Skocz do zawartości
reivez

PROBLEM Z PC (MSI GTX 1080 i5-8600k)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim nowo zakupionym komputerem, chodzi o ilość FPS w grach i użycie GPU i CPU. Nie mam pojęcia czym jest to spowodowane oraz co mogę z tym zrobić. Proszę o pomoc.

SPRZĘT
CPU: i5-8600k
CPU COOLER: be quiet! Dark Rock 3
GPU: MSI GTX 1080 GAMING X 8GB
MOBO: MSI Z370 Tomahawk
RAM: HyperX Fury DDR4 16GB 2133MHz CL14 (jedna kość)
SSD: Samsung 850 EVO 500GB SATA3
PSU: Corsair CS750M (750W, 80+GOLD)
OS: Windows 10 Home 64bit
Osiągi w grach:

Watch Dogs Full HD Max ustawienia: 55-90 FPS (czasami spadki do 26-36FPS)Użycie CPU: ok.50-60% Użycie GPU: ok.70-80%

Rainbow Six Siege Full HD Max ustawienia: 130-160FPS Użycie CPU: 100%(nie spada) Użycie GPU: ok.70-80%

ARMA 3 Full HD Max ustawienia: 75-90FPS (w większych miastach ok. 40-50FPS)Użycie CPU: ok.65-70% Użycie GPU: ok.45-60% 

Rust Full HD Max ustawienia: 80-100FPS Użycie CPU: ok.65-75% Użycie GPU: ok.75-85%




Temperatury w grach
GPU: ok. 65C
CPU: ok. 66C


Temperatury w stanie spoczynku
GPU: ok. 34C (użycie ok. 2%)
CPU: ok. 43C (użycie 37-55%)

Edytowane przez reivez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie wiem dlaczego masz jedna kość RAMu? Jeśli zamierzasz dokupić drugie 16gb, to chyba nie na potrzeby aby zwiększyć wydajność w grach.

Poza jedna gra "watch dogs" chyba chodziło o druga część to wydajność raczej w porzadku. Generalnie watch dogs 2, ma wysokie wymagania które spowodowane jest słaba optymalizacja.

Polecam odpalić trochę więcej gier, dobra propozycja jest Wiedźmin3, pograj trochę w mieście i w zalesionych lokacjach i zobaczysz czy masz spadki fpsow.

Dodatkowo odpal jeszcze GTA5, battlefileda 1 i może hellblade i zobaczysz jak to leci. Nie znam za bardzo gier które odpaliłeś więc za bardzo nie wiem na co Twój sprzęt może sobie w nich pozwolic.

Generalnie jakich fpsow oczekujesz w tych grach ? Bo wydaje mi się że 100 fpsow to duzo.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rozr111 napisał:

Przede wszystkim nie wiem dlaczego masz jedna kość RAMu? Jeśli zamierzasz dokupić drugie 16gb, to chyba nie na potrzeby aby zwiększyć wydajność w grach.

Poza jedna gra "watch dogs" chyba chodziło o druga część to wydajność raczej w porzadku. Generalnie watch dogs 2, ma wysokie wymagania które spowodowane jest słaba optymalizacja.

Polecam odpalić trochę więcej gier, dobra propozycja jest Wiedźmin3, pograj trochę w mieście i w zalesionych lokacjach i zobaczysz czy masz spadki fpsow.

Dodatkowo odpal jeszcze GTA5, battlefileda 1 i może hellblade i zobaczysz jak to leci. Nie znam za bardzo gier które odpaliłeś więc za bardzo nie wiem na co Twój sprzęt może sobie w nich pozwolic.

Generalnie jakich fpsow oczekujesz w tych grach ? Bo wydaje mi się że 100 fpsow to duzo.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Watch Dogs 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...