Skocz do zawartości
Raffekk

Rozprowadzenie sieci - podział

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
Jestem „świeży” w temacie, chciałbym zaczerpnąć porady, a mianowicie.
Posiadam dom, w którym z jednego głównego pokoju wychodzą przewody LAN do pozostałych pokoi, ogólnie 6.
Posiadam też internet z Plusowej firmy z routerem Huawei B525 z najwyższym pakietem danych, odrazu uprzedzę że nic innego nie mogło tu być.
I teraz, chciałbym aby z tego routera Huawei rozprowadzić sygnał do każdego pokoju za pomocą kabla, ale ilość wyjść LAN w Huaweiu nie pozwala mi dociągnąć sygnału do każdego pokoju. Wiadomo że łącze mobilne nie jest rewelacyjnym rozwiązaniem ale lepszy rydz niż nic. A nie chce przepinać, wpinać, wypinać co chwile LANy, ale chciałbym żeby w każdym pokoju był dostęp do internetu. Czy z taką pomocą przyjdzie Switch?
I kwestia,:
A) czy podział łącza przez przekaźnik sprawi że będę miał internet w każdym pokoju?
B) czy jeśli np. w każdym pokoju ktoś by się włączył do sieci,np. tv, notebook, stacjonarka - to każdy z nich będzie miał internet?
C) czy każde z urządzeń dostanie jakiś adres ip?
D) czy wszystkie urządzenia mogą równocześnie pracować i korzystać z internetu bez konfliktu adresów?

 

Jeśli  nie jest to switch, to jakie urządzenie by mi pomogło??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem...internet powinieneś mieć od razu we wszystkich urządzeniach, przy automatycznej konfiguracji. :) A jeżeli będziesz chciał żeby urządzenia miały łączność między sobą, niezależnie od tego w który router są wpięte, to ewentualnie będziesz musiał ręcznie konfigurować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2017 o 14:41, Raffekk napisał:

Rozumiem, głównie chodzi mi o to by w każdym pokoju był internet, żeby każde urządzenie co się podepnie, tv, lapek, czy blu ray miał w tym samym czasie internet 

Kup sobie switch 8-portowy np.:

TP-Link 8p TL-SG108 Metal (8x10/100/1000Mbit)

Podepnij do niego router, te 6 kabli LAN i po sprawie.

 

Edytowane przez rolercoster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem, tylko że potrzebuję podpiąć 10 kabli. Chciałbym to załatwić jednym switchem, ale trochę się nie orientuję w sprzęcie. Znajomy informatyk polecał coś takiego: https://sklep.comel-it.com/ws-c3560-24ps-e_1333_1, tylko że to wydaje mi się trochę za dużo/za drogo jak na moje potrzeby. Znacie coś pośredniego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...