Skocz do zawartości
Sisa

i7 2600k/2700k vs i7 3770k w 2018 roku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Z racji, że jest to mój pierwszy temat na tym forum proszę o wyrozumiałość.

 

We wrześniu tego roku z racji tego roku przesiadłem się z wysłużonego Core2Quad na Sandy Bridge. Z racji braku funduszy (700 zł) musiałem się przesiąść na używaną platformę. W 2018 roku chciałbym ulepszyć mój zestaw.

Obecnie posiadam: Asus P8P67 Rev 3.1 + 8 GB Crucial 1600 MHz + Intel Core i5 2500 (bez k).

 

Chciałbym w przyszłym roku zakupić i7 2600k, 2700k lub 3770k.

Jednak mam kilka pytań.

Chciałbym zrobić OC na tej i7 by mniej więcej osiągała te 800 pkt w Cinebenchu, mam Fortisa 3.

W co lepiej iść w Sandy czy Ivy?

Faktycznie ten glut może być straszny w przypadku Ivy?

 

Dzięki z góry za informacje.

 

PS. Dodam, że na obecną chwile posiadam GTX 760, ale również w przyszłym roku planuję wymienić na Volte/Ampere w przedziale cenowym 600-800 zł, ponieważ gram naprawdę tylko raz, dwa razy w tygodniu.

PS2. Zasilacz to Chieftec Force 500W - będzie wymieniany na najbliższej wyprzedaży na jakąś jednostkę do 250-300 zł przy okazji możecie coś polecić dobrego do OC i cichego(głównie nacisk na cichego, bo komputer stoi w sypalni), ponieważ pewnie musiałbym zakładać nowy temat.(Chyba, że moderatorzy będą kazać to tak zrobię) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są + i minusy takiego rozwiązania ...

Sandy 32[nm] TDP 95[W] ale LUT i relatywnie wyższe OC, Ivy 22[nm] TDP 77[W]  ale GLUT ...

 

Ja bym rozważył zakup 3770K + OC na poziomie takim by max. pobór mocy nie przekraczał 100 [W] + zrobienie mu delida ...

Na Sandy prawie 100[W] masz już niemal w standardzie = płyta jest mocniej obciążona "mocowo" ( zarazem termicznie )...

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są + i minusy takiego rozwiązania ...

Sandy 32[nm] TDP 95[W] ale LUT i relatywnie wyższe OC, Ivy 22[nm] TDP 77[W]  ale GLUT ...

 

Ja bym rozważył zakup 3770K + OC na poziomie takim by max. pobór mocy nie przekraczał 100 [W] + zrobienie mu delida ...

Na Sandy prawie 100[W] masz już niemal w standardzie = płyta jest mocniej obciążona "mocowo" ( zarazem termicznie )...

Też rozważałem takie rozwiązanie, bo najbardziej mnie interesuje właśnie niskie TDP i pobór prądu w spoczynku.

Z tego co oglądałem skalp na Ivy jest stosunkowo prosty, więc powinienem sobie z tym poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo "zegar w zegar" Sandy dostaje lekkie "baty" ( tutaj nawet 4,6 vs 4,4 ) Crysis 3 itp .. :

 

Ivy można delidować w imadle ( ja na szczękę stykającą się z PCB naklejam taśmę malarską ) ;) , ale polecam później nie zdrapywać idealnie oryginalnego klejenia IHS z PCB i uważać by nie zarysować PCB !( ew. można wyczyścić idealnie , ale ja nie widzę takiej potrzeby ;p )+ dać dobrą pastę na rdzeń i na IHS, i zapiąć w socket.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo "zegar w zegar" Sandy dostaje lekkie "baty" ( tutaj nawet 4,6 vs 4,4 ) Crysis 3 itp .. :

 

Ivy można delidować w imadle ( ja na szczękę stykającą się z PCB naklejam taśmę malarską ) ;) , ale polecam później nie zdrapywać idealnie oryginalnego klejenia IHS z PCB i uważać by nie zarysować PCB !( ew. można wyczyścić idealnie , ale ja nie widzę takiej potrzeby ;p )+ dać dobrą pastę na rdzeń i na IHS, i zapiąć w socket.

A pasta jakaś konkretna? Thermal Grizzly czy lepiej Coollabolatory Liquid?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość janek20

Pod ihs tylko ciekły metal

Vbt juz innego delida nie robi bo to sie nie sprawdzało .Pewnie ludzi po czasie przychodzili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie temat ponieważ postanowilem zmienić procek z 2500k, zapłaciłem 700zl za i7 2600k oc na 4.5 ghz 1.42-43voltage max temperatura 71 w occt. Trafił mi sie kiepska sztuka, liczylem na lepsze oc 4.8-5.0 ghz przy takim voltarzu. 

Jak sadzicie zwrócić i poszukać innej sztuki czy dac sobie spokój?

Karta to gtx 1060 6gb g1 oc na 9gbps

Ram ddr3 g. Skill 2133mhz cl9 2x4gb. 

I zastanawiam sie czy nie warto do tego sprzętu poszukać 2600k lub 2700k który idzie na 5ghz. Wtedy jak bym za rok zmienił karte na coś pokroju gtx 1070, to by taki procek jeszcze stykna.

2 testy porownawcze kart z prockie.

https://www.purepc.pl/procesory/test_intel_core_i5_2500k_i_core_i7_2600k_sandy_bridge

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_radeon_rx_580_vs_geforce_gtx_1060_9_gbps_msi_gaming_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2017 o 11:01, Devil napisał:

Ja bym szukał używki i7 2600K. Ładnie się kręcą  i do tego mają niższe temperatury. 

A jak zapatrujesz się na Xeony od E3-1230 wzwyż. Można kupić w przedziale 500-600zł takie 8 wątkowce.

Spory minus to zablokowany mnożnik, bo bclk kręcenie o ile się nie mylę zostało w nowszych biosach dla płyt na P67 i.t.p. wycięte/ograniczone?

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...