Skocz do zawartości
LGV8V

Modernizacja PC/Oplacalnosc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

Modernizuje swój PC i zastanawiam sie czy warto również wymieniać procesor, ram, plyte główna.

Podzespoly w chwili obecnej.

 

PC podzespoły:

Obudowa:

Cooler master haf 912 +

 

CPU:

Intel Core i5 2500K 4,5 GHz

Zastanawiam sie nad zmianą czy warto skoro max karta która kupie to Gtx 1060 6gb, a w zasadzie przymierzam sie też do gtx970.

 

karta graficzna:

Gigabyte GTX 670 2bg oc X3

W przyszłości GTX 1060 3gb/6gb gtx970.

dyski twarde:

Plextor M5S 128GB

WD Blue WD10EZEX 1TB

 

płyta główna:

ASUS P8P67 LE - Rewizja B3

W przyszlosci zależy od cpu.

 

pamięć RAM:

Kingston HyperX Blu 2x2GB DDR3-1600, GeIL Enhance DDR3 1750MHz CL9 (2x2)

Czy warto dokładać ramu do 10gb lub 12gb?

Czy opłaca się przechodzić z ddr3 na ddr4?

 

Zasilacz:

OCZ+80 600W

 

Dodam że mam kupca na : Plyte główna, procesor, chlodzenia do cpu xigmatek,ram, za 820zł czy warto sprzedawać za taką sume i modernizowac całość?

A może zmienić tylko procesor na i7 2600 i dołożyć ramu?

Chcę sie wyrobić w 3000zl razem z karą graficzną. Nie wiem jeszcze czy Windowsa 7 oem nie będę musiał zmienić.

Proszę o jakieś propozycję.

Przyjmijmiy że chce złożyć sprzet pod max gtx 1060 6gb.

Nie chce by procesor bądź ram, ograniczał kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Win 7 OEM to przy zmianie płyty/platformy musisz kupić nowy OS , Win 7 ciężko w sklepach dostać - króluje Win 10 .

 

Dodatkowo jak byś się przesiadł na nową platformę to przy wyborze procków z generacji 7 i 8 zostaniesz w zasadzie skazany na Win 10 , Win 7 czy 8.x nie będą już działać .

 

Przy zmianie procka i/lub karty nie ma potrzeby zmieniać OS , nawet nie trzeba go będzie reinstalować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modernizacja niezbędna nie jest bo 2500K na 4,4GHz jest na poziomie i3-8100 i bottleneck'ować gtx'a 1060 nie będzie. Tylko RAMu trzeba dołożyć do minimum 8GB DDR3. Jeśli nie masz SSD to też warto dokupić przynajmniej 128GB na system, programy i kilka gier

 

Ale jeśli masz pod ręką 3 tysiące i kupca na stare części to może to dobra okazja na zmianę całości i stać by cię było na i5-8400+mobe+8GB RAM+GTX 1060 6GB tylko wtedy GPU okaże się być ograniczające

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Wiec jakie rozwiazanie proponujesz?

Dosyć dlugo teraz nie bede modernizowal PC, wiec zastanawialem sie też nad i5 8400. Niestety pewnie nie zmieszcze sie w budżecie, przy takiej konfiguracji do 3tys.

 

Ciekawi mnie jak długo gry beda wychodziły na windowsa 7. Czy nie warto by przesiąść sie jednak na 10.

 

Warto sie pchać w stare i7 2600k lub i7 2700k? Wtedy mógłbym kupić Gtx 1060 6gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Tv w ktore obsluguje 120hz :) Czasem w battlefield 4 na średnich z mass4x wyciagalem od 80fps do 120fps.

Coś źle wyczytałes bo mam 8gb ram, i zastanawiam sie czy to nie bedzie za mało jak zmienię kartę.

 

Ogolnie mam jeszcze kilka starych tytułów do ogrania, hardline, Batt1, Far Cry 4, GTX 5, ostatni nfs z 2016, project cars. Itp. Teraz gram w assasyn black flag.

Nie chce zbytnio szaleć i bulic ryle na samą karte. 1060 6gb by mi stykna na chwile obecną tak do 1100-1200zl max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jednak żebyś został na tym co masz, jedynie RAMu dorzuć do 8GB (napisane jest że 2x2=4)

i5-8400 i tak nie wykorzystasz z tą grafiką, a za x lat będą już tańsze i lepsze 6 rdzeniowce

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modernizacja niezbędna nie jest bo 2500K na 4,4GHz jest na poziomie i3-8100 i bottleneck'ować gtx'a 1060 nie będzie. Tylko RAMu trzeba dołożyć do minimum 8GB DDR3. Jeśli nie masz SSD to też warto dokupić przynajmniej 128GB na system, programy i kilka gier

 

Ale jeśli masz pod ręką 3 tysiące i kupca na stare części to może to dobra okazja na zmianę całości i stać by cię było na i5-8400+mobe+8GB RAM+GTX 1060 6GB tylko wtedy GPU okaże się być ograniczające

Ramu mam 8gb, i plextor to dysk SSD 128GB.

Choć już cały dysk ssd mam zawolony, zadna gra sie nie mieści. Muszę na nowo postawić system i sformatować dysk.

A sprzedaż samego i5 2500k i zmianna na i7 2600k nie ma zadnego sensu. Mowisz że do Gtx 1060 6gb spokojnie styknie i5 2500k. Nie bedzie go w żaden sposób ograniczał nawet przy nowszych produkcjach?

A jak z ramem nie będę potrzebował 12gb, z czasem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego masz tylko masz 4gb ram? Mógłbyś sporo pograć na swojej karcie mając 8gb albo więcej

 

Co do i5 2500k to zupełnie nie opłaca się kupować nic innego do gtx 1060 6gb, mógłbyś nawet się pokusić o gtx 1080 ale tylko jak masz 144hz monitor

 

https://www.youtube.com/watch?v=_jiXkrRoD4w

Wielkie dzieki za ten test.

Chyba nie ma sensu wywalac kasy skoro tyle mozna zyskać po samej kacie. :)

Nawet nabrałem ochoty na Gtx 1070.

Tylko w tesci miał plyte z chipsetem P68 a nie tak jak moj asus p67 i to wersja le może miec to jakieś znaczenie?

To jak dokupowac ramu mowisz ze nie ma sensu to może, sprzedać i kupić szybsze. Tak jak w tescie byly ddr3 2133.

Tylko z koleji nie wiem czy moj plyta glowna obsłuży tak szybka pamięć, raczej nie.

Edytowane przez LGV8V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje mobo obsłuży 2200, ale chyba zjedzie je na 2133 co i tak będzie o wiele szybszą opcją od obecnej, ale cena ramu to obecnie jakiś kosmos.

Moje dziadkowe 2133 obecnie w zestawie 2x4 są po jakieś 400 PLN, więc pytanie za ile sprzedasz Swoje 1600.

Opcje 10 czy 12GB o jakie pytasz są bez sensu. Albo 8GB albo dopiero 16GB, aby ram szedł w dualu.

 

Karty wyżej jak 1060 nie ma co, chyba, że planujesz zmienić niebawem całość i kartę sobie przełożysz do nowego kompa.

 

SSD/HDD nie dotykaj. Obecny układ styka. Format i odświeżenie systemu się pewnie przyda.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje mobo obsłuży 2200, ale chyba zjedzie je na 2133 co i tak będzie o wiele szybszą opcją od obecnej, ale cena ramu to obecnie jakiś kosmos.

Moje dziadkowe 2133 obecnie w zestawie 2x4 są po jakieś 400 PLN, więc pytanie za ile sprzedasz Swoje 1600.

Opcje 10 czy 12GB o jakie pytasz są bez sensu. Albo 8GB albo dopiero 16GB, aby ram szedł w dualu.

 

Karty wyżej jak 1060 nie ma co, chyba, że planujesz zmienić niebawem całość i kartę sobie przełożysz do nowego kompa.

 

SSD/HDD nie dotykaj. Obecny układ styka. Format i odświeżenie systemu się pewnie przyda.

Swoje ddr3 1600 8gb sprzedam może za 200zł. Wiec czy gra warta swieczki?

Zbyt drogo wychodzi przesiadka na inny procesor + komplikacja z systemem wiec narazie nie widze sensu zmiany. Co najwyżej na i7 2600k, ale też nie wiadomo jaka uzywka sie trafi. Jak muslisz jest sens takiej zmiany?

Mogę spróbować jeszcze podnieś taktowanie swojej i5 2500k ja da rade do 5gh.

 

Jak bym kupił gtx 1070 to napewno nie zmienie nic przez ponad rok, żona by mnie z torbami puściła. :D

Myślę że lepiej kupić Gtx 1060 6gb i ewentualnie za 1.5 do 2 lat myśleć nad zmianą. Nie ma co tak na zaś kupować.

 

Ewentualnie myślałem jeszcze nad używanym Gtx 970 na gawarancji, do 800zł. Po pół roku może bym sprzedal i przesiadl sie na cos innego. Cena nowego gtx 1060 zaczyna sie od 1200zł.

Jak sądzisz warto tak kombinować, czy lepiej odrazu kupić gtx 1060 6gb?

płyty różnią się tylko bajerami,

co do ramu to różnice 1600-2133 nie będą aż tak wielkie ( nie da sie jakoś podkręcić tego co teraz masz?)

https://www.youtube.com/watch?v=2xRAACegBzE&t=3m55s

 

Co do poprzedniego testu to zabrakło tam Mafia 3(optymalizacyjny kaszalot), Watch dogs 2 i Assasins Creed Origins (podobno denuvo katuje cpu), czyli najbardziej wymagających procesorowo gier

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_mafia_iii_pc_optymalizacja_rozboj_w_bialy_dzien

Poszukaj na youtubie jak sobie radzą z i5 2500k w połączeniu z dobrą kartą graficzną albo inne tytuły które cię interesują

 

GTX 1070 odpada ze względu na wywindowane ceny przez kopaczy, 1070ti kosztuje 100zł więcej a wydajność to 5% mniej od 1080

1060 6gb za ~ 1250zł wydaje się najbezpieczniejsza opcją, tak czy inaczej musisz mieć nową kartę graficzną jak chciałbyś nowy zestaw w rozsądnym budżecie.

Jak bieżący system nie podoła w niektórych tytułach to wtedy zastanowisz się nad i7 2600k/i7 3770k albo nową platformą

Nie wiem czy sie da podkręcić musiał bym kombinować, może by sie trochę udało. Tyle że jedne kosci sa taktowane 1600mhz a drugie 1750mhz.

 

Na chwile obecna do starych tytułów pewnie i5 2500k podola, tylko teraz mam kupca od ręki.

Bynajmniej na cały zestaw, nie wiem co powie jak bym mu chciał tylko procek sprzedać.

Zmieniać plyty chyba sie nie opłaca bo problem z Windowsem. Chociaż słyszałem że można zgłosić do Microsoftu że plyta glowna padla. Robi sie wtedy telefonicznie aktualizacje. :)

Tylko nie jestem pewien czy to przejedzie.

Choć z drugiej strony taki zestaw już dużo nie straci na wartości. :)

 

i7 3770k bedzie działał na mojej plycie głównej?

Edytowane przez LGV8V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1600 vs 2133 da widoczny przyrost, więc warto wydać te 200zł odliczając to za ile sprzedasz 1600.

CPU bym nie zmieniał. Uciągnie 1060.

970 sobie bym darował. Sprzedać będzie to trudno.

Szukaj używki 1060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1600 vs 2133 da widoczny przyrost, więc warto wydać te 200zł odliczając to za ile sprzedasz 1600.

CPU bym nie zmieniał. Uciągnie 1060.

970 sobie bym darował. Sprzedać będzie to trudno.

Szukaj używki 1060.

Wiec jak uda mi sie 1600 za tyle sprzedac do doloze do 2133, tylko czy 8gb styknie?

Np. http://allegro.pl/g-skill-ripjawsx-pamiec-ddr3-8gb-2x4gb-2133mhz-c-i6972908083.html

 

To cpu sobie oduszcze, najwyżej jeszcze pomodze. :)

Chodzi Ci o 1060 ale 6gb?

Moge wyłożyć na nowke, ale jakby dalo rade uzywke taniej to spoko. Bo msi i gigabite sa po 1400zl nowki. Ale zontac z 5letnia gw jest za 1250zl.http://allegro.pl/zotac-gtx-1060-amp-6gb-5-lat-gwarancji-i7082433263.html

 

Jakiego gtx1060 6gb najbardziej polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepne się pod temat bo akurat jestem posiadaczem i5 2500k+8gb ram 2133+Ssd. Też zastanawiam się nad karta do tego setupu i po głowie oprócz GTXa 1060 6 GB chodzi mi po głowie rx580 8 gb. Co będzie lepszym wyborem?

Edytowane przez gigabyte2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomyśleć że na poczatku chciałem odłożyć tego kompa i kupić xbox x. Tylko odstraszyly mnie tytuły ktore sa w 30kl.

A czym sie różnią te Micron-y?

Sa jakies testy jaka jest różnica?

Jakie macie doswiadczenie ze sklepem esc? W internecie nie ma zbyt dobrych opinii.

Edytowane przez LGV8V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepne się pod temat bo akurat jestem posiadaczem i5 2500k+8gb ram 2133+Ssd. Też zastanawiam się nad karta do tego setupu i po głowie oprócz GTXa 1060 6 GB chodzi mi po głowie rx580 8 gb. Co będzie lepszym wyborem?

580 mimo całej sympatii do amd bym sobie darowal. To niestety mało udane odświeżenie udanego 480.

1060 jest tanszy i zdecydowanie bardziej odpowiada potrzebom starszych maszynek.

Co do pytania jaki 1060 wybrać. Moim zdaniem najtańszy. Byle 6GB. Marka ma małe znaczenie. Karty są wzglednie zimne i przesadzone coolery to zbędna dopłata.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mój kupiec zrezygnował z kupna podzespołów i tym bardziej sprawa stała się dla mnie jasna. Będę kręcił i5 2500k na max i cisniemy na gtx 1060 6gb.

Sam ram wystawie, jak ktoś kupi komplet za 200zł to ok. A jak nie to będę kręcił ram jak da radę.

Jakby sie ktoś trafił na procek to ok, ale wątpię by za 400zl poszedł. Jak mam sprzedawać za 300 lub mniej to lepiej z rok lub półtora odczekać. 

Znalazłem też na inny forum takie info że stery z GTX 1060 nie u każdego pracują stabilnie na Windowsie 7, czy to prawda? Ten temat jest dosyć stary wiec może nie ma co się przejmować na zapas http://forum.benchmark.pl/topic/231858-najbardziej-op%C5%82acalna-karta-do-i5-2500k-gtx-970-czy-1060/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wybrać windowsa 10 bo jest już kilka gier które działają wyłącznie na dx12 (a jak jest opcja zmiany to też w niektórych przypadkach na słabszych cpu dx12 jest wydajniejsze) albo są takie które pobierzesz wyłącznie ze sklepu windows np Forza 3. A sterowniki prędzej będą bardziej dopracowane pod 10 niż 7. No i lepiej współpracuje z dyskami SSD.

 

2500K raczej nie uda się podkręcić na więcej niż 4,5GHz ewentualnie 4,6GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze wymiana windowsa 7 na 10 bedzie miała wiekszy sens jak wymienię płytę glowna i procek na nowszy. Wtedy moge kupić wersje oem, bo box pewnie bedzie sporo droższy. A może uda mi sie jeszcze zrobić aktualizacje na starej płycie glownej ...http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2016/32/przegapiles-bezplatna-aktualizacje-do-windows-10-w-praktyce-nadal-mozesz-to-zrobic.aspx

Wiecie coś na ten temat?

Edytowane przez LGV8V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo bajzlu z tym było i nie wiem jak to teraz jest. Próbować możesz, jak już się nie uda zaktualizować to żałuj bo dałoby się telefonicznie załatwić, że miałbyś tego OEM'a za free na nowej płycie.

A na przyszłość kupuj Boxa, na esc.pl jest za 440zł (OEM tańszy raptem 40zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie mała różnica. :)

Chyba jednak zdecyduję się na nówkę gtx1060 6gb z 3 letnią gw.

Wiecie może czy się różnią wersje kart OC i OC V1?

Z tego co zauważyłem to OC V1 są tańsze.

Poza tym interesuje mnie jeszcze czy wszystkie Gtx1060 6gb obsługują hdmi 2.0b?

Bardzo rzadko sprzedawcy podają czy ta karta obsługuje ten standard.

Edytowane przez LGV8V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena faktycznie dobra, ale nie jestem przekonany do sklepu esc.

Mają bardzo mare opinie w internecie.

Do tego w aurusie poniżej 60c pracuje tylko pasywne chłodzenie, wiec karta jest bezdźwięczna. To taki mały +

A wiec każda wersja kart gtx1060 6gb ma wejscie hdmi 2.0b?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie jednak na nowke.

Zastanawialem sie nad 2 modelami od gigusa, g1 gaming lub aurus.
https://m.emag.pl/ka...source=Ceneo.pl

http://foxkomputer.p...-DVIHDMIDP/1177

Zdecydowało to ze na emag na następny zakup dostaje voucher w wysokosci 10% poprzednio zakupionego produktu. Tylko minimalna wartość produktu z voucherem musi wynosić 300zl. 

Mam nadzieje ze ten gigus bedzie fajnie śmiał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1369 miałbyś wersję Aorus:

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=17622

Ja u nich kupiłem kilka kart ( łącznie z obecną ) i nie było żadnego problemu :)

P.S. W/w Aorus 1060 6GB doradziłem koledze i jest bardzo zadowolony z niej, pamięci spokojnie na ponad 9k latają .

 

 

 

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze mają dobre ceny, ale jakoś nie przekonuję mnie ten sklep.

Zamówiłem i zapłaciłem już za tego g1 gaming. Poza tym różnice są minimalne. Tą wersje też mozna bardzo dobrze podkręcić i będzie chlodna. Roznica 1-2 fps w 60kl. 

Co do kwestii od sprzedaży to jeden jak i drugi po roku lub dwóch latch pewnie sie dosyć łatwo sprzeda.

Na agito mam dodatkowo voucher który pewnie wykorzystam na zakup dysku przenośnego.

Dodatkowo masz test innych modeli Gtx 1060 6gb:

 

Edytowane przez LGV8V
Dodanie testu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie temat ponieważ postanowilem zmienić procek zapłaciłem 700zl za i7 2600k oc na 4.5 ghz 1.42-43voltage max temperatura 71 w occt. Trafił mi sie kiepska sztuka, liczylem na lepsze oc 4.8-5.0 ghz przy takim voltarzu.

Jak sadzicie zwrócić i poszukać innej sztuki czy dac sobie spokój?

A voucher z emag wykorzystalem na ram g. Skill 2133mhz cl9 2x4gb. 

I zastanawiam sie czy nie warto do tego sprzętu poszukać 2600k lub 2700k który idzie na 5ghz. Wtedy jak bym za rok zmienił karte na coś pokroju gtx 1070, to by taki procek jeszcze stykna.

2 testy porownawcze kart z prockie.

https://www.purepc.pl/procesory/test_intel_core_i5_2500k_i_core_i7_2600k_sandy_bridge

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_radeon_rx_580_vs_geforce_gtx_1060_9_gbps_msi_gaming_x

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...