Skocz do zawartości
stasimon

Płyta+procesor+pamięć do max 1800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Postanowiłem zrobić upgreade sprzętu aby pograć w nowe gry. Do teraz używam procka Amd Phenon x4 655 + 4GB ramu + grafa Gtx 660. Postanowiłem na początek wymienić proca a co za tym idzie również płytę główną i pamięć. Grafika narazie zostanie, w połowie roku wymienię na nową. Maksymalnie chciałbym wydać 1800zł.

 

Myślałem nad intelem i5-8400 (nie interesuje mnie podkręcanie) bo z testów wynika że jest bardzo wydajny. Czy to dobry procesor czy lepiej brać jakiegoś ryzena? Płyta jakiś podstawowy model, jak już wspomniałem nie będę podkręcał procesora, mam tylko 2 dyski twarde + dvd. Pamięci wystarczy mi 8GB, później dokupię więcej.

 

Pzd.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 8400 to dobry procek choć obecnie cena jest dośc wysoka i nie wszędzie jest , generalnie to koszt 900+ zł .

Płyta - obecnie nie ma innych płyt niż te na chipsecie Z370 ( mowa o procesorach serii 8 ) - najtańsze to koszt ~470 zł np. Gigabyte Z370 D3 albo Asrock Z370M Pro4 opcjonalnie MSI Z370A-Pro za 500 zł w x-kom.pl 

Do tego 8 GB ram 3000 mhz CL15 za 450+ zł .

Generalnie musiał byś trochę dołożyć aby kupić I5 8400 + płyta + ram , ew. jak możesz to poczekaj aż pojawią się tańsze płyty na B3xx i/lub spadną ceny bo na razie jest drogo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sęk w tym, że muszę zamówić sprzęt dziś lub jutro. Cały czas myślę czy zamiast tego intela nie kupić ryzena 5 1600.

Co do pamięci to myślałem nad 2666 mhz cl16 lub dołożyć troszkę i 2666mhz cl15.

 

Edytowane przez stasimon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli procek już wybrany, teraz pamięć i płyta główna. Z dostępnych w sklepach i na moją kieszeń mam do wyboru:

1) Gigabyte Z370P D3

2) ASRock Z370 Pro4

3) ewentualnie MSI Z370-A PRO jeśli warto do niej dopłacać

 

Czy pamięci cl16 i 2666mhz będą wystarczające? 8Gb

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 666 mhz CL16 to trochę cienko choć z takim CL jest największy wybór , 2 666 mhz CL15 na morele są tylko 3 modele , do tego jeden model 2 666 mhz CL13 od kingstona za ~410 zł .

Najtańsze 2666 mhz to koszt ~370 zł więc warto zastanowić się nad dołożeniem do tych Kingstonów CL13 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...