Skocz do zawartości
Bartek11100

Wymiana monitora.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dotąd używałem zawsze monitorów z odświeżaniem 60Hz

Obecnie mam taki monitor. https://www.morele.net/monitor-samsung-s27d590cs-ls27d590cs-en-690876/

Czy będzie się opłacało wymienić go na jakiś monitor 144 Hz? (duża jest różnica w jakości/płynmności obrazu?) Komputer do gier (Nie gram w CS-a), Filmów, przeglądania stron, sporadycznie edytor tekstów.

Jeżeli ta, to prosiłbym o jakieś propozycje modeli.

23-24 (lepiej 24 :) ) cale wystarczy. Siedzę od monitora ok 70-80 cm.

Budżet. Tak do 1500 zł.

 konfiguracja.

i5 4690, 3,5Ghz

16GB RAM 

Karta Palit GTX 1070 GameRock 8GB GDDR5

Gram w rozdzielczości 1920-1080.

Zamierzam zmienić procesor (coś z Inteli seria 8), płytę i ramy, ale jeszcze trochę poczekam i zobaczę jak to będzie wyglądać w przyszłym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzę od monitora ok 70-80 cm.

Do 27" FullHD jednak za mało.

Skoro nie grasz w FPS-y to kupuj 1440p IPS będziesz się cieszyć o wiele lepsza jakością niż na FullHD.

 

Lenovo L27q-10 lub iiyama XUB2792QSU

 

 

Zgadzam się w 100%. Długo się zastanawiałam nad wyborem monitora do konfigu i5 + gtx 1070. I jeśli się ne gra w szybkie gry typu cs to wybór monitora z matrycą IPS to strzał w 10. Ja zakupiłem della U2515H i jestem mega z niego zadowolony, dałem 1399zl. Wszystkie gry smigaja na maksa, w niektórych trzeba było poschodzic z pewnych ustawień aby było stabilne 60fpsow. Ale przy tej rozdzialce spokojnie można pokusić się o zmniejszenie albo wyłącznie AA. Obecnie przesiadlem się na gtx1080ti i wszystko chodzi już na maksa bez zajakniecia. Ale jeśli 25 cali to za mało to jest wersja tego della 27cali, ale kosztuje trochę więcej niż 1500zl

 

https://www.x-kom.pl/p/220543-monitor-led-27---28-9-dell-u2715h.html

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2017 o 21:57, FxJ napisał:

Do 27" FullHD jednak za mało.

Skoro nie grasz w FPS-y to kupuj 1440p IPS będziesz się cieszyć o wiele lepsza jakością niż na FullHD.

Lenovo L27q-10 lub iiyama XUB2792QSU

No właśnie słyszałem, że matryce IPS są bardzo chwalone. I chciałem właśni jakiś monitor z taką, nawet kosztem mniejszego odświeżania.  Matrycę TN. sobie odpuszczę. 

Więcej gram w takie gry jak Assasin czy Wiedźmin, ale jak się trafi Far Cry, czy Wolfenstein to też lubię. :) Natomiast na pewno nie mam zamiaru grać w CS-a. Zresztą nie gram w sieci. 

 

 

Edytowane przez Bartek11100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...