Skocz do zawartości
Gość Stanisław

Oczyszczanie dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stanisław

Witam, zamierzam wykorzystać dysk hdd WD BLUE 1TB 2,5" (WD10JPVX) na innym komputerze. Lecz gdy chciałem oczyścić dysk ze wszystkiego, zauważyłem, że jest na nim zainstalowane oprogramowanie Win 7. Sprawdzałem czy komputer korzysta z tego dysku do funkcjonowania, okazało się że nie, ale i tak się pytam czy mogę bez obaw usunąć wszelką zawartość dysku razem z win 7. Czy jest to sensowne i czy jest to bezpieczne? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Stanisław

Wyjąłem dysk, okazało się, że komputer nie działa bez tego drugiego dysku. Jak sprawić by oprogramowanie znajdowało się tylko na dysku c?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten WD to dysk przeznaczony do laptopa .

Masz lapka czy stacjonarkę ?

A jak chcesz mieć system na dysku C: ( domyślnie jest tam instalowany ) to po prostu sklonuj system lub zainstaluj od nowa , tak aby partycja C: znajdowała się na innym dysku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Stanisław

Dysk WD jest przeznaczony i dla laptopów i dla komputerów stacjonarnych

Mam laptopa, a chce przenieść na stacjonarny 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o to do jakiego kompa jest przeznaczony dysk .

Jak ten WD to jedyny dysk w lapku to nie ma sensu go formatować czy w inny sposób usuwać z niego wszystkie dane .

Chyba że chcesz to zrobił na stałe , to zrób format i po kłopocie , jak chcesz dalej korzystać z tego dysku na lapku ( i mieć na nim OS ) to z nim nic nie rób .

A do czego chcesz wykorzystywać ten dysk na innym kompie ?

Chcesz go wykorzystać jako magazyn danych ( filmy , gry , programy , zdjecia czy muzyka etc. ) czy chcesz aby to był dysk systemowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...