Skocz do zawartości
ALittleGreenBox

Słuchawki do 150 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

Po wielu latach (4?) rozwaliły mi się moje CAL!e i to niestety w miejscu, ktore nie bardzo mozna skleic (tam gdzie muszla jest połączona z pałąkiem). Na szczęście idą święta, a na tych staruszków nadeszła już pora. Dlatego w w/w budżecie poszukuję dobrych słuchawek nausznych, najlepiej gdyby grały dobrze, a nie miały mikrofonu. Karty dźwiękowej, jeśli to jest jakieś kryterium przy wyborze słuchawek, nie posiadam (integra). Gram przeważnie w cska + jakieś rpg, mikro mam osobne. Dzięki z góry za porady!

 

edit: się nie znam, ale widziałem że są słuchawki nauszne typu "otwarte" i "zamknięte". CAL! to zamknięte? W takim razie prosiłbym o taki sam typ. ;)

Edytowane przez ALittleGreenBox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.audiokrytyk.pl/recenzja-sluchawek-musical-fidelity-mf-100/

https://www.amazon.de/gp/product/B00GMM103Q/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1UWXWP1DRAP52&psc=1

 

Troche ponad budzet (ok 180 zł), ale w tym przedziale cenowym sa bezkonkurencyjne. Jesli koniecznie z polski to np. Takstary HD2000 & Encore Rockmaster Live.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za odpowiedź, powoli traciłem nadzieję ;). Mam 2 pytanka co do tych słuchawek, które podałeś (nie muszą być koniecznie z Polski, jeśli są bezkonkurencyjne w swojej cenie to oczywiście te biorę pod uwagę): 
na ceneo zaczyna się ich cena od 7 stówek, nie sądzisz, ze to trochę podejrzane? Czy kupowanie przez Amazon nie będzie się wiązało z dodatkowymi opłatami (poza tymi 44euro)?

czy mogę liczyć, że będą dobrze pasować na uszy? Wydają się takie... okrągłe :D
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem i zapłaciłem 230 zł łącznie z ekspresową  niby wysyłką, co wyszło ponad 50 Euro. Kasy mi Amazaon jeszcze z karty nie pobrał. Więc pewnie w przyszłym tygodniu pobierze. Nic nie wsazuje na razie na jakis  VAT z tek kwoty by był doliczony oprócz opłaty za szybszą  wysyłkę.  Zobaczymy kiedy dotrze i co warte są  słuchawki. Ogólnie jakość wykonania  nie powala, ale dźwięk bardzo dobry. Dziwi mnie tylko  ta cena w Polsce....  

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy robiłem zakupy na Amazon.de nigdy nie doliczono nic. Jak Devil pisał obciążenie miałem dopiero po otrzymaniu przesyłki.
Gdzie w w wielu sklepach ściągają od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi teraz pobrali właśnie przy statusie "przygotowywanie do wysyłki" czy coś  w ten deseń. Może zmieniły się  zasady.  Obiecują, że ma być na piątek. Pytanie tylko co jak mnie nie zastaną. Jaki to kurier dostarcza juz  u nas ? Bo domyślam się, że jakiś znany, gdzie  lokalny oddział przejmie po prostu  tą paczkę z Niemiec.  Więc teoretycznie powinien dostarczyć jakiś polski kurier już do Wrocławia i w razie czego zostawi w  punkcie odbioru.   Byle do soboty je odebrać.

 

Co do słuchawek to miałem Beyerdynamic DT 660, ale się ułamała muszla przy styku i teraz zastanawiam się czy to reklamować Oczywiście nie muszę pisać o tym, że obchodziłem się  z nimi jak z jajkiem. Po za tym wpisów o tym przypadku DT 660 jest sporo na necie. Więc problem jest znany.   Na razie nie mogę się  dokopać do faktury to w ogóle ciezko mi coś zrobić z tymi dobrze brzmiącymi słuchawkami, ale o słabej wytrzymałości. I co za tym idzie jakości wykonania.   Ja tam nic więcej od nich nie biorę, aczkolwiek mogła to być jakaś słabsza seria czy coś.  W każdym razie parę osób opisało ten sam problem pękniętej muszli koło styku. Plastik to jednak za mało. Nawet jakby się wydawał mocny i dobrej jakości.  

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe jest również to, że Amazon sprzedaje też produkty innych sprzedawców. Do Poznania przywozi DHL, a w Chorzownie odbierałem w TNT. Możliwe że mają umowy regionalne.
Będziesz zachwycony z tych słuchawek brzmią naprawdę dobrze.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jakims audiofilem nie jestem, ale jak dla mnie grają bardzo dobrze. Bas nie zamula całego pasma. Każdy dźwięk jest czysty i wyraźny. Do tego są dość wygodne wbrew niektórym opiniom na internecie. Paczka szła przeszło 5 dni. W poniedziałek została wysłana i dotarła w piątek. Ale ja wybrałem przesyłkę ekspresową to nie wiem jak przy darmowej będzie. Paczka szła z Wielkiej Brytanii przez Niemcy kurierem UPS. Podejrzewam, że gdyby nie okres przedświątecznym to krócej by to trwało. Ledwo zdążyli, ale warto było czekać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt są drogie w Polsce.  Jakością tez nie stoją na aż tak wysokim poziomie. Ale są co najmniej  dobre.   Ogólnie wydaje mi się  że  to jakieś  leżaki magazynowe muszą być. Lub były w mocno zakurzonych pomieszczeniach trzymane. . Worek był nadcięty i  w środku troszkę kurzu było.  I do tego osad na brzegach tego gumowanego pałąka.  Po wyczyszczeniu jak nowe. Podejrzewam, że to też mógł być jakiś zwrot. Ktoś raz spróbował i nie pod pasowały mu i oddał.  Słuchawki nie noszą jednak śladów użytkowania typu otarcia i brud (poza cienką warstwą kurzu). Po za tym grają bardzo przyzwoicie, więc uznaje, że to nówka. Pudełko tez jest w idealnym stanie. Żadnych nacięc czy wgnieceń.   Nie wiem co o tym myśleć, bo tak mi to dzisiaj przyszło do głowy, że mogły być raz używane w celu testów, ale śladów takiego użycia nie posiadają.  Jak działają dobrze i wizualnie wyglądają jak nówka to nie mam zastrzeżeń.  Zwłaszcza, że brzmią naprawdę bardzo dobrze. Naturalnie. Na początku nie mogłem się przyzwyczaić do braku mocnego Basu, ale teraz takie brzmienie jakie mają te słuchawki mi bardziej pasuje. Zwłaszcza w filmach i muzyce. W grach tez nie ma tragedii, ale nie są to słuchawki  do gier moim zdaniem.  

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w cenie 150zł nadal warto brać w/w MF 100 ? Obecnie posiadam KOSS UR29 i się rozpadają, pseudo skóra schodzi, regulator głośności trzeszczy,. Byłem z nich zadowolony choć bass trochę słaby.

MF 100 będą dużo lepsze od obecnych koss ur29 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj komentarz @Devil Dość dobrze oddaje to jak brzmią, każdy ma subiektywne odczucia. Ja tam w gry nie gram, służą mi do muzyki i filmów jak wszyscy śpią. Jak dla mnie jedne z lepszych w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś poszukuje słuchawek do gier a przy okazji lubi posłuchać muzyki to jak najbardziej mogę polecić słuchawki steelseries siberia V2 dodatkowo z kartą dźwiękową 7.1 grają rewelacyjnie z gotowymi profilami w zależności co akurat chcemy robić.

Wysłane z mojego K10000 Max przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem MF-100, słuchawki grają świetnie, basik jest "soczysty". Jak dla mnie a nie jestem audiofilem najlepsze słuchawki które miałem na głowie. 

Staruch słuchawek koss ur29 nawet nie porównuje bo jest przepaść.

Za niecałe 200zł warto kupić MF-100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...