Skocz do zawartości
Jacka

nieudany update bios asrock p67

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Chciałem zrobić dziś update biosu w moim mobo asrock p67 pro3 b3, jednak podczas aktualizacji windows 10 zawiesił się więc ostatecznie zmuszony byłem zrobić reset, po którym bios oczywiście nie wstaje - czarny ekran.

Spróbowałem zatem zrestestować bios z USB.

Sformatowałem pendrive do fat32 i wrzuciłem tam pliki z firmware (ftp://europe.asrock.com/BIOS/1155/P67 Pro3(3.30)WIN.zip) - są tam 2 pliki .sys i jeden .exe. Rozpakowałem i wrzuciłem na penka. Pytanie czy to są pliki, które bios powinien zrozumieć?

 

Kroki które podjąłem:

1) Wyjąłem bateryjkę z biosu, poczekałem 10min

2) wsadziłem pendrive i wcisnąłem CLEAR CMOS.

 

Niestety nic się nie dzieje nadal czarny ekran... Nie reaguje na wciśnięcie DEL na klawiaturze. Na mobo widzę kod 09.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radiergummi ehh ok, dzięki. Z tego co czytam wer 3.30 jest problemowa, jaka powinienem zapodać? 

 

E: znalazłem człowieka, który mógłby mi dziś wgrać BIOS. Problem w tym, że na stronie asrocka nie udostępniają biosu... czy ktoś może takowy posiada?

Edytowane przez Jacka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacka - Jaką masz kartę graficzną podpiętą?

Na starym biosie (mam 1.8) nie chodzą karty pokroju Radon Rx470/570 i pewnie nowsze też nie (problem z kompatybilnością). Zastanawiam, się do jakiej wersji biosu przejść - plus niektórych biosów nie ma na stronie Asrocka - szukam własnie 2.02d - skąd masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 5/25/2020 at 12:24 PM, Elgreeen said:

Jacka - Jaką masz kartę graficzną podpiętą?

Na starym biosie (mam 1.8) nie chodzą karty pokroju Radon Rx470/570 i pewnie nowsze też nie (problem z kompatybilnością). Zastanawiam, się do jakiej wersji biosu przejść - plus niektórych biosów nie ma na stronie Asrocka - szukam własnie 2.02d - skąd masz?

Wygrałeś Złotą Łopatę za wykopanie tematu z 2018. Jednocześnie, na pocieszenie masz ode mnie wersję 2.00b (takiej używam z i5-2500K) - czy coś pomoże, nie mam pojęcia, ale na Sandy Bridge jest stabilnie. 3.x nigdy nie wgrywałem.

P67 Pro3(2.00)ROM.zip

Enjoy

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Nigdzie nie mogę znaleźć BIOS'u w wersji 2.0 do płyty głównej ASRock P67 Pro3. Wszystkie linki, które spotkalem niestety już nie działają. W związku z tym miałbym meeeega prośbę! Czy mógłby ktoś z Państwa podrzucić jeszcze raz taka wersje BIOS ? I tutaj goraca prośba z mojej strony skierowana przedewszystkim do użytkownika "czapla_pl". Masz może jeszcze zapisaną gdzieś tą wersje ? Mógłbym o nią prosić ? Z góry wielkie dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...