Skocz do zawartości
Argerom

Nowy monitor. Czy lepszym rozwiązaniem jest matryca IPS czy VA? Lepiej celować w więcej niż 60 Hz czy w 4k?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

przymierzam się do wymiany monitora. Aktualnie posiadam wieloletni monitor samsung, który chciałbym wymienić na nowy lepszy i większy monitor.

Mam świadomość, że matryce mają swoje plusy i minusy i typ matrycy będzie determinował wygodę pracy zależnie od oczekiwań. W gry gram rzadko, ale zdarza się. Moją ulubioną grą jest x-com, generalnie jestem wielkim fanem gier turowych, chociaż z przechodzenia Batmana: arkham asylum też miałem wielką frajdę. Rzadko gram w gry. Głównie używam programów CAD/CAM, edytorów tekstowych i standardowe przeglądanie internetu. Z moją dziewczyną bardzo lubimy oglądać filmy z kanapy na komputerze.

Mniej więcej rozumiem czym różni się matryca IPS od matrycy VA. Ponieważ nie celuję w granie w gry typu FPS to odrzucam monitory na matrycy TN, bo wydaje mi się, że niski czas reakcji nie wiele mi da. Bardzo poważnie skłaniam się do kupna monitora opartego na matrycy VA pracującego w rozdzielczości 4k.

Czy ktoś z Was mógłby się podzielić swoimi wrażeniami z pracy w rozdzielczości w 4k? Co byście wybrali 4k czy odświeżanie >60 Hz?

Jak na razie rozważam zakup monitora

AOC U3277FWQ za około 1620 zł

https://www.komputronik.pl/product/420657/aoc-u3277fwq.html

lub

Samsung U32H850UMUX 3 000 zł

https://www.komputronik.pl/product/391120/samsung-u32h850umux.html

Nie jestem pewien, który monitor będzie mi bardziej pasował. Nie wiem czym się różni matryca MVA od AOC od matrycy VA od Samsunga. Gdyby ktoś miał jakąś styczność z tymi monitorami to będę bardzo wdzięczny za merytoryczne komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...