Skocz do zawartości
bpjl

Jaki biurowy laptop do 2000zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ponownie.

Dostałem zlecenie znalezienia laptopa dla osoby zajmującej się pracami biurowymi. Głównie chodzi o tworzenie wszelkich dokumentów i prezentacji w MS Office, czuwanie nad zawartością strony firmy i takie tam rzeczy. Komputer będzie noszony między firmą a domem więc dużą zaletą będzie wytrzymałość konstrukcji.

Maksymalny budżet to 2000zł.

Obecnie mam na oku takie 3 opcje:
  1) Acer Extensa 2540 (Intel Core i5-7200U, 4GB RAM, SSD 120GB, 15.6", 1920 x 1080, bez systemu) - 1 949,00 zł
  2) HP 850 G1 (Intel Core i5-4300U, 8GB RAM, SSD 256GB, 15.6", 1920 x 1080, Windows 10 Home PL) - 2 018,00 zł
  3) LENOVO ThinkPad T530 (Intel Core i5-3320M, 8GB RAM, SSD 240GB, 15.6", 1920 x 1080, Windows 10 Home PL) - 1 956,00 zł

Osobiście najbardziej łypię okiem na tego Lenovo ponieważ znam te serie ThinkPadów i bardzo je lubię. Pozostałych nie miałem rękach, lub nie kojarzę, więc
ciężko mi porównać wykonanie i trwałość w stosunku do tego T530.

Co sądzicie o takim wyborze? A może możecie polecić jakieś inne komputery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP 8570w - 1818zł - bardzo kusi :P

DELL LATITUDE E6530 - 2000zł - max budżetu

Lenovo T540p - 1707,60zł

Tak jak wyżej napisałem ten HP bardzo mi się podoba tylko ze jedyne 2 tygodnie gwarancji rozruchowej nie jest przekonujące. To znaczy ja bym brał ale nie wiem jak do tego podejdzie przyszła właścicielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2018 o 22:50, FxJ napisał:

Chcesz gwarancje kupuj od firm sprzedających poleasingowe.

Dokładnie tak powiedziałem przyszłym nabywcom. Albo poleasingowy sprzęt albo nowy. Jednak w przypadku nowego muszą pożegnać się z tak dobrymi konfiguracjami za te pieniądze.

W dniu 3.01.2018 o 22:50, FxJ napisał:

Trzeba się targować, poza allegro 50zł taniej.

Akurat sam nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania. Raz mi wystarczył żebym stracił kasę i nie dostał towaru. W takim przypadku nie masz zasadniczo żadnego dowodu na zawartą transakcję. Po długim mailowaniu ze sprzedającym oddałem sprawę w  ręce policji przedstawiając maile i co tylko mogłem. Podobno sprawa została rozwiązana na moją korzyść i sprzedająca poniosła konsekwencje jednak kasa przepadła.

Zraziłem się do taki rozwiązań.

Co do laptopa to po dłuższym zastanowienia powiedziałem zainteresowanym żeby wybrali któryś  z tych 2:

- HP 8570w
- LENOVO ThinkPad T530

Co oni dalej zrobią to już nie moja sprawa. ja swoje zdanie i propozyje określiłem.

Dziękuję za udział w temacie i udzielone informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...