Skocz do zawartości
WiewioRx

i5 6600k nowy czy uzywany oraz jaka płyta główna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do zmiany i5 2500K ( 4,4 OC, zasilacz 600W ) na i5 6600K. Zauważyłem, że pojawiły się dość ciekawe oferty na olx, komplet i5 6600k + płyta. Posprawdzałem i okazuje się, że sam procesor można kupić już na allegro za ok 795 zł nowy. Procesor będę chciał podkręcić do około 4,5 GHz. W oferowanych zestawach na olx są raczej droższe płyty, zastanawiam się co wybrać:

- czy używane zestawy za ok 950 zł ( częsta płyta MSI Z170 Gaming )?

- czy może nowa płyta + procesor ( nowy lub używany ) - tylko jaka płyta jest ok?

Oczywiście w google są informacje, ,jakie płyty są ok, ale ceny są zazwyczaj grubo powyżej 500 zł.

Czy warto szukać innej płyty, może używanej , albo tańszej nowej  jeśli chcę kręcić do 4,5 GHz ? O co chodzi z chipsetami  H, B, Z 170,270, 370 ? Widzę, że pod oc większość bierze Z.

Proszę o radę, ponieważ nie lubię przepłacać za coś, czego nie wykorzystam. Sprzęt głównie przeznaczony do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płytach z chipsetami H i B podkręcanie jest zablokowane dlatego pod uwagę bierz tylko Z170. (Z270 niczym się nie różnią, a są droższe).

Sam procesor można kupić już od 700zł, używane płyty główne od 300zł. Weź też pod uwagę, że od razu będziesz musiał wymienić RAM na DDR4

Na twoim miejscu dozbierałbym do i5-8400 który wydajnością dorównuje 7700K na 5GHz

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam DDR3, na to nie zwróciłem uwagi. Jeśli pasuje we wszystkich płytach z możliwością podkręcania tylko DDR4, to zmiana zrobiła się nieopłacalna.

W takim razie lepiej chwilę poczekać ( lub nie ) i kupić i5 8600K, czyli całkowita przebudowa....

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...