Skocz do zawartości
Gurczas

Dawna sprawność komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, ogólnie to mam komputer już ładne 5lat jedyne co było w nim wymieniane to karta graficzna. I jak wiadomo nie jest to aktualnie najlepszy sprzęt. Jestem w tym w miarę zielony ale chciałbym przywrócić go do troche lepszej formy dodam że formatowałem go kilkukrotnie ostatnio 3miesiące temu. Wiem że po czasie niektóre komponenty tracą na swojej jakości i właśnie dlatego założyłem ten temat. Porsiłbym o radę jakiegoś experta co mogę zrobić w komputerze (zmienić jakiś komponent, program do jakiegoś usprawniania itp.) żeby go troszkę odświeżyć dodam że nie chcę inwestować dużej ilości pieniędzy.

 

Aktualna specyfikacja komputera  :

 

CPU: i5-3450

GPU: GTX970

RAM: GOOD RAM  2x4GB

PŁYTA GŁÓWNA: GIGABYTE P67A-D3-B3

Dysk: Jakiś standardowy HDD 500GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie kup SSD przynajmniej 128GB https://www.mediaexpert.pl/dyski-twarde/dysk-adata-ssd-ultimate-su800-128gb,id-758255

Z innych modernizacji gdyby udało ci się sprzedać i5 do 300zł mógłbyś wymienić na i7-3770 (500-550zł) i nie ma sensu zmieniać niczego więcej.

Edytowane przez Crescendo1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile chcesz wydać i co chcesz dokładnie osiągnąć .

 

Lepsza wydajność ogólna lub zwiększenie komfortu pracy - dodanie SSD , na start 120-128GB , optymalnie 240-275GB , na wypasie to 480-512 GB .

 

Dalej pogonienie trochę tego procka lub wymiana na I7 + OC , specyfika tego konkretnej platformy ma to do siebie że na chipsetach serii P lub Z można było kręcić procki z zablokowanym mnonikiem .

 

Powinno dać się osiągnąć te 3,7 Ghz , może trochę więcej , I7 3770 można pogonić nawet na 4,1 Ghz .

 

Dodatkowe wątki w I7 mogą się czasami przydać , coraz więcej gier wymaga dużej ilości wątków / rdzeni .

 

Ostatnia opcja to dołożenie ramu jak 8GB nie starcza w grach lub w innych zadaniach .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...