Skocz do zawartości
bpjl

Zakup laptopa do 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Proszę o poradę przy zakupie laptopa. Założenia są takie że komputer będzie używany do internetu, pracy biurowej, multimediów oraz paru programów branżowych z dziedziny badania anten radiowo telewizyjnych. Budżet 2500zł mogę naciągnąć max do 2550.

 

Co bym chciał:

  - sprzet musi być nowy

  - procesor i5-7200U

  - 8GB RAM

  - SSD minimum 240GB

 

Moje upatrzone oferty to takie 2 egzemplarze:

  - Lenovo Ideapad 320 - https://www.x-kom.pl/p/374877-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-320-15-i5-7200u-8gb-256-czarny.html

  - ASUS R558UA - http://allegro.pl/asus-r558ua-i5-7200u-8gb-240ssd-fhd-mat-usb3-1-i7089837063.html

 

Wyboru muszę dokonać do 14/12/2017 do 15:00 więc temat dość pilny (niestety :/)

 

Jakieś pomysły i sugestie?

Edytowane przez bpjl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba modele są dobrym wyborem przy takich wymaganiach, tylko nie wiem czy Asus to nie outlet.

No właśnie dlatego zasięgam informacji na forach żeby znawcy tematu wyłapali takie sytuacje. Dzięki :)

 

Więc zostają ci tanie konsumenckie Lenovo w całości z tworzywa i z 4GB RAM wlutowanymi.

Tak, szukam komputera bez systemu. Co do jakości to oczywiście że chciałbym zaproponować przyszłemu użytkownikowi coś biznesowego jednak doskonale zdaję sobie sprawę z ograniczeń finansowych :/ Do tego nie jestem miłośnikiem firmy Lenovo (pomijając ThinkPady). Jednak ani budżetu, ani terminu nie przeskoczę :/ Edytowane przez bpjl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc może taki duet?



 

Oczywiście jeśli uda mi się skłonić nabywcę do naciągnięcia budżetu. Tylko czy 120GB SSD i 4GB RAM to nie będzie trochę mało na dzisiejsze czasy? Choć z 2 strony RAM można w przyszłości dokupić a biblioteki systemowe (dokumenty, muzyka, filmy, zdjęcia, folder pobierania a nawet pulpit), czyli to gdzie ludzie zbierają dane zapychając miejsce, można przerzucić na dysk 1TB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że zastanawiałem się nad tą wersją, zwłaszcza że zmieściła by się w planowanym budżecie. Jednak porównując przyszłe możliwości:

 

a) dołożyć SSD do komputera z 8GB RAM i HDD 1TB

b) dołożyć RAM do komputera z 4GB, HDD 1TB i SSD

 

stwierdziłem że mniej problemowe będzie dołożenie RAMu w razie potrzeby. Budżet udało się rozciągnąć jeszcze o 50zł więc zamówiłem wersję z 4GB RAM oraz 120GB dysk SSD.

Edytowane przez bpjl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...