

Sceną wspomniane K240 też powinny sobie poradzić z Cloudami.

 

Co do SBZ, warto też zwrócić uwagę na tryb Scout Mode, który, jeśli zależy Ci na pozycjonowaniu (choć kosztem naturalności dźwięku) robią bardzo ciekawy efekt przestrzenny.

 

Jeśli masz na płycie gniazdo PCI, może jeszcze warto się rozejrzeć, choć bardziej używki, za SC8000.

Edytowane przez deton24
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pci i bardzo odpowiadała by mi karta na pci nie pci-e, u mnie na mobo 3 gniazda pci-e 1x i jedno gniazdo pci-e 4x dzielą transfer, jeśli zapełnię pci-e x1 to wtedy pci-e x4 działa na 1x a planuję w przyszłości dysk nvme,

może rzeczywiście te somic v2 zagrają lepiej, dodatkowo może nadadzą się na przenośne do laptopa i telefonu. jednak w recenzji ppc pisze że nie radzą sobie w grach i filmach, a dodatkowo są otwarte.ja szukam typowo do gier.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tutaj nie polecal Cloud'ów II zdajesz sobie z tego sprawe? To zupelnie inne sluchawki.

Bierz Cloudy 1 lub Cloudy Alpha linkowane przeze mnie.

 

https://www.morele.net/sluchawki-hyperx-cloud-black-khx-h3cl-wr-636654/

https://www.euro.com.pl/sluchawki-dla-graczy-pc/hyperx-cloud-alpha.bhtml

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Były już polecane. Autor dał nawet linka do Cloudów 2 w szarym kolorze. Co myślicie o słuchawkach Pioneer se-ms5t-s, oraz o modelu se-nc21m?

Pisze, że są nauszne-zamknięte. Tym mikrofonem w modelu se-ms5t-s da się coś powiedzieć podczas rozgrywki do ludzi?

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o słuchawkach, to mogę polecić Ci https://blackwhite.tv/Sluchawki-Sharkoon-Skiller-SGH2-p490 - kosztują niecałe 120 złotych, a sprawdzają się super (zwiększają jakość dźwięku, gdyż wbudowano w nie dobrą kartę dźwiękową).
O znawca z grupy użytkowników "mam kupiłem więc polecę w końcu badziewia kupić nie mogłem" otóż mogłeś kupiłeś i nie chwal się tym. Dobra karta niby w czym jest dobra? Tam jest układ na jednym opku jeszcze działającym na niskim napięciu (poczytaj dlaczego Opel nie może dobrze działać na niskim napięciu z USB) taka karta jest warta 2$ max

Co do karty nie dostaniesz nic lepszego niz Aim SC 808 (chociaż ciężko ją teraz dostać) słuchawki somic v2 co do głośników warto poszukać microlab solo c6 c7 w zależności na co masz miejsce ( nie mogą stać przy scania że względu na br z tyłu. Zresztą żadne głośniki nie powinny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2017 o 14:23, kelcior napisał:

Nikt tutaj nie polecal Cloud'ów II zdajesz sobie z tego sprawe? To zupelnie inne sluchawki.

Bierz Cloudy 1 lub Cloudy Alpha linkowane przeze mnie.

Witam. Podepnę się do tematu.

Widzę, że te Alphy zbierają dość pozytywne opinie. Warto dopłacić parę zł do nich względem pierwszych cloud?

Czy może lepiej zagrają iSK HD9999 ?

Wiem, że hyperx jest na bazie beyerdynamic i niema się do czego przyczepić ale iSK HD9999 w recenzjach też jest świetne. Wyglądają też bardziej audio od hyperx choć jakością wykonania podobno wypadają gorzej.

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się do tematu.
Widzę, że te Alphy zbierają dość pozytywne opinie. Warto dopłacić parę zł do nich względem pierwszych cloud?
Czy może lepiej zagrają iSK HD9999 ?
Wiem, że hyperx jest na bazie beyerdynamic i niema się do czego przyczepić ale iSK HD9999 w recenzjach też jest świetne. Wyglądają też bardziej audio od hyperx choć jakością wykonania podobno wypadają gorzej.
pzd
No nie bardzo na bazie beyerdynamic. Tylko jak już na takstarach pro 80 IMO cloudy maja zbyt kartonowy bas trzeba by na dzień dobry je rozkręca i wytłumić muszę od środka. Isk jak na swoją cenę grają naprawdę fajnie i w nie bym uderzył a jeśli nie potrzebujesz zamkniętych to brał bym somic v2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę na skróty poszedłem z tym 'na bazie beyerdynamic' ;) gdzieś w recenzjach się przewinęło, że takstary właśnie są kopią dt770...

Ale do rzeczy. Czy w cloudach alpha właśnie nie poprawili muszli (osobne komory dla basu, średnich i wysokich)?

Co do ISK to jestem za ale skoro to są klony AKG to czy nie lepiej wziąć oryginalne? Cena nawet ciut lepsza na nie na amazonie.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...