Skocz do zawartości
thepablo

Lepsza grafika niż GTX460 OC 1GB do Phenom II X4 955

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zastanawiam się nad wymianą karty graficznej w starym komputerze. Gram sporadycznie (wyścigi/rajdy samochodowe, obecnie DIRT Rally) więc nowy komputer nie ma sensu. Pomyślałem nad zmianą karty graficznej, najlepiej coś używanego z racji wieku całego zestawu (około 7 lat)

Budżet na nowe części około 600zł

Obecne podzespoły

procesor - Phenom II X4 955 + chłodzenie Thermaltake Contac 29 BP
pamięć - 4GB RAM DDR3 1333 (PC3 10666), CL9, 1.65V - 2x2GB OCZ OCZ3G1333LV4GK Gold
płyta - Asrock M3A77DE
grafika - Gigabyte GTX 460 OC 1GB (GV-N460OC-1GI)
dyski - SSD Crucial MX300, 275GB + WD 5003AZEX 500GB
zasilacz - OCZ StealthXStream 2 500W (OCZ500SXS2)
monitor - Eizo FS2434
 
Gram w rozdzielczości 1920x1080. Obecnie na tapecie DIRT Rally. 
W ustawieniach ultra low, średni FPS 156,57, w ustawieniach low średni FPS już tylko 62,12 
 
Pewnie przyda się jeszcze ze 4GB ramu. Pytanie jaką lepszą grafikę można umieścić w tym zestawie aby pozostałe podzespoły nie ograniczały jej możliwości?
Edytowane przez thepablo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie RAM do 8GB, do tego GPU GTX 1050Ti 4GB. Trochę będzie trzeba dołożyć, ale warto, bo widzę SSD już jest.

Napisz jaka płyta, czy jest 4xDIMM, jak tak to 2x2GB DDR3 drogo nie wyjdzie. Jak nie, to będzie drożej. Ale jakbyś już brał nowe 2x4GB RAM, to wziął bym szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - pytanie czy można dołożyć 2x2gb, czy trzeba 2x4 kupić. Z używanych kart możesz zainteresować się też jakimś gtx 660ti, 670, 760. Będzie taniej i się w budżecie zmieścisz. A przy tym procku powinno wystarczyć.

 

Ewentualnie 1050 2GB za jakieś 500 PLN nową dostaniesz.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moja rada 2x2GB DDR3 1333MHz. Kup używki. 2x2GB DDR3 1333MHz do dostania za 100-120zł.

Do tego będę się upierał przy GTX 1050Ti 4GB. Karta w dobrej cenie, ma 4GB. A Zakładam, że w FHD chciałbyś ustawić wyższe detale. RAM na karcie wtedy się przyda. Kartę tak jak SSD, który wcześniej kupiłeś, możesz przenieść później do kolejnego komputera, albo sprzedać znacznie z lepszym zyskiem jak starsze karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, barwniak napisał:

Do tego będę się upierał przy GTX 1050Ti 4GB. Karta w dobrej cenie, ma 4GB.

Tak zrobię - dodatkowy ram + GTX 1050Ti 4GB.

Ze względu na przekroczony budżet będę wybierał z tych tańszych modeli np.:

Zotac GeForce GTX 1050 Ti Low Profile
https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1050-ti-low-profile-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-d-box-zt-p10510e-10l-1176655/

lub

MSI GEFORCE GTX 1050 TI 4G OC 4GB - jeden wiatrak - może być cichsza
https://www.ceneo.pl/48106710#mh=p8H81ipS88000VyWKdIvVjaCsk4JxzNsAvyEkyhOQpTqyjbv_5_oHHwZqKuk87Lth2ZTK8m9xF4BBj4eYgvqhcGzsgOKbKCGsnbFazXZio9Yah9zmlV6xHkoTvJgqvRmVlofAgrKgkLv_hEukVg6jS_bRDBiq5OMmro_qb_vNE7bTrx2PT7g4EqF5yFyU6HEnbA2

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie potrzebujesz low profile, to brałbym MSI.

Jeśli masz Win7 lub wyżej, zauważysz jeszcze jeden efekt. Jak na YT w VP9 odpalisz film FHD lub wyżej i 60fps (a jest takich coraz więcej), to CPU na 5% obciążenia. Dekodowaniem zajmie się video engine GPU :)

To samo jakbyś chciał w handbrake enkodować Video, to po tym GPU pójdzie znacznie szybciej jak po CPU.

W grach GTX 1050Ti 4GB vs twój GTX 460 1GB to klatki w wyższych detalach lepsze w setkach procent :)

Swoje GPU też możesz sprzedać. 100zł powinieneś dostać.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, barwniak napisał:

Jak nie potrzebujesz low profile, to brałbym MSI.

Nie potrzebuje low profile. Mam obudowę CoolerMaster 690 II Advanced NVidia Edition ( https://www.purepc.pl/obudowy/coolermaster_690_ii_advanced_nvidia_edition ) więc spokojnie zmieści się normalny rozmiar :)

Więc wezmę MSI

 

5 godzin temu, barwniak napisał:

Jeśli masz Win7 lub wyżej

Mam Win 10 :)

barwniak dziękuje za pomoc. RAM już kupiłem teraz tylko polowanie na GTX-a :)

Edytowane przez thepablo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem RAM, polowałem na takie jak mam czyli DDR3 OCZ Gold CL9, ale znalazłem tylko Platinum (CL7) więc je wziąłem :)

DDR3 OCZ Platinum 2x2GB 1333MHz CL7

Jeżeli chodzi o gry to w przypadku DIRT Rally dodatkowy RAM na starym GPU niczego nie dał ( średnio 1FPS ;) ) Oczywiście RAM przyda mi się do pracy - główne przeznaczenie mojego PC

Zrobiłem kilka testów, poniżej wyniki (średnia z dwóch testów każdego ustawienia)

1920x1080

4GB RAM Ultra Low | 8GB RAM Ultra Low
AVS 74,44 FPS | 75,54 FPS
MIN 63,96 FPS | 65,45 FPS
MAX 79,74 FPS | 80,67 FPS

4GB RAM Medium | 8GB RAM Medium
AVS 51,45 FPS | 51,6 FPS
MIN 40,38 FPS | 40,57 FPS
MAX 64,67 FPS | 66,26 FPS

Obserwuję ceny GTX 1050Ti 4GB i szukam najlepszej oferty. Wydaje mi się, że w najbliższym czasie taniej nie będzie więc nie będę długo czekał.

Ceny najtańszych zbliżają się do 700zł, wolałbym aby to były okolice 600zł :)

 

 

Edytowane przez thepablo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji szukania niskich cen trafiłem na sklep który jest oszustwem i nadal działa!!! uważajcie

Podejrzanie niskie ceny, większość - 20% np.: MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB DDR5 128bit za 623zł

https://strefazakupow.net/index.php?id_product=31494&controller=product

Poniżej link do artykułu "Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: strefazakupow.net"

https://www.legalniewsieci.pl/aktualnosci/zalecamy-ostroznosc-przed-zakupami-w-sklepie-strefazakupownet

a w komentarzach wypowiedzi oszukanych osób.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można polować na używaną >np tu: próbować się dogadać , ale ja bym optował za allegro ( "świeże" konto na olx ! ) :

https://www.olx.pl/oferta/nvidia-geforce-gtx-1050-ti-dual-oc-4gb-darmowa-wysylka-CID99-IDr2vyj.html#925cab15c2

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Phill76 napisał:

Można polować na używaną

Za mała różnica w cenie aby ryzykować / kombinować :)

Zostaje przy zakupie nowej, na razie najrozsądniejsza opcja to 

MSI GeForce GTX 1050 Ti Aero ITX OC 4GB w morele.net za 669 zł

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-ti-aero-itx-oc-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-d-box-1145862/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Setnik napisał:

Tu masz na promocji

Ciekawa propozycja, tylko o co tutaj chodzi?  - towar po zwrocie, niekompletny?

Podpisane jest jako [outlet], jakieś inne zdjęcia, ale linki prowadzą do standardowych produktów, nie ma dodatkowego opisu skąd ta przecena.

Może ktoś się orientuje na czym to polega?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, goral2099 napisał:

co długo zastanawiać, tylko brać. ;)

Niestety te z outlet już nie są dostępne. Po dodaniu do koszyka i przejsciu dalej pojawia sie komunikat i zeruje koszyk. Sprawdziłem wszystkie Ti 4GB w cenie do 600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...