Skocz do zawartości
airborne82

Upiekszanie biurka - Ledy, wybór, trudne zagadnienia.

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie kupna zestawu LED ( taśma + zasilacz + pilot + odbiornik ) ... Ledy do oświetlenie miejsca za biurkiem ( ściana + kawałek biurka )
Wiem tyle żeby wybrać diody 5050.
Ale tutaj się nasuwa kilka pytań:

1. Ilość led na mb - wybrać 30 czy 60? Logika podpowiada 60, gdyż mocniejsze światło i będzie bardziej równomierny snop światła. A gdyby było światła za dużo, to zawsze przy pomocy pilota mogę przygasić.
2. IP63 vs IP20 - tutaj problem, IP63 to żelowe, czy to chroni tylko przed kurzem i wilgocią? Czy też warstwa żelowa w jakiś sposób rozprasza bardziej światło? Jest jakby miększe...
3. Wybór pilota - Bardziej jestem przekonany do radiowego dotykowego, gdyż będę miał możliwość sterowania z każdego miejsca w pomieszczeniu... tylko które? http://elektromek.pl/o/sterowniki-do-ta/sterownik-rgb-dotykowy-216w-pilot-odbiornik-1str.html  czy też http://elektromek.pl/o/sterowniki-do-ta/sterownik-rgb-pilot-ir-dotykowy-216w.html ?
4. Kolejne pytanie, jak ułożyć ledy? Pod blatem przy krańcach z tyłu i w jednym boku ( czyli tam gdzie ściany ), czy też po bokach blatu ( czyli tak jak się mierzy grubość blatu ), chodzi o to by snop światła był bardziej skierowany na ściane i w góre a nie trochu w ściane i w dół... mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi.

Mniej więcej tyle pytań, jak sobie coś przypomne to albo edytuję albo dodam w komentarzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...