Skocz do zawartości
plussix

Dysk ss m2 a dostępność portów SATA

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupiłem nowy zestaw pc. Była to duża przesiadka, z s775 na s1152.

Kupiłem polecaną w zestawach PPC płytę główną MSI z370 SLI Plus. I lekko zdębiałem, jak zobaczyłem, że jak podłączę dysk sata m2 pcie, (którego do tej pory używałem przez przejściówkę na PCIE) to jedno, lub dwa gniazda sata, będą niedostępne. Mam 6 fizycznych dysków HDD, musiałem zrezygnować z jednego, a miałem wobec niego plany - dwie barracudy 500 GB  - chciałem zrobić dysk dynamiczny lub raid.

No i kapa. Kontroler z 2 gniazdami SATA3 na PCIE x1 kosztuje w owocowym sklepie 73 zł. Nie jest to zaporowa cena, ale jednak.

Moje pytanie brzmi: Czy zawsze tak jest? Czy są płyty z370 z większą ilością gniazd sata? A co z AM3?

I mała dygresja. Jak można w obudowie midi tower SP Pax M70 zaplanować tylko 2 miejsca na napędy 3,5"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat

The SATA1, SATA5 and SATA6 ports will become unavailable with some conditions of M.2 devices. Please refer to page 16 for M.2 & SATA combination table.

Tyle napisali w instrukcji, zatem sami to przewidzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, stivo napisał:

Tyle napisali w instrukcji, zatem sami to przewidzieli.

Taa, sam przeczytałem to w instrukcji. Nawet nie próbowałem sprawdzać, czy na pewno nie działa ten jeden port.

Podłączyłem ten dysk... i wszystko działa. Zajęte 6 portów SATA plux 1 m2. Wbrew temu, co jest napisane w instrukcji. Dziwne, ale lepiej w tę stronę, niż w przeciwną :)

Edytowane przez plussix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i git.

Syn ma taką samą płytę w zestawie, bawiłem się nią trochę i jest spoko, tylko ciężko się przesiąść z uefi asusa na ten msi.

Co do portów, nie jest tak że m2 może wyłączyć port sata ale nie musi?Wszystko rozbija się chyba o linie PCIe?

Ale nieważne, chodzi to chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i git.

Syn ma taką samą płytę w zestawie, bawiłem się nią trochę i jest spoko, tylko ciężko się przesiąść z uefi asusa na ten msi.

Co do portów, nie jest tak że m2 może wyłączyć port sata ale nie musi?Wszystko rozbija się chyba o linie PCIe?

Ale nieważne, chodzi to chodzi :)

 

O rany...widzę że można pisać jako gość...

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...