Skocz do zawartości
Mazzakollo

Laptop dla Rodziców - 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam laptopa dla Rodziców. Do wydania mam 1500zł. Wiadomo, że cudów w tej cenie nie oczekuję. Mimo to, zależy mi na możliwie dobrej wydajności i jakości wykonania - czy też względnie dobrej, wiem jak wygląda sprzęt w tej półce cenowej. Po prostu chcę za te pieniążki możliwie dobry sprzęt. default_smile_prosty.gif
Używany będzie w zasadzie głównie do internetu. Może czasem Ojciec pogra w jakąś starszą gierkę, więc mimo wszystko przydałaby się jakaś niezintegrowana karta graficzna. Wcześniej mieli jakiegoś Lenovo za podobną kasę, ale jakoś pociągnęli za kabel przy ładowaniu przypadkiem, uwaliło się gniazdo, a potem poszło na płytę główną i też zdechła. XD Naprawa 600zł, więc zgodnie uznaliśmy, że nie warto.
Zatem: proszę o pomoc :).
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
zależy mi mimo wszystko na nowym sprzęcie, ale wiem oczywiście, że stanie się to kosztem wydajności.
Rodzicom zależy jednak na czasie, a powiedzmy sobie szczerze, dużych wymagań to oni nie mają :)
Co sądzisz o takim sprzęcie: https://www.morele.net/laptop-lenovo-v110-15isk-80tl017npb-977905/

Polecił mi znajomy.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ten lapek co znalazłeś, to 4GB RAM z iGPU + HDD 5400rpm.

https://www.morele.net/laptop-lenovo-v110-15isk-80tl017npb-977905/

Poszukał bym czegoś albo z 4GB RAM i 128GB SSD, a jak rodzice potrzebują zrobić z tego magazyn na zdjęcia i filmy, to 8GB RAM i HDD.

Pewnie rodzice by chcieli aby fajnie działał tak długo jak się da, wtedy raczej coś z 7Gen Intel Core, a nie 6 Gen. Lepsze wsparcie wideo.

Np. coś takiego

http://allegro.pl/asus-r541ua-dm1287d-i3-7100u-4gb-120ssd-h620-i6996747406.html

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 1500 to górna granica niestety :( Tak jak mówię, laptop będzie służył tak naprawdę tylko do internetu, zdjęć i filmów też tam nie trzymają... Do obsługi sieci wiele im raczej nie potrzeba. Niby tylko 3 stówy więcej, ale niestety nie idzie dołożyć.
Uważasz, że za te pieniądze powyższy Lenovo będzie rozsądnym wyborem? Czy szukać czegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj lepiej z 120 SSD, jak filmów zdjęć z kamer z wakacji rodzice nie będą kolekcjonować na komputerze.

Oczywiście CPU min 6Gen z HD6xx z uwagi na wsparcie wideo.

HDD 5400 to tragedia przy internecie, pamiętaj, że zdjęcia się buforują w przeglądarce na HDD, wczytuje się Java, Flash, Silverlight itd.

Jak jeszcze jest 8GB RAM i HDD, nie wyłącza kompa tylko usypia, to leży to wszystko RAM-ie i działa niebo lepiej jak 4GB+HDD.

Możesz też poszukać z SSHD, ewentualnie może Intel Optane 16GB+HDD. Do takich rzeczy też się dobrze nadadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, FxJ napisał:

Po co w tej cenie masz tylko modyfikowane (przez sklepy), z wyjętym HDD i w ich miejsce dyskiem SSD ... najtańsze na TLC.

A co to za różnica przy tego typu wykorzystaniu komputera czy to TLC, czy MLC. Pewnie komputer rzadko włączany i na krótko.

Zresztą można spytać co za SSD włożyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...