Skocz do zawartości
arti88

Laptop dla rodziców

Rekomendowane odpowiedzi

1. Rodzice 50+ Bez dodatkowych gwarancji.

2. Bez systemu.

3. 15,4"- 15,6” / 17,3”   Raczej 17.

4. SSD + HDD Pojemność obojętna (najlepszy stosunek ceny do jakości). Osobiście myślałem 120 + 500.

5. Na razie 2000 zł - 2500 zł. Chciałbym zobaczyć wasze propozycje i zaprezentować je rodzicom. Na pewno chcieliby wydać jak najmniej, ale jeśli będzie trzeba dopłacić do konkretów to też postaram się ich przekonać. Bez dodatkowych gadżetów.

5b. Jak najdłużej.

5c. Nie śpieszy się.

6. Wiadomo, sprzęt powinien być jak najbardziej wytrzymały, ale najważniejszy jest stosunek cena/jakość.

7. FHD matowa

8. Praktycznie w domu podłączony do kontaktu. Ale pasowałaby też dobra bateria żeby móc go używać na łóżku lub w podróży.

9. Klasa 1. Ważne żeby grafika była zintegrowana i nie trzeba było za nią dodatkowo płacić. Jeśli nie da rady no to niestety klasa 0.

10. Podstawowe porty USB, HDMI. Matowa matryca. Klawiatura podświetlana będzie dużym plusem.

12. Preferencje co do samego sprzętu to na pewno żeby był jak najcichszy w pracy. Kolory i inne designy na drugim miejscu. Chociaż wiadomo, że mama na końcu wybiera więc.....

Co do marki to: Brat ma Asusa i nie narzeka, ale słyszałem o tragicznym supporcie no i są w miarę drogie. Słyszałem również o tragicznym supporcie Lenovo. Tata ma w pracy HP już parę lat i jak na razie nie narzeka, ale jak z supportem?

13. Nie mam konkretnych modeli. Próbowałem coś złożyć na sklepach internetowych, ale zawsze coś za dużo albo z mało wychodziło.

14. BRAK

 

Liczę na wsparcie bo w temacie laptopów jestem zielony.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to rozumiem. Szybka i fachowa odpowiedź! Dzięki!

Co do systemu to rozumiem. To nie PC... Więc od tej pory wchodzą w grę również z systemem.

Co do dysków. Ok. Też rozumiem. A jaki jest koszt takiego dysku? To jest zwykły M.2 taki jak do PC? I czy jak zamówię w sklepie laptopa oni sami montują czy ja muszę to zrobić w domu? Nie traci się gwarancji?

Przejrzałem osobiście propozycje no i oczywiście omówiłem je z rodzicami.

Na pewno chcą nowy na gwarancji, więc używki odpadają...

Ten ACER za 2,6k wydaje się najlepszy. Asus jest bardzo fajny. Ma SSD i podświetlaną klawiaturę, ale ta matryca... No i nie ma napędu, co jest delikatnym szokiem dla mnie...

Przekonałem ich, że warto zainwestować parę złotych więcej i mieć coś lepszego więc budżet powiększa się nam do 3 tys. zł Czy za te pieniądze znajdzie coś lepszego pod względem moich kryteriów, ale bez zbędnych bajerów? No i mogą być też inni producenci.

Na końcu dodam, że informatyk z firmy taty zawrócił mu w głowie zasugerował mu kupno czegoś z Lenovo lub Della oraz koniecznie z procesorem I5 lub I7 oraz 8GB ramu. Rozumiem, że to nieosiągalne w tej kwocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale nie mogłem wcześniej odpowiedzieć.

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie tematem.

Co do dysku to nie uzyskałem informacji czy usługę montażu dysku SSD wykona sklep? I czy od razu wgra system na niego?

Co do nagrywarki to spoko opcja z tym urządzeniem zewnętrznym. Wiadomo że teraz wszystko leci w wersji elektronicznej, ale jest w domu parę filmów, zdjęcia, wydaje mi się że dla rodziców będzie to po prostu od czasu do czasu potrzebne ;)

 

Czy mógłbym prosić jeszcze raz o propozycję laptopów spełniających moje kryteria w kwocie ok. 3000 zł?

Chodzi o 17" ale chętnie zobaczę też jakiś model czy 2 z 15" dla porównania parametrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...