Skocz do zawartości
Kkm

Brzęczenie w słuchawkach po wymianie karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż wymieniłem moją stareńką kartę GTX650 na nowiutką RX580 8GB od XFX i od tego czasu zaczął się mój problem. Mianowicie w momencie gdy karta graficzna ma wyświetlać jakiś dynamicznie zmieniający się obraz zaczynała brzęczeć, skwierczeć, czy jak to zwał. Dźwięk co dziwne dla mnie pojawiał się także w słuchawkach. Kartę wymieniłem (wysłałem na reklamację), ta także brzęczy, jednakże dużo ciszej. Niestety problem z brzęczeniem w słuchawkach występuje nadal. Zgodnie z radą z jakiegoś forum przepiąłem słuchawki do płyty głównej i sytuacja znacznie się polepszyla, jednakże w zupełnej ciszy dźwięk nadal słychać. Mam jakąś opcję temu zaradzić? Problem występuje na co najmniej 3 parach słuchawek. Czy kupienie karty dźwiękowej na pce (np. xonar dgx) pomoże? 

Poniżej załączam specyfikację mojego pc:

Mobo: gigabyte ga-z87-d3hp, cpu: i5 4670k, psu corsair builder cx 750m 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pogromca blacharni

Witaj w świecie pisi GEJjmingu. Na piszczenie cewek nic nie poradzisz. Bulisz niemałe pieniądze na sprzęt, a tu zonk. A to dopiero początek przygody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cewki jako tako mi nie przeszkadzają, przynajmniej w takim stopniu jak jest teraz, problem jest z tym, że w jakiś sposób oddzialywuja na słuchawki (która swoją drogą mają na tyle dobre wyciszenie, że żaden hałas nie przeszkadza) i dziwięk wydobywa się także z nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostsza droga to z racji, że karta nowiutka to oddaj ją na gwarancję, czy nawet jak masz jeszcze opcję na szybsze zwroty.

Dłuższa opcja to m.in sprawdzenie napięć zasilacza pod obciążeniem.

Masz pewność że karta jest nowa, objawy trochę jak po odpadzie z koparek/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne wyjście to podpięcie do innej(dodatkowej) karty dźwiękowej. Też to miałem(mam) na integrze czy też wyjściu z przodu obudowy jak podłącze. Brzęczenie cewki przeniosi się po mobo czy też budzie na dźwięk. Im więcej klatek, tym większy pisk.

A panel przedni budy mam podpięty do zx, więc prawdopodobnie przenosi się jakoś po obudowie. Nie wiem jak, nie jestem specjalistą. Wkurza niemiłosiernie. Używając wyjść z zx problemu nie ma

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, o to pytałem, mam w miarę pożądane słuchawki i karta dźwiękowa  będzie zapewne dobrą inwestycją, a nie byłoby sensu jej kupować jakby przy byle youtubie miała brzęczeć. Jak jest u ciebie, jaką masz kartę (graficzną i dźwiękową)? Rozumiem w innych wyjściach dźwięku szum, a na karcie nie? Jak tak to prawdopodobnie niedługo kupuję xonara dgx czy jakoś tak. 

No i dzięki za odpowiedź, bo w końcu jest dokładnie to co chciałem wiedzieć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w podpisie. 1 gra syn, coś mu tam też brzęczy ale widać mobo ma lepsze zabezpieczenia bo po wyjściu z tyłu, lub przez panel obudowy z przodu, nic się nie przenosi na słuchawki czy głośniki. 2 ja używam, i piski pojawiły się jak włożyłem fury. Póki korzystałem z integry intela(miesiąc jakoś) to pisków nie było. Wsadziłem fury i cewki zaczęły wyć, na słuchawkach szczególnie to było upierdliwe. Kupiłem dźwiękówkę, problem zniknął.

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...