Skocz do zawartości
Major303

Jak zaktualizować bios na płycie Asus Prime B350M-A?

Rekomendowane odpowiedzi

W teorii wiem jak to działa, wypakowujesz pliki na pendrive i jedziesz (przy czym modlisz się żeby wszystko poszło zgodnie z planem). Tylko tutaj schody zaczynają się przy pierwszym kroku czyli wypakuj. Na stronie asusa są pliki w formacie .CAP, w teorii 7zip je otwiera, ale nie ma tam nic ciekawego. Internet też mówi żeby wypakować, tylko nie ma w sumie czego. 

Mógłbym użyć wbudowanego oprogramowania dzięki któremu bios sam się zaktualizuje (z perspektywy biosu, z perspektywy windowsa to samobójstwo), ale internet mi mówi że ryzyko "cegły" jest bardzo duże tą metodą. 

Niby nie muszę aktualizować biosu, ale Ryzen cały czas dostaje jakieś aktualizacje, więc warto bo było wgrać nowy bios.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam tam po prostu wrzucić plik .CAP? To jestem zbity z tropu, bo jak flashowałem płytę MSI to było tam trochę plików, coś jak bootable pendrive z windowsem. Niby wiem że każda płyta działa inaczej, ale wolę tutaj być pewien.

Mam nadzieję że wiesz co mówisz, bo nie chcę sobie cegły zrobić. 

A jakieś opinie co do wbudowanego EZ-Flash który robi sam wszystko za nas? Czy to prawda że jest spora szansa na zepsucie płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...