Skocz do zawartości
Vgeralt

Grafika full HD ultra pc vs ps4 pro

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule gdzie wg.  Was jest ładniejsza grafika. Kupiłem nowego pc, który w full HD pociągnie gry na very high myśli, że nawet na ultra. 

Nie grałem w nowe gry na pc od prawie 10lat,  wiec nie mam porównania. Wiem jak to wygląda na ps4 pro :) 

Pytanko drugie czy geforce 1080 udźwignie coś więcej niż full HD? 

Pozdrawiam

Edytowane przez Vgeralt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pytasz bo planujesz zakup telewizora 4k? 

PS4 pro przede wszystkim nie uruchamia gier w natywnej rozdzielczości tylko w 1080p i skaluje/wygładza obraz tak żeby wyglądał jak 4K. Oczywiście daje to rade jeśli ktoś ma akurat telewizor w tej rozdzielczości bo nie będzie już pikselozy ale ostrością do natywnego 4k nadal brakuje. Grafika na konsoli jest odpowiednikiem pecetowego high w niektórych przypadkach medium przy czym mocno ucinają odległość renderowania i niestety szczegółowość tekstur. Kolejną sprawą są koszmarnie długie loadingi bo dysk to zwykły HDD (a przyzwyczaiłem się już do prędkości SSD). To co przemawia za konsolą to prostota, cena i niektóre exclusive'y. Na pewno nie grafika.

GTX 1080 na high powinien sobie radzić w 2K 60fps i 4K 30-45fps przy czym lepiej po prostu zablokować na 30fps żeby framerate nie skakał. Więc tak, da radę.

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam TV 4k Samsunga ks7000. mam konsole ja wiem, że to nie jest prawdziwe 4k. Wydałem 6k za kompa razem z Windowsem mam nadzieję, że full HD na ultra będzie lepiej wyglądało niż oszukane 4k na pro. 

Widać jednak duża różnice w ffxv jak się przeszukałem  z zwykłego ps4 na pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W konsoli można zmienić dysk na SSD. Nie wiem  jednak jak to mocno wpływa na loadingi.  Ale żeby były koszmarnie długie to nie powiedziałbym.  Trzeba też dodać, zę niektóre gry na PC i tak maja długie loadinigi, a SSD niewiele pomaga, albo delikatnie przyspiesza.  Co do grafiki to zgodze się. Brak ostrości . Mam TV 4K Samsunga 49KS7500 i widać to w niektórych grach na PS4 PRO.  Na PC jak ustawie 4K to wygląda to lepiej.   Druga sprawa, , że przy 1080Ti w paru grach  na 4K są spadki do 40 FPS, a czasem i mniej.  Wiec czy 1080 taki do 4K się nadaje to bym nie powiedział. No może do tych 30 FPS faktycznie. Ale jednak przydałoby się coś mocniejszego. Mocniejszego nawet od GTX 1080Ti by mieć stałe 60 FPS.  Wracając do konsol to ja tam nie mam nic przeciwko nim. Mam konsole od czasów PSX i po kolei 2,3  i teraz 4 w ulepszonej wersji.  Głównie właśnie dla EX'ów trzymam się  konsol.  No i częściej na nich ostatnio gram nic na PC. To też o czymś świadczy. Na PC to ja na poważnie zagrywałem się z 2 lata temu w BF4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj różnica jest i to zauważalna. Mam zarówno PC z SSD jak i jeszcze niedawno miałem przez długi czas PS4 no i w Wiedźminie na SSD loading trwa 10 do 15 sekund, a na konsoli czas ten wydłużał się nawet do 1,5 minuty (na bardziej rozbudowanych zapisach). A są one w tej grze dosyć często bo często korzysta się z szybkiej podróży i na najwyższym poziomie trudności łatwo umrzeć. Jedyna gra z którą się spotkałem i ma długie loadingi na SSD to GTA V ale tylko raz, przy uruchamianiu gry.

Pytanie czy w konsoli da się równolegle zainstalować HDD i SSD bo kupować od razu 1TB SSD to wydatek jak za drugą konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wstawić  jeden na raz.   Może to być i 512'tka lub 500'tka SSD. Wydatek połowy ceny konsoli w wersji PRO.. Sporo, ale za wygode się płaci niestety.  Ew HDD  zewnętrzny  po USB jako drugi dysk.  

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...