Skocz do zawartości
yeyoo

Jak podlaczyc dekoder MM do telewizora.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegos czasu przeprowadzilem sie na nowe mieszkanie gdzie mam telewizje z Multimedi. Nie chce kupowac telewizora bo ogladam go naprawde sporadycznie wiec postanowilem podlaczyc monitor Lg w2253tq-pf do dekodera Adb-3831cd przez kabel hdmi - hdmi > dvi. Niestety obraz nie jest wyswietlany na monitorze. Nawet przy zmiane rozdzielczosci na dekoderze. Czy jest szansa, ze to zadziala? Czy potrzebny jest jakis konwerter? Dzwiek idzie przez chinche do wzmacniacza..

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zabezpieczenie HDCP coś miesza , w teorii zarówno HDMI jak i DVI obsługują to zabezpieczenie , choć nie wiem jak wygląda w przypadku przejściówki HDMI > DVI .

Wiec co w taki razie, sprawdzic innym kablem hdmi - dvi bez przejsciowki?

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel i przejsciowka byla podlaczona z karty graficznej do tv. W miedzyczasie udalo mi sie kupic kabel hdmi > dvi. Sytuacja jest ta sama - ekran czarny ale nie przechodzi w tryb uspienia. Przelaczajac po kanalach na niektorych, na wyswietlaczu dekodera zapala sie napis hdcp ( brak w monitorze, nadal zly kabel? ). Pozostaloby sprawdzic samo hdmi w dekoderze albo szukac kabla z dhcp?

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup adapter DVI-HDMI, a nie kabel. Ten adapter połączysz już zwykłym kablem HDMI-HDMI z dekoderem.

A sprawdzałeś w monitorze, może się automatycznie nie przełącza, tylko trzeba w menu wybrać source DVI?

W pierwszym poscie napisalem, ze laczylem wlasnie tym sposobem. Monitor automatycznie wlacza sie na "cyfrowym", poza tym dopoki nie ma obrazu nie wyswietli sie zadne menu...

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...