Skocz do zawartości
Freud95

stacja renderująca (~5tyś zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jako student architektury mam wieczny problem z za małą ilością mocy obliczeniowej przy renderowaniu wizualizacji w 3DS Max, ale zdecydowałem się złożyć domowy "klaster obliczeniowy" i tu pojawiło się pytanie.

Czy lepiej za te pieniądze zainwestować w podzespoły dedykowane serwerom, czy zwykłe desktopowe komponenty wystarczą?

 

Przy serwerze myślałem o użyciu:

procesor: Intel Xeon E3-1220v6

płyta: Asus P10S-X

RAM: Kinkston DDR4 16GB x 4

 

Przy desktopowej konfiguracji:

procesor: AMD FX4320

płyta: Asus M5A78L-M PLUS

RAM: GoodRam DDR3 8GB x4

i taki zestaw razy 2

 

Cenowo mniej więcej wychodzi, że za cenę jednego "serwera" mogę kupić 2 komputery stacjonarne. Pytanie co lepiej wybrać? Czy któreś rozwiązanie jest zdecydowanie lepsze, czy to kwestia tylko i wyłącznie tego ile mam miejsca w domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wklejaj sformatowanego tekstu .

FX to pomyłka tak jak mówi tesel .

Xeon 4C to też średni pomysł , jak chcesz koniecznie sprzęt serwerowy to szukaj procka z 4C/8T albo nawet 6C/12T lub wiecej .

Choć przy S1151 bez pójścia w Coffe Lake można zapomnieć o 6C czy więcej .

Na twoim miejscu brał bym I5 8400 + płyta na Z370 + odpowiednia ilość ramu , ew. jak obawiasz się o brak mocy to I7 8700 .

Jak masz czas to proponuję poczekać aż minie okreś swiąteczno-noworoczny , ceny spadną i pojawią się płyty na tańszych chipsetach serii H lub B dla I5/I7 8xxx .

A jak chcesz korzystać z rozwiązań AMD to idź w kierunku Ryzena 8C/16T np. model 1700 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Dane sprzętowe są trochę wyssane z palca, bo chodziło mi o samą kwestię sprzęt serwerowy vs. domowy.

W przyszłości rozważam zwiększanie mocy obliczeniowej, poprzez dodawanie kolejnych jednostek, dlatego chodzi mi raczej o to, czy jest jakaś zasada, że sprzęt serwerowy jest np. z definicji wyższej klasy i bardziej żywotny.

Nie ukrywam, że łatwiej/taniej jest dokupywać tańsze jednostki, niż jednostki wyższej klasy, jednak pytanie, czy jednostki domowe wytrzymają pracowanie jako maszyna obliczeniowa przez np. 3-4 lata, czy po 2 wyzioną ducha ze względu na mało oszczędne traktowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie renderujesz na kartach graficznych?

porzadny sprzet serwerowy to inna kasa

to co zaproponowałes to to samo co konsumenckie rzeczy

a czy padnie to tego nikt nie wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...