Skocz do zawartości
Novice

Karta dźwiękowa + słuchawki za 700-800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Osobne komory haha tu już łykłeś ilustracje marketingowa jak pelikan. A co z jednego przetwornika ruznych części pasma w różne strony się rochodza?

Co do isk klony to najczęściej klony tylko wizualnie nie przmieniowo takie 240 studio mk2 są strasznie suche analityczne do słuchania muzyki to katorga o ile nie produkujesz muzyki i nie potrzebujesz takiego grania. Do gier jeszcze by przeszły IMO najbardziej lepsze były takstar ts 671 miały dobrze pozycjonowanie i ogromna scenę. Jeszcze mogę polecić philipsy shp 9500 bardzo fajne granie dobrze pozycjonowanie Lekka konstrukcja nie będą męczyć przy długich posiedzeniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nic nie łyknąłem, inaczej już bym je kupił, pytałem raczej czy to nie odpowiednik twojego "moda",

Cytat

cloudy maja zbyt kartonowy bas trzeba by na dzień dobry je rozkręca i wytłumić muszę od środka

Nie chcę już sobie głowy zaprzątać żadnymi innymi propozycjami. W tej chwili rozważam już tylko isk hd9999 lub akg k271 i jeśli ogólna jakość brzmienia nie jest gorsza to z racji tego, że czasem używam mikrofonu biorę pod uwagę cloudy 1 lub alpha jeśli w tych coś poprawiono.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 
Nic nie łyknąłem, inaczej już bym je kupił, pytałem raczej czy to nie odpowiednik twojego "moda",
cloudy maja zbyt kartonowy bas trzeba by na dzień dobry je rozkręca i wytłumić muszę od środka
Nie chcę już sobie głowy zaprzątać żadnymi innymi propozycjami. W tej chwili rozważam już tylko isk hd9999 lub akg k271 i jeśli ogólna jakość brzmienia nie jest gorsza to z racji tego, że czasem używam mikrofonu biorę pod uwagę cloudy 1 lub alpha jeśli w tych coś poprawiono.
pzd
Raczej pogorszono bo to już chyba nie jest rebrand na przetwornikach takstarach nie wiem dawno wpadłem z obiegu w tym segmencie. Jeśli mogą być otwarte to naprawdę polecam albo somic v2 albo te shp 9500 na audiofabatyku masz dobre recenzje obu par a jak korzystasz z Micro od Czasu do czasu to Zalman da radę w zupełności. Tylko bywa wybredny na układy audio
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, alphy nie są już na takstarze, co nie znaczy że są gorsze, opinie są dość pozytywne.

Z racji jednak tego, że już raz wpakowałem się "gajmingowe" badziewie (siberia v2) to tym razem pójdę w stronę coś bardziej audio.

Myślę, że ISK hd9999 będą tutaj lepszym wyborem od akg k271 choćby ze względu na akcesoria.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, alphy nie są już na takstarze, co nie znaczy że są gorsze, opinie są dość pozytywne.
Z racji jednak tego, że już raz wpakowałem się "gajmingowe" badziewie (siberia v2) to tym razem pójdę w stronę coś bardziej audio.
Myślę, że ISK hd9999 będą tutaj lepszym wyborem od akg k271 choćby ze względu na akcesoria.
pzd
Trzeba też patrzeć skąd te opinie ominął bym testy ytuberów gamerów i innych takich i też główne strony różnych portali. Syberia v2 też oceniali dobrze wszystkie raizery też są dobrze oceniane a brzmią jak kupa jak coś polecam forum z mp3 w nazwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bleck55 napisał:
19 godzin temu, jurek911 napisał:
Wystkie raizery też są dobrze oceniane a brzmią jak kupa jak coś polecam forum z mp3 w nazwie

To nieprawda, słuchawki grają ok, ale po prostu nie są warte swojej ceny, podobnie jak beatsy i inne modne marki i co więcej to niektóre, wyższe modele mógłyby cię nawet nieźle zaskoczyć... P. S. Ludzie którzy się nimi zachwycają, po prostu nigdy wcześniej nie mieli sensownych słuchawek, ale bynajmniej nikt im na ucho nie nadepnął. 

Edytowane przez 410N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grają ok jak by kosztowały 50zl superlux 681 zagrają lepiej a są o połowę tańsze. Syberia v2 grają dobrze po modach tylko gdzie sens kupować szli jaki za tyle i jeszcze pchać kolejna kasę na modowanie ich. O beatsach niech świadczy to że kiedyś jedna podróbka z Chin grała lepiej niż oryginały. Słuchawki są potężnie przeszacowane cenowo. Biorąc stosunek cena jakość to jest naprawdę źle materiały kiepskie dźwięk mocno średni a cena z kosmosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe info dla kogoś kto zastanawia się na hd9999. Syberia v2 w porównaniu to jakbym miał wodę w uszach po pływaniu! Nie we wszystkich utworach jest taka różnica ale tak czy inaczej niebo a ziemia. Ze względu na jakość polecam.

Nie ma jednak róży bez kolca. Jedyny mankament który dla mnie dyskwalifikuje tego typu konstrukcje to bardzo sztywny kabel i sposób jego podłączenia do słuchawek. Gniazdo jest tak jakby doklejone z boku, wystaje i jest długie więc jak podepniemy równie długą wtyczkę z tym sztywnym kablem to ten ociera się o ramię i powoduje nieprzyjemny efekt szurania. Nawet jak kabel wisi i puka czy ociera się gdzieś o biurko czy fotel to wszystko przenosi się do słuchawki! Do tego jeszcze dochodzi możliwość złamania tego gniazda gdy słuchawki upadną na tą stronę.

Patrząc na inne akg to większość ma b.podobną konstrukcję przynajmniej z serii 200, seria 700 ma wtyczkę bardziej do przodu przesuniętą

Oddaję je dzisiaj, szkoda bo dźwięk jest super.

Zastanawiam się teraz nad akg k550, można dostać używki w cenie isk a jakość dźwięku o klasę wyżej i brak problemu z szurającym kablem.

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za posta pod postem ale zależy mi na rozwiązaniu mojego problemu.

Oddałem ISK, a po przetestowaniu K550 stwierdziłem, że są zbyt neutralne więc szarpnąłem się na dt770 mające opnie że basu im nie brakuje. Grają czysto i szczegółowo ale...

Odsłuchiwałem kilka godzin i nie wiem co jest nie tak. Albo coś nie tak z moim słuchem albo kupiłem podróbki lub zepsute. Znowu coś jest nie tak z basem, jest dużo lepiej niż w k550 ale generalnie to jest go mało i bez mocy/wydźwięku/muzykalności. Kombinowałem z EQ ale to nie pomogło zabardzo, po prostu dźwięki basowe są mało melodyjne. W ISK wszystko grało jak trzeba.

Jedynie co przychodzi mi do głowy to to, że isk były 32 ohm a te są 80 ale to chyba nie powinno sprawiać aż takiej dużej różnicy skoro mam dedykowaną kartę (sb audigy)? Co prawda to niska półka ale do 100 ohm powinno wystarczyć. Dodatkowo pod kartę mam podpięty zestaw Z506 i do niego podpinam każde słuchawki (jak podpiąłem bezpośrednio pod kartę to jeszcze gorzej grało).

Zastanawiam czy może oddać i te słuchawki i wziąć jakieś łatwiejsze do napędzenia? Co mi po dobrych słuchawkach skoro ich nie mogę napędzić. Czy jakiś wzmacniacz by tu pomógł? Widzę, że w większości ludzie polecają dokupić jakiś DAC tyle tylko,że wtedy stracę funkcjonalność zestawu 5.1 no i brak EQ przy słuchaniu muzyki z netu. Inną opcją jest zakup samego wzmacniacza albo wymiana karty na taką ze wzmacniaczem (xonara dgx).

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...