Skocz do zawartości
Gość Szymon

Karta czy konsola?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szymon

Witam. Zakładałem tu jakiś czas temu temat na temat wyboru gtx 1050ti ale uzbieralem trochę siana i teraz mam mały dylemat co sobie sprezentować. Do tej pory myślałem nad zakupem karty graficznej do mojego leciwego kompa. Jednak z czasem myśli powędrowały w stronę konsoli. Mam na tę chwile 1200 zł. 

Podzespoły mojego PC:

płyta główna: Asus P8H61-M LE R2.0 

procesor: Intel® Core™ i5-3330 CPU @ 3.00GHz

pamięć ram: Kingston Hyper X DDR 3 8GB  (jedna kość)

karta graficzna: integra 

 

docelowo miał tu wylądować Gtx 1060 6 GB od zotaca.

Tylko, że tak się zastanawiam czy nie lepiej zainwestować tej kasy w konsole a jeśli już to w jaką. Nie gram jakoś mega dużo (ze względu na brak konkretnej karty graficznej ale też czasu) więc chyba lepiej zainwestować w konsole. Bo upgrade mojego PC wyjdzie o wiele drożej (mowa o ewentualnej zmianie proca, mobo itd)

 

Dodatkowo za konsolą przeważa to, że gry można po prostu wymieniać czy odsprzedawać.
Teraz pytanie co wybrać PS4 (slim), PS4 Pro czy Xbox-a one S?

Za PS 4 przemawiają ekskluzywne tytuły a za Xbox-em wsteczna kompatybilność. 

Dodam jeszcze, że byłaby to moja pierwsza konsola więc ta wsteczna kompatybilność to coś fajnego aby ograć np. Red Dead Redemtion. ( Jak to jest z tą wsteczną kompatybilnością dokładnie. Czy np. idę do sklepu z używanymi grami kupuje coś z X360, wkładam do napędu i gram? Czy muszą to być jakieś specjalne wersję gier pobieranych z serwerów MS?)

Co do abonamentów to raczej przez to, że posiadam internet mobilny w Play nie będę grał w multi a gry będę kupował raczej używane. 

 

Konsola była by podłączona pod LG LF652V, 50" 1920x1080. 

Myślę, że to wystarczająco dużo informacji aby może ktoś z was pomógł mi dokonać wyboru. Brać konsole a jak tak to jaką? Czy raczej kupić 1060? Dzięki od razu za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, czy koniecznie, bardzo bardzo, ale to bardzo chcesz ograć exy. Jak sam stwierdziłeś, nie masz dużo czasu na granie, więc moim zdaniem upgrade PC przyniesie Ci więcej korzyści. Nie chcę tutaj rozkręcać shitstormu PC vs. Konsole, jednakże uważam, że konsole są stricte dla ludzi dużo grających. Na PC masz więcej możliwości i sporo tanich, niezależnych gier nieobecnych na konsolach, w które możesz sobie popykać w wolnej chwili. Innych zalet PC poza gamingiem chyba nie muszę wymieniać. Zgodzę się z przedmówcą, że granie w FPSy na konsolach to ciężka sprawa. Tym bardziej, jak jest to Twoja pierwsza konsola w karierze. Kupowanie konsoli dla dosłownie kilku gier to dla mnie strata pieniędzy, ale nie będę nikomu do portfela zaglądał.

Nie da się powiedzieć co jest lepsze - PC czy konsola. Jedni wolą PC i dziwią się jak można kupować konsolę, drudzy wolą konsole, a inni zastanawiają się jak w ogóle można mieć w domu stacjonarkę zamiast laptopa czy dobrego smartfona. Wszystko zależy od Twoich zapotrzebowań. Jeżeli oprócz grania PC służy Ci do różnych innych profesjonalnych i półprofesjonalnych rzeczy (Facebook się nie liczy :P ), to zrób upgrade. Jeśli tylko i wyłącznie na pc przeglądasz neta, a jest sporo gier, które chcesz ograć to bierz konsolę.

Na 1060 pograsz w całkiem niezłej jakości w wiele gier. Ja mam leciwą GTX750Ti i taki Battlefield 1 chodzi w 60k/s na w większości wysokich ustawieniach :) a proca masz ciut lepszego od mojego A10-7890K, więc nie musisz, moim zdaniem, zmieniać innych podzespołów.

 

Edytowane przez Fattel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Szymon

Obecne PC służy mi tylko do neta. Raczej nic poza tym nie będę na nim robił. Dlatego właśnie zastanawiam się nad konsola tylko do grana aby po robocie trochę się zrelaksować. Tytuły ekskluzywne raczej mnie nie interesują. Pewnie pograłbym w Uncharted czy Horyzonty ale nie wiem czy jest sens dokładać kasę za parę tytułów. Za xbox em przemawia do mnie cena za 999 zł można mieć ze sklepu MS wersję z dwoma padam i kodem na abonament na 6 msc. No i wsteczny kompatybilność i Ea Access. Na PC znowu jest masa różnych akcji typu humble bundle czy wyprzedaży np. na steam. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar mało grać to odpuść sobie konsolę bo ta głównie jest do grania stworzona. Z Ex'ów lepiej wypada PS4 to jasne. Uncharted , God Of War, The Last Of US. Jest tego trochę i jest w co grać. Ale w Twoim przypadku wybrałbym dokupienie GTX 1060 6GB.  Będzie to lepsza inwestycja i starczy na jakiś czas by od czasu do czasu zagrać  w jakąś nowość. Fakt procek troszkę będzie spowalniał, ale nie ma tragedii, bo ludzie dalej siedzą na prockach porkoju i5 2xxx czy 3xxx. Problemem jest niskie taktowanie tego i5 co masz. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Szymon napisał:

Obecne PC służy mi tylko do neta. Raczej nic poza tym nie będę na nim robił. Dlatego właśnie zastanawiam się nad konsola tylko do grana aby po robocie trochę się zrelaksować. Tytuły ekskluzywne raczej mnie nie interesują. Pewnie pograłbym w Uncharted czy Horyzonty ale nie wiem czy jest sens dokładać kasę za parę tytułów. Za xbox em przemawia do mnie cena za 999 zł można mieć ze sklepu MS wersję z dwoma padam i kodem na abonament na 6 msc. No i wsteczny kompatybilność i Ea Access. Na PC znowu jest masa różnych akcji typu humble bundle czy wyprzedaży np. na steam. 

EA Access też masz na PC :) Sam korzystam, 15 zł/mc a można pograć w ciekawe tytuły. Masz z kim pograć (i w co) na tych 2 padach? Jeśli nie, to szkoda w ogóle brać tylko ze względu na 2 pady. Sam miałem X360 z Kinectem, no na początku fajnie, ale potem już spowszedniało. A bulić tysiaka, by nawet dla zabawy z kimś pograć raz do roku, to szkoda. Kupiłem X360 bo mój ówczesny PC nie uciągnął by gier w które chciałem pograć. Po zmianie PC, X360 poszedł na Aledrogo :P Tylko kasy żal. Poza tym - wygoda grania. Wygody mojego stanowiska PC nie zastąpi żadna sofa i żaden TV :)

Podsumowując, jeśli nie interesują Cię exy, a w większość gier które chcesz, możesz ograć na PC to kupuj grafikę :)

Edytowane przez Fattel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygoda stanowiska może być i na PC i konsoli zależnie kto jak sobie je przygotuje, więc to żaden argument za PC. Wśród graczy powiedziałbym, że są odwrotne opinie, że to konsole są bardziej "wygodne" do grania. Ja sobie tak urządziłem stanowisko, że mam wygodną kanapę do grania i na PC i na PS4 PRO.   Nieduży specjalny stolik składany  z wysuwaną klawiaturą i miejscem na myszkę specjalnie stworzony do tego celu.  Chcę grać na konsoli odstawiam stolik na bok, bo  mam na to miejsce. Zostaje sama kanapa i TV + pad w ręku i mogę się  położyć. Jak siedzę to nawet nie muszę tego stolika odsuwać, więc w zasadzie jest on na stałe między TV i kanapą. Zawsze można sobie na nim postawić piwko czy coś do jedzenia bo jest na tyle miejsca na górze by się zmieściła podkładka z myszką i talerz jedzeniem , a obok piwko, a klawiatura "chowana" klawiatura. Ide spać lub chcę się położyć i tak grać czy oglądać jakiś film/serial odsuwam sobie stolik na bok. Ma kółka i nawet blokadę. Jest lekki i wygodny. Nie wrócę do tradycyjnego biurka i monitora.  Nawet laptop by się tam zmieścił na gorzę  stolika ,więc i PC mógłbym się pozbyć. Biurko już dawno poszło out razem z fotelem. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie i to i to kosztuje tyle samo

Widziałem oferty gdzie używane ps4 z padem można kupić po 600zł albo tak jak ja zrobiłem 550zł za samą konsolę + pad 100zł

A jeśli chcesz PC to GTX'a 1050 Ti z outletu i z gwarancją też można mieć za 600zł (obecny komputer z tą grafiką wystarczy do wszystkich współczesnych gier, tylko detale musisz nieco obniżyć)  

Konsola wychodzi taniej tylko ze względu na to, że gry możesz odsprzedawać, czasami nawet z zyskiem.

Myślę, że jedyne czym powinieneś się kierować to jakie gry wolisz. Na ps4 jest pełno exclusive'ów w tym przeważnie świetne japońskie tytuły. Na PC całe gatunki: strategii, cRPG, Moba, symulacji i nieograniczony dostęp do kosztujących grosze gier z poprzednich generacji.

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Szymon

Gry MOBA mnie nie interesują w ogóle. Lubię RPG-i czy FPS. Nie pogardzę też np. FIFĄ, Przez neta grać nie będę bo mnie ogranicza internet mobilny. Co do wygody to nie jest to jakiś wyznacznik. Przed PC mam wygodnie obecnie a i na kanapie nie będę narzekał. 
Co do tego czy będę grał mało czy dużo to akurat zależy od tytułu. Jak jeszcze moja karta żyła (Zotac 560ti) to Wiedźmina 3 ogrywałem non stop w każdej wolnej chwili. Teraz nie gram prawie w ogóle bo na Integrze to ciężko pograć nawet w Risena (15 FPS) :D Do karty trzeba by dokupić jakiś zasilacz jeszcze bo ten mój już może nie ogarniać do końca (swoje lata ma) Z jednej strony kupił bym GTX 1060 bo zawsze wolałem jakoś PC, tylko, że za jakiś czas trzeba by zmienić procka chociażby na i3-8350 K. Niestety ceny ciągle rosną szczególnie ramu i kart graficznych. Więc teoretycznie z ekonomicznego punktu widzenia lepiej by było zainwestować w konsole. Płacisz raz i grasz. Co do używanej konsoli to raczej odpada. Wole jednak sprzęt nowy, czy to grafika czy konsola. Chyba, że ewentualnie w jakimś lombardzie w mieście bym coś znalazł. Sam już nie wiem tym bardziej, że większość użytkowników tego forum to PCMR. 

Za pecetem przemawia jednak cała masa modów, dodatków i innych starszych gierek których na konsoli nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie listę gier w które chcesz grać na konsolę, ich ceny i porównaj z analogiczną listą na PC. Co do stwierdzenia, że raz płacisz i grasz, bo taniej, zwróć uwagę na jakość grafiki w tych grach itp. Miałem Battlefielda 4 na X360 i mam na PC. Jakość grafiki i grywalności na PC jest bezkonkurencyjna, nawet na słabszych podzespołach. To przykład. Co Ci po japońskich exach, w które grają głownie miłośnicy jak masz na PC na którym pograsz w fajne tytuły, fanowskie mody, starsze gry, a ponadto poprzeglądasz neta, nagrasz klipy z gier itp. Pograsz w CS:GO na konsoli? skoro lubisz FPSy to może jednak będziesz chciał. Gdybyś naprawdę dużo grał, interesowały by Cię exy i typowo konsolowe gry, to można by się zastanawiać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem ekskluziwy na PS 4 jakie mają wyjść w tym roku i naprawdę wyglądają na dobre tytuły. Gry i tak bym kupował jakiś czas po premierze i odsprzedawał. Możliwość zagrania w takie tytuły jak Good of War, Days Gone czy sławetne Red Dead Redemtion 2 naprawdę kusi. Do tego gry od EA których nie ma na PC jak NHL :( czu UFC. Do tego gry multiplatformowe typu Metro, Kingdome Come Deliverance (które śledzę od pierwszych zapowiedzi) czy A way out. 
Jedyne co przemawia teraz za zakupem karty to gry strategiczne typu Anno 1800 czy AoE IV, oraz starsze gry, no i oczywiście mody. Ciężki wybór tym bardziej, że będąc dziś u kumpla trochę pograłem na PS4 Pro i on sam namawiał mnie na zakup.  Co prawda sam brałbym PS4 slim  z racji braku TV 4K. Jeszcze się nad tym zastanowię i zobaczę co bardziej by mi pasowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...