Skocz do zawartości
Stroggge

Wentylator pod kartą graficzną na slotach pci

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule, czy ma sens zainstalowanie dodatkowego wentylatora 80mm pod kartą graficzną na slotach pci ?

Obudowa SPC Gladius M35T, niebawem kurier przywiezie dwa wentylatory 140mm które zamontuje na przodzie a 120mm montowany fabrycznie przeniosę na górę obudowy.

I stąd pomysł czy założyć dodatkowy wentylator 80mm pod kartą graficzną.

Tylko pytania które sobie zadałem:

Czy to ma sens ? Czy to coś da ? Wentylator wciągający powietrze do wnętrza obudowy czy wyciągający (chyba lepiej wyciągający).

Jak to wpłynie na przepływ powietrza w obudowie ? Według mnie wpłynie pozytywnie tylko w jakim stopniu.

 

Z góry dziękuje za wasze odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chce obniżyć temp GPU, dodanie wentylatora pod karta graficzna który będzie wyrzucał powietrze na zewnątrz to wg mnie zły ponysl, bo po prostu będzie zabierał powietrze wentylatorom karty graficznej. Jaka masz kartę i jakie masz temp? Ja mam obudowę Aquarius x70w i mam dwa wentyle 140mm z przodu. Jak włączam je na Max obrotów to 4-5 st mniej mam na karcie. Ale pytanie jakiś masz temp na swojej karcie ? Jeśli chcesz dodatkowo schłodzić kartę to tylko nawiew z frontu obudowy.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stroggge

 

Więcej wentylatorów, to nie zawsze jest lepiej. W moim PC są 3 wentylatory (jeden 120mm ~700RPM na CPU, jeden 92mm be quiet na GPU ~1300RPM, jeden 140mm ~700RPM wyciągający z tyłu obudowy ... zasilacz jest pasywny) i mam bardzo niskie temp. z niesłyszalną pracą (przykładowo na GPU w stresie ~51 stopni).

 

Generalnie musiałbyś napisać całą spec i najlepiej zdjęcie budy z zamontowanym wszystkim od środka by można było doradzić. Choć i tak wątpię, by dołożenie 80mm wentylatora miało sens. Nawet jeśłi masz pasywną kartę graficzną to lepiej wentylator zamontować na jej radiatorze (np. ja tak mam na swoim pasywnym XFX RX460, na którym siedzi 92mm od be quiet).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...