Skocz do zawartości
Isherr

"Przerzucenie" Windowsa 10 ze starego HDD na nowy HDD

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule. Ostatnio zakupiłem sobie nowy dysk twardy: Toshiba P300 i chcialbym mieć na nim windowsa. Stary HDD to jakis Samsung 160gb i tam prędkości(*z programu AS SSD, zakladka Seq) wynoszą około 30mb/s zapis i odczyt, gdzie na Toshibie około 160mb/s. Czy jest jakakolwiek możliwość, przeniesienia tego wszystkiego, bez muszenia ponownej instalacji Windowsa? Czy podczas tego procesu nie stracę licencji? (Windows 10 OEM, oryginalny) Reszta sprzętu jeśli potrzebna:

G4560

MSI B150M

8GB Crucial Ballistix

Gigabyte R9 290

HDD: Samsung 160gb, Toshiba P300 1tb

OCZ ModXStream 750W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Isherr napisał:

Czy jest jakakolwiek możliwość, przeniesienia tego wszystkiego, bez muszenia ponownej instalacji Windowsa? Czy podczas tego procesu nie stracę licencji?

 

:)
Jest możliwość. Nie stracisz licencji. Szukaj o klonowaniu dysków, partycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2018 o 06:50, Klaus napisał:

:)
Jest możliwość. Nie stracisz licencji. Szukaj o klonowaniu dysków, partycji.

Sorki, że odkopuje ale jak do tej pory nie zrobiłem jeszcze tego. Mam jeszcze pytanko, co jeśli na drugim dysku mam dane? Czy trzeba je na jakiś czas przenieść, czy wystarczy zrobić czystą partycję na windows? Nie sformatują się, czy coś w ten deseń? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szukales informacji/poradnikow o klonowaniu jak Klaus napisal? Krotko w uproszczonym zarysie: odpalasz soft do klonowania z interfejsem graficznym (nie baw sie w ghosta dosowego czy cos bo polegniesz), klikasz dysk do sklonowania - "dalej" - klikasz dysk (FIZYCZNY pusty bez partycji) - > klikasz klonuj wszystko -> ENTER. Koniec, masz drugi dysk IDENTYCZNY z tymi samymi danymi i partycjami (no chyba ze dysk bedzie mniejszy to wtedy albo ostatnia partycja bedzie mniejsza albo dostaniesz errora ze dane sie nie zmieszcza). Zacznij cos robic i kiedy cos nie bedzie jasne to pytaj. Bo to zadna filozofia, ale w glowie tego nie zobaczysz, musisz najpier odpalic program i w ogole sprobowac i wszystko stanie sie jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...