Skocz do zawartości
Misiec123

Lapek 17" uniwersalny do 3500

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chciałbym prosić o radę w sprawie kupna nowego lapka.

Ogólnie będzie używany do neta, czasem film, jakaś gra. Choć jakaś gra sprowadza się do gta v online głównie.

Chciałbym się zmieścić w kwocie 3500zl.

Miłym dodatkiem była by podświetlana klawiatura. I raczej skłaniam się ku 17".

Moje typy są takie:

https://www.x-kom.pl/p/337072-notebook-laptop-173-acer-f5-771g-i7-7500u-8gb-1000-win10-gtx950m.html

Później oczywiście dojdzie ssd.

https://www.x-kom.pl/p/387975-notebook-laptop-173-acer-aspire-5-i5-8250u-8gb-1000-win10-mx150-fhd.html

Tu jak wyżej, ssd później koniecznie. Procek nowszy ale brak podświetlanej klawiatury i kapkę większa bateria.

https://www.x-kom.pl/p/387977-notebook-laptop-173-acer-aspire-5-i5-8250u-8gb-1201000-win10-mx150-fhd.html

W teorii ma wszystko co potrzebne ale wolałbym ssd 240gb.

 

Ogólnie lepszy będzie z GTX 950m czy z mx150?

Może jakieś wasze typy?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dorosły 30+, bez dodatkowej gwarancji.

2. Z win10.

3. Raczej 17.

4. Obojętnie. W sensie takim, że ssd będzie obowiązkowo, tylko nie przeszkadza mi jego zakup za np dwa tygodnie.

5. 3500zł bez dodatkowych gadżetów.

5b. Dwa, trzy lata. Jako komputer osobisty. Większość czasu jako maszyna do pisania i netu. Czasem do gta v online -3h tygodniowo, COD od czasu do czasu - takie hobby.

5c. W Ciągu tygodnia, dwóch.

6. Chciałbym aby był aluminiowy z podświetlaną klawiaturą. Liczby z benchmarków mnie absolutnie nie interesują.

7. FHD TN.

8. W domu, rzadko w samochodzie.

9. GTA V, COD MW AW, Mafia 3.

10. Brak wymagań.

11. 3 USB, HDMI.

12. Niechęć do HP i Lenovo. Z tym, że Lenovo to na pewno nie kupie. Nie  chce też lapków gamingowych ze względu na design. Standardowy, ascetyczny bez wybuchów, wodotrysków, chciałbym jedynie podświetlaną klawiaturę.

Asus, Dell, MSI te firmy znam bo lapki od nich miałem, brak zastrzeżeń.

Acera nie znam, macałem dzisiaj jednego w media i wrażenia mam pozytywne.

13. Są powżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mi dobrze radzisz odnośnie tego acera z gf 1050 i 7300hq ale ja tej konfiguracji raczej nie wykorzystam nawet w 50%.

Nie chcę też naginać budżetu bo i tak mam dużo wydatków teraz a laptop nie był planowany. Siła wyższa.

 

Nadal się zastanawiam pomiędzy:

https://www.x-kom.pl/p/387975-notebook-laptop-173-acer-aspire-5-i5-8250u-8gb-1000-win10-mx150-fhd.html

a tym:

https://www.x-kom.pl/p/337072-notebook-laptop-173-acer-f5-771g-i7-7500u-8gb-1000-win10-gtx950m.html

Klawiatura podświetlana nie jest mi w sumie potrzebna ale chciłbym ja mieć. Jednak dochodzi mniejsza bateria przy bardziej prądożernych bebechach i jest nieco grubszy.

Do niedawna miałem i5 6200u, r5 m315 2gb, 8gb, 240ssd i wydajnościowo radził sobie bez problemu z moimi potrzebami.

Gta na średnich śmigało bez problemu (w 1366), jednak w ustawieniach pokazywało kończący się pamięć grafiki gdy chciałem podnieść niektóre parametry. Dlatego GF950 GTX z 4GB ddr5 mnie zainteresował.

Przeglądam testy i widzę jednak, że 8250 jest dużo wydajniejsza...

 

I jeszcze jedno, zapomniałem wcześniej to ująć. Napęd optyczny jest mi potrzebny. W czasie gdy lapek jest używany poza domem używam napędu i dlatego też odpadają beznapędowce. Nie wyobrażam sobie rozkładania 17" i podłączania zewnętrznego napędu.

 

Do każdego z powyższych wstawiłbym na 101% ssd 240gb bo nie wyobrażam sobie dzisiaj życia bez tego. Nawet 9cio letni asus na którym teraz siedzę ma ssd i dzięki temu da się z nim jeszcze żyć.

 

Tak więc z tych dwóch powyższych którego lepiej wybrać?

 

 

Edytowane przez Misiec123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Zamówiłem toto:

https://www.x-kom.pl/p/390600-notebook-laptop-173-lenovo-y700-17-i5-6300hq-8gb-1000-win10-gtx960m-fhd.html

 

Byłem dzisiaj w media raz jeszcze pooglądać lapki, wykonanie jest jak najbardziej ok. Parametry myślę, że też.

Napis Lenovo zakleje taśmą i mam nadzieję, że się nie zepsuje bo troche sie naczytałem jak działa serwis lenovo....

 

PS. Tak wiem miało nie być lenovo, wyszło jak widać. Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Odkopuję temat bo chcę się podzielić wrażeniami z użytkowania Lenovo y700.

 

Wykonanie laptopa jest niesamowicie dobre. Spasowanie elementów bez zastrzeżeń z mojej strony.
Laptop nie ugina się podczas nacisku jak to robił dell. Nie strzela, wszystko jest sztywne i miłe w dotyku.
Klawiatura to poezja, jest cicha, skok klawiszy bardzo przyjemny, w dellu poza opisanymi wyżej problemami z klawiaturą musiałem naciskać w odpowiednim miejscu klawisz spacji gdyż podczas szybkiego pisania nie reagował.
Jakość matrycy w dellu w porównaniu do Lenovo była straszna. Kolory były "smutne" i mało żywe.

Lenovo na starcie posiada aplikacje umożliwiającą ładowanie baterii do 60%, w dellu tego nie było a doinstalowana ze strony dell nie działała. Owszem po roku i którejś aktualizacji taka opcja się pojawiła w działającej postaci, jednak bateria była już zużyta w 30%.

Także jestem bardzo zadowolony z tego laptopa na tą chwilę i mam nadzieję (odpukać), że się to nie zmieni.

 

Szybkości działania i wydajności nie porównuję, gdyż z wiadomych nie ma to sensu.

 

Zamawiam niebawem SSD do lenovo ponieważ różnicę najlepiej odczuwa się po przesiadce na zwykłe HDD....

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...