Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
airborne82

Upiekszanie biurka - Ledy, wybór, trudne zagadnienia.

Polecane posty

Jestem na etapie kupna zestawu LED ( taśma + zasilacz + pilot + odbiornik ) ... Ledy do oświetlenie miejsca za biurkiem ( ściana + kawałek biurka )
Wiem tyle żeby wybrać diody 5050.
Ale tutaj się nasuwa kilka pytań:

1. Ilość led na mb - wybrać 30 czy 60? Logika podpowiada 60, gdyż mocniejsze światło i będzie bardziej równomierny snop światła. A gdyby było światła za dużo, to zawsze przy pomocy pilota mogę przygasić.
2. IP63 vs IP20 - tutaj problem, IP63 to żelowe, czy to chroni tylko przed kurzem i wilgocią? Czy też warstwa żelowa w jakiś sposób rozprasza bardziej światło? Jest jakby miększe...
3. Wybór pilota - Bardziej jestem przekonany do radiowego dotykowego, gdyż będę miał możliwość sterowania z każdego miejsca w pomieszczeniu... tylko które? http://elektromek.pl/o/sterowniki-do-ta/sterownik-rgb-dotykowy-216w-pilot-odbiornik-1str.html  czy też http://elektromek.pl/o/sterowniki-do-ta/sterownik-rgb-pilot-ir-dotykowy-216w.html ?
4. Kolejne pytanie, jak ułożyć ledy? Pod blatem przy krańcach z tyłu i w jednym boku ( czyli tam gdzie ściany ), czy też po bokach blatu ( czyli tak jak się mierzy grubość blatu ), chodzi o to by snop światła był bardziej skierowany na ściane i w góre a nie trochu w ściane i w dół... mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi.

Mniej więcej tyle pytań, jak sobie coś przypomne to albo edytuję albo dodam w komentarzach.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.