Skocz do zawartości
Aduhi

Hałasowanie komputera podczas jego uruchamiania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Od jakiegoś czasu podczas uruchamiania komputera da się usłyszeć głośny hałas, "buczenie" czegoś w środku, które ustaje po minucie, dwóch. Zdarza się to czasami, nie jakoś często, ale założyłem to pytanie, żeby się dowiedzieć, co to może być. Na internecie przeczytałem, że wentylatory od różnych podzespołów mogą tak hałasować, ale nie za bardzo wiem co dokładnie wydaje taki dźwięk. Jeśli już uda się ustalić skąd pochodzi to buczenie, to pytanie czy w ogóle trzeba coś z tym zrobić, skoro samo ustaje po jakimś czasie i zdarza się tylko czasami.
Na filmie, do którego wrzucam link wyraźnie słychać ten hałas. Chodzi o mechaniczny dźwięk, nie ten podobny do odkurzacza.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza wentylatorem GPU i CPU, sprawdź w ten sposób też ten od zasilacza. Tylko ciężej będzie do niego podejść.

Jak juz zlokalizujesz problem, to jak części nie są na gwarancję, wentylator można naoliwić. Są poradniki w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie. Teraz tak myślę, że to nie jest takie proste zbadać co się dzieje. Chodzi o to, że zdarza się to bardzo rzadko. Nie chcę skłamać, ale raz na 2 tygodnie, a biorąc pod uwagę, że komputer działa codziennie, to musiałbym go trzymać z otwartą obudową i w dodatku za każdym razem być przygotowanym do sprawdzania Ciężka sprawa. Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...