Skocz do zawartości
LateralusArt

Wybór UPS do małego biura

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam odpowiedniego zasilacza awaryjnego UPS do małego biura.

Jeden zasilacz UPS będzie to 2 komputerów oraz 2 monitorów, a drugi to dwóch serwerów NAS oraz 2 switchy.

Zasilacz potrzebny jest do biura zajmującego się grafiką 3D i wizualizacjami, co oznacza, że często sprzęt zostawiony jest do pracy, liczenia renderów na noc jak nikogo nie ma. W stacjach roboczych zamontowane są zasilacze 1200W oraz 1500W, ale jeden komputer mierzyłem maksymalnie pobiera koło 450-600W przy obciążeniu 100%, natomiast w spoczynku koło 250W. Do tego dwa takie same monitory, gdzie jeden pobiera między 43-99W. Sumarycznie daje to koło 1400W dla tych 4 urządzeń.

Drugi serwer do którego będą podłączone dwa urządzenia NAS mają zasilacze 250W i 350W ale pobierają około 90W każdy + dwa proste switche. Czyli sumarycznie koło 300W.

Parametry na których mi zależy to:

line-interactive, ewentualnie online
czysta sinusoida
czas przełączania maks 15ms
bardzo cicha praca, gdy nie pracuje na akumulatorach
alarm dźwiękowy, w momencie braku prądu
czas pracy, koło 10 min aby zdążyć wszystko zapisać i wyłączyć
wbudowane filtry antyprzepięciowe
ilość gniazd: co najmniej 4

Jakie modele zasilaczy UPS polecacie do takiego biura? Dzięki za pomoc!
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LateralusArt napisał:

Jeden zasilacz UPS będzie to 2 komputerów oraz 2 monitorów

To nie za dobre rozwiązanie, bo kiedy nie będzie nikogo w biurze, kompy zostaną włączone, a wyłączą prąd, to tylko jeden PC zostanie bezpiecznie zamknięty (np. na 5 minut przed opróżnieniem UPS - w zależności od ustawień), a drugi, niepodłączony przez USB do UPS zostanie brutalnie odcięty, kiedy w UPS skończy się energia. Moja rada to jeden UPS na jeden PC/serwer z monitorem.

Minimum 10 minut @500W zapewnią:

https://www.cyberpower.com/eu/pl/product/sku/PR1000ELCD

http://www.apc.com/shop/pl/pl/products/APC-Smart-UPS-C-1500-VA-LCD-230-V/P-SMC1500I

Oba mają sinus przy podtrzymaniu i jak chyba każdy UPS mają jakieś zabezpieczenia, choć ja i tak przed UPS daję listwę anty-przepięciową.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. 

Teraz wszystkie zasilacze UPC nie mają standardowych gniazd tylko IEC, więc aby podłączyć do UPC komputer czy serwer to do UPC trzeba kupić i podłączyć listwę która jest zakończona wtyczką IEC prawda i dopiero do niej sprzęty komputerowe? Tylko nie mogę nigdzie takich listew znaleźć, one muszą mieć jeszcze jakieś inne specjalne parametry?

 

Chociaż Ty napisałeś, że listwę dajesz przed UPC, a nie za? To jak podłączasz sprzęty do UPC z gniazdami IEC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze ostatnie pytanie, pobór mocy podczas renderingu czyli przy 100% obciążeniu mierzyłem programem od zasilacza - Corsair Link (zasilacz AX1500i). W załączniku przesyłam screen z widocznym poborem mocy - POWER IN nie przekroczył przez cały ten czas 464W, monitor (Eizo CX271) na stronie producenta ma informację, że maksymalne pobór mocy to koło 95W. Czyli mogę przyjąć, że oba te urządzenia razem nie pobiorą więcej niż 600W + doliczyć do tego kilkanaście % zapasu?

pobor mocy po calo nocnym renderingu.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...