Skocz do zawartości
Kazulek

Monitor na kolejne lata (500-1300zł budżet; praca)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

Nigdy w moim życiu nie kupowałem samemu sobie monitora, ale w końcu nadszedł ten czas. Do tej pory operowałem prawdopodobnie koło 7 lat na ASUS VW193D-B i myślę, że pora na coś nowego.

Monitora używałbym głównie do przeglądania internetu, ale również pracy (montaż wideo i programowanie), a także filmów, więc myślę, że przestrzeń to coś ważnego. Gier mniej, a jak już to ostatnio tylko indyki, co najwyżej kiedyś dokończe tego Wiedźmina 3. Chciałbym, żeby to była również inwestycja na jakiś dobry czas. Nie wiem jak za bardzo siedzi technologia monitorów, ale chyba standardem od paru lat jest 1920x1080 jeżeli chodzi o rozdzielczość i powoli się to przesuwa wyżej, choć to tylko moje spekulacje. Nie wiem jaką rozdzielczość możecie zasugerować, czy to będzie 2560x1080 czy 2560x1440, bo się zwyczajnie nie znam, jaka może być ta 'dobra następna' albo czy w ogóle warto po taką sięgać.

Na początku znalazłem jakiś monitor 29" o "dziwnej" rozdzielczości 2560x1080 za ~1100zł od LG, ale zrezygnowałem, bo przypomniałem sobie, że prawie nic nie wiem w tym temacie, a wy lepiej mi doradzicie). :)

Budżet to tak na prawdę jak najlepsza cena/jakość + ew. przyszłościowość. Jeżeli przedstawić to w cyferkach to pewnie spodziewałbym się czegoś za mniej więcej 1200zł. ale nie wiem czy "power spike" nie jest gdzieś niżej albo wyżej, po którym monitory są znacząco lepsze, a gdzie są ceny, gdzie po dopłaceniu kolejnych kwot wiele się nie zyskuje. Nie spieszy mi się jakoś bardzo z zakupem, więc jeżeli np.: lepszy okres na szperanie po monitorach jest za miesiąc, bo coś się dzieje w świecie monitorach co spowoduje spadek cen albo cyklicznie wtedy spadają ceny to okej, można poczekać! :)

Piszę z laptopa i z tego co pamiętam to w kompie siedzi GTX 770 i jakaś i5 3.4ghz, jeżeli to ma znaczenie. 

Pozdrawiam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak późno odpisuje! Dziękuję za propozycję FxJ :)

W sumie to montaż wideo jest raczej kwestią mocno poboczną. Monitor będzie oddalony od oczu na ok ~70cm w standardowym użyciu.

A co widzisz ciekawego wśród większych cali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dosyć ciekawych konstrukcji:

https://www.x-kom.pl/p/361947-monitor-led-27-289-lenovo-l27q-10-srebrny.html

WQHD 75 [Hz]

WADA: nie widzę regulacji wysokości ! Nie każdemu to musi przeszkadzać , bądź można go odpowiednio ustawić.

P.S. Przy grach w "natywnej" rozdzielczości karta graficzna może być już za słaba. 

Edytowane przez Phill76
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje kolejne!

@FxJ 1500zł to jednak troche mnie już kieszeń zaboli, a celowałem głównie w ok. 1000zł

@Phill76 ciekawa propozycja, biorę pod uwagę. Gry mnie nie bolą, bo w nie nie gram, a jak będę chciał, to wtedy po prostu kupię nową kartę, więc bez problemu! :)

A co sądzicie o tym?
https://www.x-kom.pl/p/322159-monitor-led-27-289-acer-k272huldbmidpx-czarny.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

Nie ma nic napisane o flicker free (ochrona oczu), a na kolorkach itd. nie znam się. Jeszcze widzę tylko różnicę w cenie i kontraście. Ktoś coś powie? :3

Edytowane przez Luzkan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...