Skocz do zawartości
Bartek11100

Który z procesorów się opłaci najbardziej.

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam zmienić procesor. z 4690 na jakiś z serii 8

 

I tu się zastanawiam. W grę wchodzi

i5-8400  999 zł

i5-8600k 1139 zł

i7-8700 1399 (bez k. Nie zamierzam podkręcać. Wziąłbym tez 8660 bez k , ale nie ma)

 

Ceny esc

 

Zasilacz xfx 550W

karta Palit 1070 8 GB 

 

Płyty i ram nie podaję. I tak trzeba zmienić.

Chłodzenie SilentiumPC Fera 2 HE1224. Powinno sobie poradzić.

 

Który z nich będzie najsensowniej kupić, tak by nie zmieniać przynajmniej prze 3-4 lata. 

4690 4 lata już mam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej opłacalny byłby 8400 ale tylko w połączeniu z płytą do 300zł H310/B350 i w normalnej cenie nie przekraczającej 800zł

W obecnej sytuacji jak nie masz wyjścia i musisz kupić Z370 to warto zrobić z niej pożytek, dopłacić tą stówkę do 8600K i lekko podkręcić podbijając sam mnożnik, przecież nie musisz go od razu maksować

8700 tylko jak nie masz co robić z pieniędzmi albo naprawdę potrzebujesz HT do czegoś innego niż gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy to ja planowałem min 3200MHz. Zastanowię się jeszcze nad tymi 3400 bo z tego co przeglądałem to szybsze kości dużo dają. Raczej będzie to zapewne 8600k różnica w cenie z 8400 aż tak duża nie jest. Trochę się bardziej grzeje, ale to chłodzenie powinno wystarczyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem i nieco zmieniłem koncepcję.

obecnie mam:

i5 4690 (Chłodzenioe na procesor SilentiumPC Fera 2 HE1224 )

płytą MSI H97 Guard Pro

16 GB Ram

Palit 1070 8GB Gamerock


Na początku myślałem wymienić całą platformę i przenieść się na serię 8 Intela. Wiadomo, płyta, procesor ramy. Nie liczyłem jeszcze dokładnie, ale ponad 2 tys na pewno wyjdzie.

Tak się zastanawiam czy nie lepiej kupić i7 4790K (ta płyta i chłodzenie chyba sobie poradzą z obsługą tego procka. Nie zamierzam szaleć z kręceniem) I pieniądze, które nie wydam na nową płytę i Ramy dołożyć do wymiany GTX-a 1070 na jakiś 1080. Podobno i7 4790 fajnie działa z takimi kartami. 

Komputer do gier, filmów, przeglądania internetu, edytor tekstu. Gram w Full HD.

I tak z 3 lata nie chciałbym zmieniać znowu procesora.

Edytowane przez Bartek11100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana procesora na 6 rdzeniowca i to kręconego jest dużo sensowniejsza i bardziej przyszłościowa. Nie musiałbyś wymieniać platformy przez wiele lat. 

 

Ale biorąc pod uwagę jakie masz podzespoły i na co chcesz je zmienić nie wiem po co w ogóle cokolwiek wymieniać. To co masz powinno jeszcze dawać radę bez problemu. Poczekaj z upgradem jeszcze z rok, będą już nowe chipsety intela, ryzeny i przede wszystkim nowe GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas już się zastanawiam na tą zmianą, i prawdę mówiąc z tygodnia na tydzień mam coraz mniejszą chęć to robić. Na pewno w tym roku nic nie zmienię. Prawdopodobnie skończy się na tym, że kupię sobie lepszą bardziej przestrzenna  i wygodniejszą obudowę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...