Skocz do zawartości
Tomek86

[Zestaw + system] [2500] NIE do gier / praca / filmy 4k / internet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję porady co do skompletowania zestawu komputerowego tj.

 

- procesor,

- płyta główna,

- ram,

- dysk ssd, (najlepiej okolo 240-256gb)

- dysk hdd, (najlepiej 1TB)

- zasilacz,

- obudowa,

- system operacyjny Win10.

 

Moje wymagania:

 

- po podłączeniu do tv zdolność płynnego odtwarzania filmów 4K,

- płynna praca w różnych programach typu Autocad, Photoshop (2d),

- dobrze by było jakby zintegrowana grafa dawała możliwość podłączenia dwóch monitorów na raz,

- ogólna dobra wydajność podczas korzystania z komputera podczas gdy mam mam otwarte kilka programów na raz, przeglądarke z 20 zakładkami, i pewnie jeszcze kilka innych rzeczy w tle.

 

Mam nadzieję, że wymagania nie są na tyle wygórowane aby była konieczność inwestycji w GPU, gdyż komputer nie będzie w ogóle używany do gier i chciałbym uniknąć tego wydatku. Zestaw raczej miałby posłużyć w miarę wydajnie na kolejne 3-4 lata w zastosowaniach j/w.

Zakupu chciałbym dokonać jeszcze przed świętami.

Edytowane przez Tomek86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedzi. Właśnie po pierwszym wpisie widząc, że w budżecie co nieco zostało rozważałem doinwestowanie w i3 lub 16gm ram tylko nie wiedziałem czy jest sens. Teraz wątpliwości mam rozwiane i z pewnością te sto parę złotych dodatkowo się znajdzie. Mam jeszcze pytanie o dysk twardy zwykły, ta Toshiba jest ok? Bo dysk Seagate barracuda jest tylko 10zl droższy a widziałem, że najczęściej polecany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...