Jump to content
Hammer Fate

Sieć domowa z 2 routerami - jak wejść na router

Recommended Posts

Mam sieć domową, która generalnie śmiga. Z jednym ale, które wywołało drugie ale :)

Dom jednorodzinny, szkielet sieci Ethernet, wszystko spina patch panel i switch TP-LINK TL-SG1016. Do switcha podczepiony jest modem-router ZTE MF283+, który daje neta z LTE.

PC podpięty jest pod gniazdo RJ-45 w ścianie w jednym pomieszczeniu, w drugim do takiego samego gniazda podpięty jest router ASUS RT-AC66U , który ma rozdzielać sygnał przez Ethernet na kilka urządzeń (tv, konsola, dekoder) i rozsyłać sygnał Wi-Fi na parterze (ZTE jest na piętrze).

I teraz - podłączyłem do routera Asusa Steam Linka i nie mógł się sprarować ze steamem na PC. Gdy Steam Linka podłączyłem bezpośrednio do gniazda RJ-45 w ścianie (czyli de facto przez kabel do switcha), to sparował się ze steamem na PC bez problemu.

Chciałem wejść na router Asusa przez IP podane w instrukcji (192.168.1.1) i popatrzeć w ustawienia, ale nie mogę; a na pewno na początku, po podpięciu asusa, mogłem to zrobić, bo ustawiałem hasła do wi-fi. Przeskanowałem sieć i ustaliłem, że router Asusa ma obecnie IP 192.168.0.100, ale po tym IP też nie wchodzi (Komunikat w MS Edge: Hmm... nie można nawiązać połączenia z tą stroną).

Jakieś sugestie odnośnie do obu problemów?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, tylko jak się na niego dostać? Mogę go podpiąć go bezpośrednio do kompa, odpinając jednocześnie kompa od sieci, ale czy jak wyłączę dhcp to nie stracę z nim połączenia? Sprawy konfiguracyjne robię z doskoku, w miarę potrzeby, więc niektóre rzeczy trzeba mi jak krowie na rowie :)

Ten drugi sposób, to tak, jak to jest w FAQ Asusa - https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1015009 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra, problem rozwiązany. Podam szczegóły, może się komuś przyda.

1. Trzeba było rzeczywiście Ausa ustawić w tryb AP według tego poradnika. Nie trzeba było dezaktywować portu WAN, nie trzeba było kabla łączącego Asusa za pośrednictwem switcha z routerem-modemem, podłączać pod port LAN - kabel mógł nadal pozostać w porcie WAN, być może tryb AP sam ten port dezaktywuje.

2. Na Asusa dostałem się, po jego resecie, przez adres 192.168.1.1; ze smartfonu, po Wi-Fi. Po przejściu w tryb AP zmienił się adres IP Asusa. Najłatwiej nowy adres ustalić skanując sieć - ja użyłem do tego programu Advanced IP Scanner (zaleta - można uruchamiać w trybie portable).

3. Po ustawieniu trybu AP na Asusa mogę dostać się już z peceta - po adresie IP ustalonym jak wyżej.

Edited by Hammer Fate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...