Skocz do zawartości
Silvatrez

Karta pod 2500K@4800MHz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Chciałbym zrobić mały upgrade mojego sprzętu i mam pytanie do specjalistów. 

Posiadam:

 

2500K@4800MHz

Asus P8Z68-V

8GB RAM DDR3 

2x512GB SSD Samsung 850 PRO MZ-7KE512BW 

Corsair AX 860W

 

Jadę obecnie na zapasowej 8800GT. 

W co mógłbym zainwestować mając do dyspozycji budżet przeznaczony na grafikę w kwocie 700 zł?

Nie ukrywam, że jest to w obecnych czasach mało, ale zależy mi, by w miarę komfortowo pograć w 1080p w kilka gier typu Wiedźmin, CODy i inne. 

Posiadam monitor 24 calowy firmy DELL.  

Zależy mi tylko na nvidii

 

Dziękuję z góry z porady. Miłej niedzieli! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby coś dobierać. Do takiego zestawu śmiało można dać GTX 1060. Ale zawsze można:

 

https://www.x-kom.pl/p/333613-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1050-ti-oc-4g-gddr5.html?gclid=EAIaIQobChMIqtzcgcj_1wIVB14ZCh0jGQ-HEAQYBSABEgLsmfD_BwE

 

 

https://www.x-kom.pl/p/331860-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-gtx-1050-ti-gaming-x-4gb-gddr5.html

 

 

Ew używki np GTX 970. Te będą wydajniejsze od 1050Ti. Ale raczej ok 900 za używkę średnio o ile trafisz coś sensownego na Allegro. Ogólnie nie jest to najlepsza pora za zakup karty. Ceny poszły w górę znów.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, że nie ma nic ciekawego na rynku używanych podzespołów. 

A jak coś jest, to albo cena nie halo, albo żadnej GW.

 

Jak duża różnica jest między 1050Ti, a 1060 6GB?

 

Zakup nowego komputera planuję na początek czerwca. Wtedy wybór będzie oczywisty (1080Ti).

Ale dobrze by było trochę w te święta pograć.. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w wydajności jest olbrzymia i wynosi 60-70% + ma 50% więcej VRamu.

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_karty_graficznej_msi_radeon_rx_570_gaming_x_deja_vu?page=0,24

A 1050Ti za 800zł to nieporozumienie bo można ją dostać do 650zł, nawet modele z 1 wentylatorem zachowują dobrą kulturę pracy.

Gdybyś szukał czegoś na dłużej radziłbym 1060 ale jak na pół roku to nie ma co przepłacać.

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dłużej na pewno nie. Mam obecnie więcej wolnego czasu na granie, a więcej gier posiadam na PC niż na PS4.

Stąd decyzja o zakupie czegoś na chwilę. 

 

Ale 1060 6GB znacząco przekracza budżet, więc odpada.

Zdecyduje się chyba na używaną 970, jeśli takową znajdę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...