Skocz do zawartości
vonh

Prośba o wycenę zestawu.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chciałbym gorąco prosić o pomoc w wycenie poniższego zestawu. Kupiony na morele.net w marcu 2015. Wszystko działa sprawnie.

Procesor Intel Core i5-4690K, 3.5GHz, 6MB, BOX (BX80646I54690K)

Karta graficzna MSI GeForce GTX 970 GAMING 4GB DDR5 (256 bit) DP, HDMI, 2x DVI (GTX 970 GAMING 4G)

Płyta główna MSI Z97 GAMING 3

Pamięć G.Skill TridentX DDR3 2x4GB 2400MHz CL10 (F3-2400C10D-8GTX)

Zasilacz be quiet! Pure Power BQT 530W (BN181)

Chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis XE1236 (SPC099)

Obudowa Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS)

Dysk SSD Crucial MX200 250GB SATA3 (CT250MX200SSD1)

Dysk Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

Napęd Samsung DVD (SH-224DB/BEBE) produkt wycofany z produkcji. Następca SH-224FB/BEBE

Monitor Dell P2414H 3lata GWARANCJI Next Business Day!!!

Klawiatura Microsoft Wired Keyboard 600 (ANB-00019)

Windows 10

 

Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena wyliczona w ten sposób zawsze będzie zawyżona, bo na allegro tanie oferty szybko schodzą, a drogie zalegają i się kumulują. Bardziej chodziło mi o to, za ile Wy hipotetycznie chcielibyście to kupić. Porównam to z allegro i wtedy będę wiedział, ile to jedt warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem problemu... jak chcesz to szybko sprzedać, to patrzysz w jakiej cenie szybko to schodzi, bierzesz średnią z Allegro/Olx i odejmujesz ileś procent. Wystawiasz trochę taniej niż inni i już. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~3200 - wszystko oczywiście zależy od znalezienie odpowiedniego klienta ... Na szybko ok. 3k , może się znaleźć ktoś kto będzie w stanie zapłacić ok. 3,5k ... ale z używanym sprzętem różnie bywa. Na olx najchętniej większość by kupowała za pół darmo ...

 

Edytowane przez Phill76
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ważne żeby nie przesadzić z ceną. Szukając czasem czegoś, trafiałem na produkty, które po kilku latach ktoś chciał sprzedać za tyle za ile kupił. Gdzie nowe, wydajniejsze sprzęty, z nowszej generacji w sklepie można było taniej kupić. Sprzedający mają swój  świat często. A te tak zwane okazje, to po prostu normalne ceny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ludzie chcą jak najtaniej kupować. Ja sporo rzeczy sprzedałem na Allegro i tańsze rzeczy i te droższe. I zawsze jak dawałem cenę średnią, a często nawet zauważalnie niższą niż u innych to i tak jakiś pan napisze maila czy nie da rady taniej.  Raz dostałem maila od gościa co ani dzień dobry/witam tylko "dam tyle".  Wtedy go olałem, ale dzisiaj bym odpowiednio odpisał. Raz też popełniłem błąd i podałem numer telefonu w aukcji. Były to moje początki i co się potem działo. Chodziło o kartę graficzną GTX 460 o ile dobrze pamiętam. Po prostu zwykłe dzieci dzwoniły i proponowali tak śmieszne kwoty  (pewnie z kieszonkowych ) i do tego jeszcze się kłóciły jak mówiłem nie. To jest efekt jak się da młodym dostęp do swojego konta na Allegro. 

 

  Tak więc trzeba czasem dać maksymalnie dużą kwotę ze średniej czyli nie za drogo i nie za tanio. A potem jak nie widzi się za dużo zainteresowanych( ilość wyświetleń i obserwujących) to obniżamy cenę. Ja tak robię od jakiegoś czasu, ale  nigdy za dużo nie zawyżam cen. Tak by nie było drożej niż u innych, ale nie taniej niż u innych. Czyli dalej średnia, ale nie podwyższona. 100 % rzeczy sprzedane przez te ładnych parę lat i zero negatywów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2017 o 14:58, Phill76 napisał:

~3200 - wszystko oczywiście zależy od znalezienie odpowiedniego klienta ... Na szybko ok. 3k , może się znaleźć ktoś kto będzie w stanie zapłacić ok. 3,5k ... ale z używanym sprzętem różnie bywa. Na olx najchętniej większość by kupowała za pół darmo ...

 

O taką odpowiedź mi chodziło, dzięki:) Za mniej więcej tyle zamierzałem wystawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...