Skocz do zawartości
Gość Sławomir

Chłodzenie G4560 - Głośno i wyraźnie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sławomir

Witam.

Rok  temu kupiłem komputer by na nim trochę pograć, a ostatnimi czasy postanowiłem używać go również do pracy. Niestety po przesiadce z laptopa nie mogę znieść głośności chłodzenia w moim procesorze G4560. Czy to normalne, że on się tak wydziera? Sprawdziłem BIOS i pokazywał mi około 1200RPM.

Czy zamiana chłodzenia które było w zestawie na takie: https://www.x-kom.pl/p/291320-chlodzenie-procesora-silentiumpc-spartan-3-lt-he1012.html przyniesie mi duże korzyści, jeżeli chodzi o hałas na procesorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jw. Do tego nawet przy 1200RPM box nie powinien być zbyt głośny, jeśli nie trzymasz głowy w obudowie. Sprawdź czy to rzeczywiście chłodzenie cpu jest źródłem hałasu. Możesz palcem zatrzymać wentylator lub go odłączyć przed uruchomieniem komputera. Jak uruchomisz kompa na parę minut bez włączonego wentylatora, nic się nie stanie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny wentyl od G4560- pod dużym obciążeniem -wydaje niemiłe dźwięki niestety ( buczy ).

[ P.S. Zastanawia mnie dlaczego dodają nadal takie gó... do procesorów. Dawniej do C2D dużo wydajniejsze chłodzenia dodawali. Dla fabryki to oszczędności rzędu kilkudziesięciu groszy może.]

Koledze zmieniłem "box-a" z G4560 na "box-a" z 4790K ( z wkładką Cu ) i już jest o niebo lepiej z poziomem hałasu. 

Prawdą jest , że radiator może również być źle zamontowany ( zdarza się , że ktoś np. uszkodzi 1 kołek-zatrzask = wówczas lepiej zapiąć 2 po "przekątnej" , w 1 linii -niż 3 szt.) 

Box buczy dopiero jak wchodzi na wysokie obroty typu 2000 [rpm] i wyżej-wówczas- hałas jest nieprzyjemny :(

Do tego CPU wystarczyłoby zainwestować w chłodzenie Spartana 3 LT

Edytowane przez Phill76
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Sławomir
4 godziny temu, Klaus napisał:

jw. Do tego nawet przy 1200RPM box nie powinien być zbyt głośny, jeśli nie trzymasz głowy w obudowie. Sprawdź czy to rzeczywiście chłodzenie cpu jest źródłem hałasu. Możesz palcem zatrzymać wentylator lub go odłączyć przed uruchomieniem komputera. Jak uruchomisz kompa na parę minut bez włączonego wentylatora, nic się nie stanie.

Sprawdziłem zanim napisałem post. Z tego co widzę temperatury też mam niskie na CPU. Bawiłem się też tymi ustawieniami wiatraka w Biosie, ale ciszej niż to obecnie nie było.. (Sprawdziłem tryb maksymalnej mocy wiatraka i wtedy to już brzmiało jakby samolot startował).

Bazując na wypowiedziach spróbuję najpierw wymontować, i wmontować chłodzenie, jak to nie pomoże to kupię ten Spartan LT i sprawdzę czy będzie ciszej.

Dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...