Skocz do zawartości
reactor

Jaka grafika na PCI-e do 100-120zł? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety dział "Co kupić" jest dla mnie albo niedostępny, albo ma jakiś problem, bo wyskakuje mi bład "1F176/3" i informacja "Nie masz uprawnień, aby przeglądać tę zawartość" W związku z powyższym temat napisałem tutaj...

Znajomy poprosił mnie o poszukanie mu jakiejś karty graficznej do kwoty z przedziału 100-120zł, na której mógłby sobie odpalić i pograć czasem w grę "World Of Tanks". Komputer głównie wykorzystuje do przeglądania internetu, jakiejś tam swojej pracy biurowej i czasem dzieciak 9letni pogra w jakieś stare gierki ponad 10letnie...

Obecna Specyfikacja:

MainBoard: MSI G41M-P26
CPU: Intel Core 2 Duo E8600
RAM: 4GB DDR-3
GPU: Zintegrowana (Miał kiedyś lepszą, ale upaliła się i pozostał na zaintegrenowanej)
zasilanie 350wat (Jakiś no name zapewne)

Wiem, że kwota, śmieszna i że do tej konfiguracji to spokojnie można było by wsadzić grafike i za 500zł, tylko po co jak znajomy mało co siedzi na kompie, a dzieciak podobnie... Co proponujecie? Ja wstępnie myślałem o GeForce 9600GT Klasyka... No ale... Może coś lepszego w tej kwocie się kupi? :) Oczywiście mogą być też i Radeony itp...

Edytowane przez reactor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zasilacz jest jak bomba zegarowa ( typ HGW noname ) to lepiej niech kupi przyzwoity zasilacz, bo niebawem nawet do przeglądania netu ten komp się nie będzie nadawał (jak zasilacz uwali coś ponad kartę graficzną).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego procesora i to WoT będzie  sam raz.   Procek już jest przestarzały i to on będzie głównym hamulcem.  Ale pograć pograsz w WoT.  Co do zasilacza to śrubokręt do ręki i do śmieci od razu. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno! Każda będzie lepsza od integry! :) Ale chciałem tutaj zaprać o najlepszą możliwa w tych pieniądzach. Mamy już jakieś 2 propozycje. Ktora z nich lepsza? A może do kwoty 120zł znajdzie się jeszcze coś lepszego od tych dwóch? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :) Czyli jakieś opcje już mamy. Teraz jeszcze się wstrzymam, aby mogła reszta ekipy się wypowiedzieć (Ci co nie przeczytali tematu, a byli by nim zainteresowani) Może ktoś coś jeszcze wymyśli, bo nic nie ma z propozycji ATI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ATI mozesz poszukac HD5770, wydajnosciowo wypada troche lepiej od 8800GT/GTS, pociagnie mniej pradu i obsluguje dx11 ale nie wiem czy cos znajdziesz do 120 zł.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez te po 3x zł. to licytacje oprocz dwoch pierwszych ktore sa uszkodzone, jak nic nie znajdziesz na Allegro mozesz jeszcze sprawdzic OLX i w razie czego dogadac sie zeby ci wystawil na Allegro.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800GTS 320MB/640MB sobie odpuść , to wolne i prądożerne karty .

Z tej serii to brać albo 8800GT albo 8800GTS 512MB oparte o sporo lepszy rdzeń G92 , inna kwestia że seria 8xxx / 9xxx to już zabytki .

Z sensownych kart to albo 57xx / 67xx albo GTS450 , opcjonalnie dokładka do GTX460 .

Do tych kart wystarczy markowe 350-400W - jakiś Fortron albo Delta , zmiana zasilacza mocno zalecana .

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz już dawno powinien być wymieniony.  GTX 460 nie ma szans na tym zasilaczu. Ale co racja o racja. 8800GT to już archaiczna karta, że tak to nazwę. Karty mogą być wypiekanie w piekarniku lub inne kombinacje. Więlszość z nich może być uszkodzona lub po "naprawie". Do tego wydajność niska. Sam procesor jest do wymiany, ale skoro do WoT to jeszcze jakoś się przemęczysz. O czymkolwiek nowszym z gier zapomnij. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie tylko procek jest do wymiany , cała platforma w zasadzie nadaje się do wymiany .

E8600 to był kiedyś dobry procek ale czasy 2C powoli mijają , po taniości to można go zastapić Xeonem S771 .

W innym przypadku to tylko zmiana platformy ale na to trzeba sporo więcej kasy niż ~100 zł .

Przy WoT E8600 na razie może być , po zmianie PSU można spróbować go trochę podkręcić na tej płycie .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...